GENI profiilide privaatsuse uuendused

Started by Private User on Monday, June 21, 2010

Participants:

Showing all 10 posts
Private User
6/21/2010 at 7:28 AM

Head puu-uurijad, uute profiiliprivaatsuse tingimustega GENIs on tekkinud olukord kus paljud topeltprofiilid ja harud jäävad liitmata "lukustatud" profiilide tõttu.

Vähemalt mitteelavate sugulaste profiilid oleks kena teha privaatsetest avalikeks et oleks kõigil kergem leida ühisosa ja kattuvad oksad kokku põimida.

Selleks et enda manageeritavate profiilide hulgas valikud teha ava link: http://www.geni.com/list?group=managed_by_me
kliki lahti tabeli pealkirja järel "link show advanced controls" kui tabeli kõrval vasakul ei ole valikute kasti näha.

Vasakul filtrid (kui ei paista allnimetatud valikuid leia plussmärk ja kliki sellel):
Vali loetelust "Any living status" asemele "Deceased"
Vali "Any privacy status" asemele "Private"
Allpool klõpsa nuppu "Update List"
Pane loetelus "Make This Profile Public" seal kus vaja, nimejärele kuvatakse siis väike maakera ikoonike kui oled profiili privaatsest avalikuks muutnud.

Facebook'i kasutajatele on ka seal oma kommuun tekkinud kus erinevaid teemasid käsitleda seltsis tore:
http://www.facebook.com/EestlasteGeniKogukond?ref=ts

7/4/2011 at 2:50 AM

Private User

See siinkirjutatu on praegu veel aktuaalsem kui aasta tagasi!

7/4/2011 at 3:42 AM

Saatsin mingil ajal taotluse...ju oli keegi,keda tahtsin mestida,siis ta mulle end üksiku s-tähe kujul ei näidanud järelikult...vastuse sain mõni nädal hiljem:what profile?
selleks ajaks polnud ka minul,kes ma ei teadnud,et see teade nii kohale jõudis,muidugi asi enam meeles...Kui aus olla,pole mul aimugi...See on kõik selle Geni tobeda privaatsuspoliitika tagajärg,selline piinlikkus....Ilmselt oli tegu mõne topeltprofiiliga,millega oli vaja midagi teha,mida aga oli näha vaid otsingus....Kuidas on võimalik selle jamaga üldse sugupuud ehitada...Sinu profiil oli eelmine kord samuti minu jaoks suletud
Tervitustega,Eve Tikerperi
Nüüdseks on aga asi nii kaugel,et tead paralleelprofiili olemasolust,kuid Genis pole selle olemasolust enam piuksugi järel,vahest ehk Tree matches all teade,et kusagil on vaste,kuid otsing tulemusi ei anna...Sama lugu on sellega,et kui sugulusliini tahad mestimisega ühendada,näitab Geni,et ei saa,sest tegu polevatki sugulasega või väidab otsese veresugulase mingiks hõimlaste hõimlaste hõimlaseks
Samuti on näiteid,kus enne seda surnute profiilide lukustamise jama näitas Geni,et kaks inimest on sugulased,pärast ei saanud enam muud vastust kui ''no path found''...
No comments,ei kommentaari või mida veel....

Private User
7/4/2011 at 7:08 AM

Selliste väga lukus profiilide ja nende mittevastavate haldajatega on tegu jah, samas on probleem ka nn klaimitud profiilidega, mille omanik ei ole kontaktialdis niisama või pole enam meie seltsis, lahkus üks sugulane, kelle profiili palusin avada suppordil.

Kuigi mingite mergemiste ja lõpuks profiili "klaimimise" tulemusel ei olnud mina antud profiil haldajana enam kuidagi märgitud, tuli support meeskond vastu ja võimaldas profiilile ligipääsu.

Suuremate probleemide lahtiharutamiseks on support vast ka abiks - aga ilmselt ei aita nad "jälitada" teisi profiilide haldajaid :(

Private User
7/4/2011 at 3:16 PM

Olen muutunud vist küll sõltlaseks, kuid ei jõua minul kohale inimeste tigedus: palud korrastada profiili ja vastu saad:"olen ise tark ja teen nagu tahan"
Kahju kuid fakt!

Private User
7/4/2011 at 10:47 PM

Mul oleks geni uurijatele palve, et palun lisage profiilidele juurde vähemalt sünnikohtki ja kui palju tüli ei tee, siis mõni arhiivi viide ka.
Hea on ju kasutada nende uurijate tehtud tööd, kes kõik kenasti juurde lisavad ja paljuks pole pidanud kogu suguharu sissekandmist. Aga geni on täis praktiliselt mitte midagi ültevaid profiile ehk ostingust saad posu sarnaseid inimesi, profiili avades aga oled nõutu, sest pole ei sünni kohta ja muust rääkimatta. Ja siis tuleb hakata teid nagunii tülitama ja kirjutama neid koormavaid sõnumeid: kas see inimene ei juhtu olema sama selle inimesega? Kus teie proiilitegelane võiks sündinud olla? Kõigile oleks ju palju kergem kui andmed olemas, kergem liita, kergem mestida
Eelnevate kirjutajatega täiesti nõus, et eriti kurjaks teevad need "tüübid"
kes end su tehtud töö külge poogivad ja privaatseks siis hakkavad uurimust tegema. Mingi lugupidamine oma kaasuurijate vastu võiks küll allesjääda.Samas vahel juhtub ka endal "apsakas", et oled harval juhul unustanud "avaliku" nupukest vajutada.

7/5/2011 at 1:19 AM

Private User
"olen ise tark ja teen nagu tahan"

Hea kui asi nüüd vaid sellise vastusega piirdub.
Osad EGO-d on aga juba jõudnud selleni (neid võib leida siit: http://www.geni.com/projects/Mahaj%C3%A4etud-isoleeritud-puud - isoleeritud puud aga kasutajad tihti Genis miskit toimetamas).
et esimese mestimistaotluse peale saabunud kurja kirjaga kaasneb kohe ka su tõkendamine, nii et mingite selgituste, Geni olemuse, tegevuste eesmärkide jms selgitamine pole edaspidi võimalik.

Private User
7/5/2011 at 3:16 AM

Private User Selle sünni- ja surmakohaga on vahel raskusi, sest arhiivi paberitel tihti kas puudub see märge või on ainult "A", saa siis aru, millega on tegemist ja ilma fakti kui selliseta ei tahaks nagu kasutada ühtki kirjet.
Apsud: kahjuks neid juhtub, kuid tore on kui keegi neid märkab ja teada annab, sest eks Geni ongi ju koostöö tulemus!
Kõigile headele inimestele soovin päikest seniiti, et varjud kaoks
Eha

Private User
7/5/2011 at 3:44 AM

Mõtlesin siin rohkem, et mingi vihje võiks ju juures olla, et kust kandi inimesega tegu. Selge see, et tihti saab neid sünde ja surmasid vaid oletada, kuni mingi allikani hiljem välja jõuad.

7/5/2011 at 3:04 PM

aga sünni-ja surmaaegadega on tihti nii,et Saagas eri kohtades eri andmed,ma panen siis teise ''about'' alla

Showing all 10 posts

Create a free account or login to participate in this discussion