Michel Carl Hans Georg van Baum - ????

Started by Vahur Jürimäe on Tuesday, July 30, 2013

Participants:

Profiles Mentioned:

Showing all 7 posts
7/30/2013 at 3:58 AM
Private User
1/16/2015 at 12:39 PM

Väga segane lugu Vändra Virratotega sidumiseks. Kas see salapärane eravalduses olev raamat sisaldab sünni- ja surmakuupäevi? 17. sajandist peaks Baumide tegutsemisest olema andmeid juba ajalooarhiivist.

1/17/2015 at 12:52 AM

Ei sest tema poeg Jac Michel Baum oli juba talupoeg ilmselt. Ma pole seda dokumenti näinud aga talupoegade olukord oli drastiliselt muutunud pärast Liivimaa sõdu jne Ühesõnaga kes neid talupoegi (pärisorje ) nii väga kirja pani .Ja lisaks on hävinenud ka päris palju dokumente.

Private User
1/17/2015 at 6:26 AM

Kust need meetrikaraamatute eelsed kuupäevade andmed siis nende profiilide juurde võeti? Millistele allikatele 1650.-eelsete sündmuste puhul tuginete? Selle Baumi legendi oleks pigem saanud Wirrato Jaani juures lahti seletada, hetkel ju usaldusväärsed allikad puuduvad (millele viidata, või mida arhiivist kätte saada)! Põlvnedes ise Wirratotest, ei hakka siis sugulaste-hõimlastega vaidlema, aga hetkel jään lamba-aasta puhul teie seas musta lambana eriarvamusele ja kaugemaks esiisaks pean Wirrato Jaani (sünd 1660 paiku).

1/17/2015 at 9:01 AM

Huvitav on see et Baumi profiili lisas keegi Kalev Kask.Huvitav on kust ta need andmed võttis? Ja miks saaks Baumi legendi just Wirrato Jaani juures lahti seletada?

Private User
1/17/2015 at 9:25 AM

:::))) Vahur, - Kalev Kask mu nimekaim Raplamaalt, kui profiile vaatad, siis saad aru, et tegu erinevate isikutega.

1/17/2015 at 11:36 AM

Vabandust kui pahandasin vms. Genealoogiaga on selline veider asi et teinekord ei saagi tõestada kõike Mul on veel üks sarnane või veel salapärasem asi .Nimelt kes on Taku Hansu vanaisa???

Perekonnas põlvest põlve edasi jutustatud loo põhjal olla Hans sündinud Vastsemõisas ühe Aasiamaa poisi ja Eesti neiu lapsena. Saksad toonud poisi Aasiast ja siin andnud temale Eesti neiu naiseks. Neil sündinud kaks last: poeg Hans ja tütar Kai. Hansu järeltulijatest on kasvanud Särgava-Petersonide suguvõsa. Hans, kes olevat pärit kusagilt ida poolt, olnud mustade lokkis juustega ja tumedate silmadega. Tema poeg Peeter olevat olnud samuti mustajuukseline ja pikakasvuline laiaõlgne mees.

Ma ei tea miks aga mind paelub see jutt väga!
Igastahes tean seda et selles legendis mainitud " saksad" on Tallinna kaupmeeste perekond Kahlid. Mõnikord on pere legendides päris palju tõtt.

Showing all 7 posts

Create a free account or login to participate in this discussion