Geni uued trikid

Started by Arne Pajula on Tuesday, 12월 14, 2010

Participants:

Profiles Mentioned:

Showing 1-30 of 74 posts
2010년 12월 14일 4:34 AM

Koguks õige Genis toimuvad muudatused ja uuendused ühe pealkirja alla.
Edastamise formaat:
Versiooni number - leiad puuvaates paremkliki abil.
Uus, tore, kummaline, veider või jabur muudatus, mida nägid.
Võimaluse korral link.

2010년 12월 14일 4:38 AM

1210b
Avatud on perenimedele pühenduv osa. Hõlmab otsingu ja lubab igale perenimele kambaga pühenduda.
Otsing:
http://www.geni.com/surnames
Või näiteks Kask, üks Eesti levinumaid:
http://www.geni.com/surnames/Kask

2010년 12월 14일 10:09 AM
2010년 12월 14일 2:51 PM

Versioon 12??
Nagu Private User täna tõdes:
http://www.geni.com/discussions/73183?page=11
on hiljuti kadunud ära võimalus vaadelda koostööpartnerite puid.
Varem nägi ka privaatset osa vähemalt hallide kastidena. Nüüd on lahenduseks isikukirjete sisene hiilimine.
Kui leiate koostööpartneri puust avaliku isikukirje, siis saate selle kaudu sisse pugedes vaadelda lähedasi mestimisi ja mingil veidral moel ka liikuda mööda puud.

2010년 12월 14일 10:07 PM

Arne Pajula
"Kui leiate koostööpartneri puust avaliku isikukirje"
Kuidas?
Et isiku Uudisvoog/Hiljutised tegevused osast otsin (lisatud, muudetud) isikuid kes äkki avalikud juhtuvad olema?
Muid lahendusi vist polegi.

PRO-de jaoks siiski toimub veel otsing:
http://www.geni.com/list?column_1=name&column_2=relationship&am...

Kus osa "focus_id=6000000001163637216" tuleb sobivalt "ajakohastada" ja mis tulemusena näitab nii koostööpartnerite kui pereliikmete (PRO-dele küll kõigi, kellel kedagi hallata) hallatavate isikute nimekirja.

2010년 12월 14일 11:50 PM

Lauri: kui näiteks sinu koostööpartneri ema-isa-õde-vend on avalik isik, siis saad tema lehele liikuda.

ps. ma loodan, et see puuvaate kadumine on bug, mis varsti parandatakse

Private User
2010년 12월 15일 2:19 AM

Aga miks on oluline nuhkida puudes, mis peaksid olema privaatsed? Koostöö eesmärgiks on ju avalike profiilidega toimetamine.
Mis põhjus oleks läbi kammida koostööpartneri lähimad mestimised? Peale igavuse ja Geni-sõltuvuse ;-)

Mari, "avalik isik" ehk siis naissoost oleks "avalik naine"?
Seda väljendit kasutati vanasti teises kontekstis..
Arvan, et pean oma testamendi kähku valmis kirjutama - minu profiil Genis jätta privaatseks ka peale mu surma. Sest muidu tekitaks see küsimusi mu elukommete või nende puudumise kohta!

2010년 12월 15일 4:18 AM

Private User ega asi pole alati koostööpartneri lähisugulaste piilumises. Oletame, et sisestasid möödunud aastal mõne esivanema ja jätsid ta kogemata elavaks või lihtsalt ei teinud temast avalikku (said ju valida), siis nüüd tuleb keegi oma puukesega ja üritab end sinna külge pookida. Teete koostööleppe ja midagi ikkagi ei sünni, sest teineteise privaatseid puuoksi vastastikku ei näidata.
Mida siis teha? Liituda pererühmaks? Mitte avalik vaid kohe lausa päris paljas ja kaitsetu?
Hüva on, lepime kokku ja teeme isikud avalikuks. Aga pärast mestimist? Mina küll ei ole näinud võlunupukest, mis laseks isikut tagasi privaatseks keerata.

2010년 12월 15일 4:58 AM

Arne Pajula Põhihaldajal on see nupp isiku andmetes täiesti olemas (saab linnukese kastist eemaldada).

Private User PRO-na peaksid sa teadma kui lihtne oli koostööpartneri puust leida neid topelt isikute kandiddate ja kui lihtne oli PRO-l neid mestimisi algatada (loomulikult olid kõik privaatsed hallid ja ilma eesnimedeta - seda lihtsam oli muid leida).

