Soovid, Palved - kas keegi saaks aidata

Started by Henn Sarv on Tuesday, December 29, 2009

Participants:

Profiles Mentioned:

Related Projects:

Showing 2851-2878 of 2878 posts
7/19/2013 at 9:57 AM

Jaanus Kalju, Jaanus Luuse - las jääb Aruküla kalmistu. Algne nimi koos ajalooga las olla projektikirjelduses. See oli õigeusu kalmistu kui ta 19 sajandil rajati. Praeguseks võib kindlalt väita, et ilmalikke ja luterlasi on sinna juba rohkem maetud. Keegi kohalik ei kasuta muud nime kui Aruküla kalmistu või Aruküla surnuaed.
NB! Title Case pole eesti keeles kasutusel - ärge tehke kõiki algustähti suureks!

Private User
7/24/2013 at 10:18 AM

Tere! On juhtunud hale lugu kokku mestimisega. Üks Ann sai kolmed vanemad, 4 meest ja 37 last! Nii juhtub, kui levinud nimed ja viiteid kõigil juures netu.
Ei oskagi kusagilt harutama hakata. Ann Ermann

Private User
7/24/2013 at 10:29 AM

Tere Õie!

Mine profiililt muutmise peale, sealt peresidemed. See on seal kus abiellumised näha on. Oota natuke aega kui allapoole ilmuvad
peresuhted inimeste viisi. Seal on siis näha kõik vanemate paarid. Tähista valedel vanematel naksuga - eemalda ja salvesta. Jäävadki alles õiged vanemad.
Terv. Anne

7/24/2013 at 10:40 AM

Vist korras :)

Private User
7/24/2013 at 10:59 AM

"minu" Ann korras, sai terve portsu haldajaid külge!
Mõtlesin, kas sellises hunnikus peab neid teistele ka duubeldama ja ei näppinud ise.
Aitähh!

7/24/2013 at 12:29 PM

Kas keegi proo viitsiks palun kolm (Richard) Heinrich Reiningut kokku mestida! Ette tänades.

Private User
7/25/2013 at 3:04 AM

Sisestasin puu kaudu oma vanaema tütre Adele Soon
Juba sísestades märkisin sünni kuupäeva ja parandasin tema perekonnanime, Ometi pani Geni automaatselt talle vale isa.
Palun Adele seos Otto-Juliusega eemaldada! Adele isa pole teada.
Kas saan seda ise teha? Mul on võimalus talle vanemaid valida, aga ainult paariviisi teiste sugulaste hulgast.
Kas ma saan isikut sisestades eelnevalt tema teist vanemat kontrollida?

7/25/2013 at 3:30 AM

Private User kõigepealt tuleb lisada siiski ka see tundmata mees ja siis saab lisada tütre.

Kui lisatakse kohe tütar ja sellel vanemal on rohkem kui üks abikaasasid siis peaks Geni pakkuma variandi millise vanemate paari juurde on soov last lisada.
Kui last lisada õena siis läheb ta sama vanemate paari juurde kus ka õde asub kellest lähtuvalt laps lisati.

Ühesõnaga oluline on kelle profiilist perekonnas lähtuvalt isikut lisada soovitakse.

Private User
7/25/2013 at 3:41 AM

Tänan, Jaanus Luuse
Oli sõja aeg - ja siis sündis palju lapsi isata.

7/25/2013 at 3:59 AM

Private User täiesti arusaadav, et see nii võis olla.

Lapse vanemate muutmine on võimalik küll aga samuti ainult siis kui õige vanemate paar on Genis olemas, ehk siis tuleb lisada isa profiil (mis siis, et tundmatu) ja siis saate õige paari valida.

Private User
7/28/2013 at 4:46 AM

Aitüma, Jaanus Luuse ! Juba esimene vastus oli nii hea, et oleksin vist suutnud selle ise lahendada! Aga ise ma palusin sidet eemaldada!
See on väga ilus, et loobusite isiku [mees] haldamisest. Aga minu noorte sugulaste mestimist polnud tarvis. Maris Reintam olen mina ise Genisse kutsunud, koostasin tema laste jaoks kahepoolsed mestimistaotlused ja õpetan neid.

7/28/2013 at 12:02 PM

Kas keegi oskab öelda kas Genis on võimalik teha otsingut matmiskoha alusel? Huvitaks puhtalt selline variant kus Geni annaks välja kõik isikud kelle profiilile on lisatud matmiskoht sõltumata isiku nimest. Või riivab selline otsing kellegi privaatsust?

Private User
7/28/2013 at 1:00 PM

Mina oleks poolt. Matmiskoht, ma ei usu et kedagi riivaks. Aga mine tea, inimesi igasuguseid.

Private User
7/28/2013 at 10:35 PM

Kes ja mille alusel määratab mõningad isikud kellegi põhihaldajaks?

Küsimus on tekkinud eelkõige seetõttu, et mõningate minu poolt lisatud ja hiljem mestitud (selle järgi pole mina enam ka lisaja) põhihaldajaks on saanud keegi, kes otseselt polegi selle isiku sugulane vaid mõne kauge sugulase eksmehe venna abikaasa. Milles seisneb loogika?

Kuidas saada ise nende isikute põhihaldajaks?

7/28/2013 at 10:55 PM

Loogika seisneb selles, et keegi ei saaks Genis "Maailmavalitsejaks" hakata. Kui oleks võimalik mingite käikude läbi saavutada põhihaldus siis võiks sugulaste vahel kõvaks andmiseks minna, sest näituseks kahe liitunud venna mitteliitunud õde võiks kumbki vend soovida põhihallata ja mis siis saab?

