Miks nii pikk nimi: Johann Aleksander Johanson > Toone?

Started by Private User on Thursday, March 24, 2011

Participants:

Profiles Mentioned:

• Johann Aleksander
    Geni member
Showing all 11 posts
Private User
3/24/2011 at 8:41 AM

Kust tuleb Toone? Kas muutis nime?

Siis peaks olema Johann Aleksander Toone (endine Johanson)

Private User
3/25/2011 at 11:04 AM

Jah, nimi on muudetud, 04.01.1939 määrati uueks perekonnanimeks 'Toone'.
Kuidas selliseid muudatusi keegi kajastab, on suuresti igaühe enda sissetöötatud süsteemi küsimus. Mina olen aastakümneid neid nimemuudatusi oma andmetes tähistanud just nii ja meie perekonnas on see kuju ajalooliselt kõigile teada. Siin Genis oleks infotehnoloogiliselt õigem kasutada vast noolemärki, kuid kuni see pole probleeme põhjustanud, siis pole ma ka traditsioonist kõrvale kaldunud.
Üldjuhul toetan ise ja olen soovitanud ka kõigile kaastöölistele võtta eeskujuks http://www.geni.com/projects/Andmete-sisestamise-p%C3%B5him%C3%B5tted
Ma heameelega ei paneks kusagile nimeväljadele muid sõnu, mis ei ole nimed (st 'endine', 'uus', 'tuntud ka kui' jne).
Loodetavasti mu vanaisa olemasolev nimekuju kedagi ülemäära ei häiri.
Päikest.

3/25/2011 at 12:45 PM

Tere

Mina soovitan sellist kirjapilti:
Johann Aleksander Toone ← Johanson
sest viimaseim perenimi on sel juhul eespool.
See nimemuutmine 04.01.1939 aga kirjutage kndlasti isiku Johann Aleksander sündmuste ossa.

Private User
3/25/2011 at 1:44 PM

Jah, seda soovitataksegi, olen kursis :). Ja sellepärast ma ka ütlesin, et üldjuhul olen ma loetletud reeglite poolt, kuid mind isiklikult siiralt häirib see loogika, et viimane nimi on eespool. Ja ma ei ole kunagi kellelegi läinud ütlema, et kui nemad niipidi kirjutavad, siis on valesti. Sest minu jaoks on loogiline, et esimene nimi on eespool, järgmine nimi tuleb järgi ja viimane ongi viimane, mitte esimene. Ja sellepärast ma viitasingi, et igalühel on oma sissetöötatud süsteem. Ja et ehk teistele sobib, kui mu vanaisa nimi on selline nagu ta on siiani olnud.

Ikka päikest.

3/26/2011 at 1:29 AM

Private User - mind igatahes ei häiri. või vähemalt mitte liiga palju :)

3/26/2011 at 2:22 AM

Private User
"Sest minu jaoks on loogiline, et esimene nimi on eespool, järgmine nimi tuleb järgi ja viimane ongi viimane."
Teistpidi vaadates jälle täitsa õige loogika.
Kas see reegel peaks hõlmama ka nn neiupõlvenime?
Praegu paneb Geni selle nime kaarsulguses perenime järele ehk siis viimaseks või "minu loogika järgi" varaseimaks ("teie loogika järgi" hiliseimaks).
Küsin kuna Genis on ka rahvusvaheline arutelu nn neiupõlvenime "kasti" nimetusest ja vajalikkusest kuid seal pole tehtud ettepanekut võimaluse kohta tõsta seda perenimest ettepoole.

3/27/2011 at 12:15 PM

Private User, Lauri Kreen, Ͼ - kui nüüd ajaloos tagasi minna, siis tähistasin ka mina esialgu nimede eestistamist oma 3-1 nõo Mailise eeskujul Altname > Uusnimi. Teistpidi hakkasingi kirjutama just sellepärast, et siis haakub loogika neiupõlvenimega paremini.
Seni pole ma leidnud lahendust probleemile, et Geni loeb sellise topeltnime eraldi nimeks ja sellise nimega isik puudub nii Altname kui ka Uusnimi loendis, ta on olemas ainult Uusnimi ← Altname (või siis Altname > Uusnimi) loendis.

Private User
3/27/2011 at 4:36 PM

Mina lõpetasin selle nooletamise ära. Proovisin, ei sobinud üht- ega teistpidi. Endised nimed va neiupõlvenimi (et oleks konkreetselt eristatavad) on nurksulgudes. Otsinguis mõlemad kenasti leitavad ja silmale ka hea vaadata.

3/28/2011 at 2:40 AM

Private User
Aga kuidas on sinu süsteemis siis tähistatud n-ö ennetavad perekonnanimed - perekonnanimed isikutel kes elasid enne perekonnanimedeandmist ja kelle perekonnanimed on tegelikult nende poegade ja pojapoegade omad?
Ja kuidas tähistatud talunimed/perenimed nime osana(taas olukord enne perekonnanimede andmist)?
Lihtsalt mujal Genis on nurksulge enamasti just selleks kasutatud.

Private User
3/28/2011 at 9:29 AM

Ajavahe enne perenimede andmist ja 1930-ndate teise poole nimede muutmise/eestindamise vahel on ikkagi päris suur ja segadust ei tekita. Talunimi ikka nime ees nurksulgudes, nagu Genis enamasti kasutatakse. Muu üritan ka ikka üldlevinud reeglite järgi korrektse hoida, neitsist korraarmastaja nagu ma olen :)))
Aga kokkuvõttes on need ikkagi nö tänapäevaste nimede suhtes endised nimed ja sobivad nurksulgudesse, vanemal juhul siis nime ette ja uuemal juhul, st peale eestindamist, nime taha a`la Juhan Juurikas [Gründlich]. Enamus nimesid on siiski "normaalsed" a`la Peeter Maasikas ja ma arvan/loodan, et need üksikud erandid kedagi väga ei häiri . Kõige tähtsam, et nimed on kenasti leitavad :)

3/29/2011 at 11:50 AM

@Private User
lihtsalt huvi pärast, et mis siis noolte juures üht- ega teistpidi ei sobinud?

Showing all 11 posts

Create a free account or login to participate in this discussion