Koostööpartnerite ootel mestimistele (eriti kui tegu oli eestimaalastega) hoogu juurde andmine oli alati hoopis edukam tegevus, kui 40st - 80st mõne printsessi või kuninga teisikust "läbi närida".

P.S. varem sai mõnele pärast "puu vaatamist" sõlme lahendamiseks nõu anda.. nüüd peab selleks alati pererühma ronima.

Me ei tohiks siis Genis äkki kedagi isegi isikuks nimetada? Kuna Liivit häirib, et keegi kustutas isiku või äkki on mõni mees-naine (mene ehk naes) liialt avalik.

Genis nagu ka "kodus ruudulisse vihikusse joonistatud sugupuus" olevad isikud on virtuaalsed koopiad. Nende lisajad, muutjad ja kustutajad on nende haldajad (loe peremehed) vaid siin Geni reeglite ulatuses.
Meie sõnavara siin peab vastama keskkonnale. Väljaspool Genit olevad elavad inimesed ja hauad surnuaedades eksisteerivad sellest sõltumatult.

Lauri

2010년 12월 15일 5:08 AM

Just Lauri PÕHIHALDAJAL! Aga kui mingil Geni-alitslikul moel maandud varuhaldajaks ja oled oma privaatsusega paranoidaalne, mis siis teed, sured viha kätte ära?

2010년 12월 15일 5:54 AM

Ei sure, ootad kuni põhihaldajal on ükskord aega muuta elavaid privaatseks ja surnuid avalikeks...
Seniks tegeled muude asjadega - nagu näiteks fraaside: "{actor} sent ... {target} ..." (814 tk), "{actor} gave {target} ..." (618 tk), "{actor} smiled at {target} ..." (91 tk), "{actor} hugged {target} ..." (61 tk), "{actor} kissed {target} ..." (34 tk) ja "{actor} shared ... {target} ..." (25 tk) tõlkimisega ja tõlgete ühtlustamisega... ;-)

2010년 12월 15일 6:07 AM

:D

2010년 12월 18일 11:27 AM

Midagi on nüüd juhtunud pererühma aruteludega - varem oli mul neid seal ca 3 lehekülge. Nüüd ainult 4 tk. Samas "kirjutavad" isikud näiteks Henn Sarv jt on pereühmas alles...

Private User
2010년 12월 18일 5:59 PM

Mul ei näita enam ühtegi perearutelu ja seal oli eelnevalt algatajaid ka peale Hennu.

2010년 12월 19일 2:03 AM

Tere,
Kas keegi oskab öelda kuhu on kadunud pererühma arutelud?! On alles ainult üks minu enda arutelu, milles ma Hennult nõu küsisin.

2010년 12월 19일 3:01 AM

Kas teil on pererühma fotoalbumid alles, enne näitas neid üle 150, nüüd ainult 50.

Private User
2010년 12월 19일 4:13 AM

Mulle tundub, et mingi seos koostööpartneritega on kadunud
bugisi on veel, kui profiili alt vaadata veel mestimisi annab errori
kindlast on midagi veel

Private User
2010년 12월 19일 6:23 AM

Fotoalbumites on vaid need sugulased, kes kuuluvad vaikimisi pererühma - neljanda astme nõod ja nende praeguste partnerite esimese astme nõod. Ise lisatud sugulaste albumeid näeb vaid nende profiilides meedia all.

Ära on kadunud vaikimisi linnuke kastist "Lisa ka kasutajad, keda olen kutsunud puuga ühinema":
http://www.geni.com/account_settings/family
Kui aga teha sinna linnuke ja salvestada muudatused, siis ütleb küll "Your settings have been updated, and will take effect shortly" aga linnuke on kadunud ning fotoalbumeid ei näita siin: http://www.geni.com/photo/recent_albums.
Ei oska öelda, kas see muudab kuskil mujal ka midagi.

http://www.geni.com/photo/favorites lemmikfotode lehekülg on endiselt alles kuigi lemmikuid/järjehoidjaid pole enam.

2010년 12월 20일 7:37 AM

Ja nüüd see trikk ka veel (uudisvoogu tulebki nüüd info üksnes jälgimise all olevate isikute kohta) ... peaaegu et tahaks juba rahu ja vaikust!