Lisaja muutub aga vastavalt sellele kes mestitud profiilidest oli mestitava varem Geni andmebaasi lisanud.

Genis toimubki n.ö. mälu kirjapanek ja kui see kauge sugulane või hõimalane teab ja selle kirja paneb ei saa seda talle ju pahaks panna.
Suheldes temaga aga võib temalt haldajaks lisamist või haldusest loobumist paluda k.a. põhihalduse üleandmist kui ta ise seda on. Küll aga on haldaja see kelle kaudu on võimalik ehk lisainfot saada lisatud persooni kohta ja kui kunagine haldaja enam haldaja ei ole siis ei oska kusagilt otsida.

7/29/2013 at 12:56 AM

Private User vaevalt, et siin Charlemagne keegi neist 817 haldajast väga teab kes kõige lähem sugulane on ja miks ühel või teisel võiks suurem võimalus või õigus peahaldaja olla.

Private User
7/29/2013 at 5:25 AM

Janar Õunpuu püstitas antud teema minu suguvõsas esile kerkinud põhihaldaja küsimuse pärast. Minu õest vanavanavanaisani on põhihaldajateks saanud 2 isikut, kes ei ole meie perekonna otsesed sugulased. Ühe põhihaldaja puhul on tegemist vanaema täditütre eksmehega ja teiseks põhihaldajaks on selle sama eksmehe vennanaine.
Siin on tegemist probleemiga, kus sisuliselt kontvõõras soovib hallata minu lähisugulasi. Loomulikult tekitab see küsimusi.
Olen nelja põlvkonna peale ainus, kes omab Geni kontot ning see, et oma lähisugulaste põhihaldaja oleksin mina, on ka nende soov. Arvan, et see soov on väga elementaarne ning ei viita kuidagi soovile saada Genis „maailmavalitsejaks“.
Ilmselgelt oman mina oma lähisugulaste kohta Geni kasutajate seas kõige rohkem infot. Mina tean oma sugulussidemeid tõepoolest, sest tegu on lähisugulastega, mitte kaugete sugulastega ja seetõttu arvan ka omavat kõige suuremat õigust olla nende andmete põhihaldaja.
Ja milleks teravmeelitsemine? Arutelu ongi ju abi saamiseks mõeldud.
Sooviks ikkagi teada saada, mille alusel saab keegi põhihaldajaks ning kuidas oleks võimalik põhihaldajat muuta?

Private User
7/29/2013 at 5:51 AM

Minu teada pole Geni seda algoritmi, mille alusel keegi peale mestimist põhihaldajaks saab avaldanud.
Kõige lihtsam on suhelda, kui on soov olla põhihaldaja, siis tuleb lihtsalt soovi avaldada ja kui ei vastata, siis paluda abi kuraatoritelt, ehk probleem laheneb.
Aga mina pole aru saanud, et sellel oleks mingi vahe, et kas oled põhihaldaja või mitte. Oluline on profiilis olev info ja võimalus seda lisada või täiendada, aga mitte oma nime esikohal näha.

7/29/2013 at 6:59 AM

Private User Põhihaldajat saab muuta kui pragune põhihaldaja loobub haldusest ja annab halduse üle sama profiili haldavale teisele haldajale. See, kellele profiili halduse põhihaldusest loobumisel üle antakse on põhihaldusest loobuja enda valida.

Kaashaldaja saab lihtsalt loobuda oma haldusest.

Mõlemal juhul tuleb isiku profiilil, kelle haldusest tahetakse loobuda, kasutada "tegevused nuppu" ja avanevast menüüst võtta "haldaja seaded" ja avanevas aknas oma nime taga olevat ristikest vajutades saab loobuda haldusest. Põhihaldaja haldusest loobumisel kuvatakse võimalust uut põhihaldajat valida. Kaashaldusest loobumise puhul seda võimalust ei kuvata.

Private User
7/29/2013 at 1:15 PM

Mul mure. Kas on võimalik, et keegi minu kontoga mestib.

Reimo

7/29/2013 at 1:50 PM

Ei mõista päris täpselt Leia? Keegi teeb mida täpselt?

Private User
7/29/2013 at 1:56 PM

Keegi on mestinud kokku. Ilma, et ma teaksin. Minu kannetes seda mestimist pole. Ja selle puuga pole tegelenud. Aga uudistevoos nägin, et ma olen seda teinud.

Private User
7/29/2013 at 2:37 PM

Vennaga sama. Lisab:) aga kes tegelikult lisab ja mestib ja jälge maha ei jää.

Private User
7/29/2013 at 8:55 PM

Private User , kui olete oma mestimiskeskuse kaudu avaldanud arvamust, et on samad isikud ja keegi teiselt poolt on seda varem teinud, siis oletegi mestija!

7/29/2013 at 11:28 PM

Mul on mure, nimelt alustas mu lähisugulane "oma" puu sisestamist. Kahjuks ta suri ja nüüd on meie sugupuus paljud inimesed topelt (ma ise ka). Kuidas saaksin märkida ta isikukirjele surmadaatumi ja kes viib lõpuni need poolikud mestimised? Ain

7/30/2013 at 4:50 AM

Anne: Palun saada mulle täpsemalt need profiilid mida tuleks ühendada. Eriti see sinu topeltprofiil.

Kas see lähisugulane on Ain Toomla?

Ma leidsin sinu topeltprofiili küll Madis Mäekivi puust, aga seal on vaid kolm kirjet.

Heal meelel aitan - võid ka mulle otse kirjutada.

Henn

7/30/2013 at 6:16 AM

Henn, juba lahendatud

7/30/2013 at 8:11 AM

Ja, aitäh! mure lahendatud!

Showing 2851-2878 of 2878 posts

Create a free account or login to participate in this discussion