2010년 12월 20일 7:50 AM

Unustasin mainimata, et endiselt tulevad päris-pererühma (kuidas see just kellelgi sätitud on, aga kuni neljanda põlve nõbude ja nende abikaasade nõbudeni) uudised.

2010년 12월 20일 7:59 AM

See on siis versioon 1213a
millega viidi ellu varem hävitatud sõprade jälgede likvideerimine. Kui sõbrad lõpetati, jäeti nad jälgitavaks, aga ainult ajutiselt.

2010년 12월 20일 12:19 PM

Aga koostööpartnerid - kes pole "jälgimise all"?

2010년 12월 20일 1:04 PM

Lauri: Ei! Või kui näitab, siis valikuliselt.

Arne: Endiste sõpradega on mul seni veel kõik hästi.

2010년 12월 23일 5:19 PM

Endiselt ver 1213a, aga lisateabe lahtri juurde on pandud nupp "muuda". Olen sellest ammu unistand :)
Ja isegi selle lahtri varasemaid versioone saab uurida.

Aga ühest reavahet Geni endiselt ei tee märkamagi.

2010년 12월 23일 11:49 PM

Muud "taastamised": http://www.geni.com/discussions/86679?msg=657999

Lisan veel et ka fotoalbumid on tagasi....
Ning vahepeal ilmus iga isiku esilehele privaatarutelu (hetkel küll ka koostööpartneritele ligipääsetav ja uudisvoo jälgijatele teavitatav)

2010년 12월 26일 4:53 AM

Mari Sarv
See wikipediküür seal lisateabe lahtris on tõesti veidi tüütu.
Katsetades on ainsaks asjalikumaks mooduseks osutunud täpikestega loendi koostamine, siis ei ole reavahetusel tühja õhku nii hullult palju.
Igasugu paksendused jms näevad puuvaates kaardi avanemisel totrad välja, Bullitid on vähemalt * kujul nemad ise edasi.

2010년 12월 27일 12:04 PM

Ikka näitab 1213a
Nüüd on kasutaja kirjete mestimisakna alaserva tekitatud täiendavad isikukirjete avatarid.
Nende funktsionaalsus näib olevat piiratud ainult nägude võrdlemisega. Avataridel klõpsides avaneb vaid pilt ja ei miskit muud.

2010년 12월 29일 12:32 AM

Arne Pajula
Need seal all on nn Stack-Merge (kui mestimise kandidaate ja seostuvaid ootel mestimisi on rohkem kui 2) korral alati olnud. Sa vist pole varem piisavalt koostööpartnereid omanud ja/või suures puus mõne kuningapoja või -tütre 30+ kirjet üheks kokku ajada püüdnud...
P.S. PRO võib avataile klõpsides mõnikord leida läbi isikukirje veel kokkulangevuste kandidaate keda praegune Stack-Merge veel ei hõlma.

2010년 12월 29일 5:20 AM

Nojah, see jääb ekraani serva taha tavaresolutsiooniga läpakal (kuni 800 rea kõrguse pildiga), mu arvuti hakkas mässama, ja seetõttu olen hetkel 990 rida näitava ekraani taga, mistõttu hakkas alles nüüd silma.
Ja tõesti, neid pilte näidatatkse seal ka surnud isikute puhul.
Aga see võiks olla läbiv ja ka lihtmestimise korral võiks 2 osapoolt seal esindatud olla.
Hetkel on siis vist nii, et kui on samaaegselt mestimisel üle 2 isikukande, siis näed üleval põhivaates mestitavat kahte ja all täiendavalt juba eelmis(t)e lõpetamata mestimis(t)ega hõlmatud kandeid.

2011년 1월 5일 4:43 PM

Uue aasta esimene versioon 0104a
Nagu näha, on uuel aastal nummerdamist taas algusest alustatud.
1. Mestimiskeskus on tühjenenud, sest uuendusena on seal rippmenüü, millest tuleb valida sulle näidatavate mestimiste täpsem sisu.
2. Avanevate nimekaartidega vaates ei ole näha enam Lisateabe aknasse sisestatud internetilinke, kuid see-eest on tekst muus osas esitatud samal kujul, nagu ta on seal aknas nähtav (ehk Wiki formaadis)
3.

Showing 1-30 of 74 posts

Create a free account or login to participate in this discussion