Privaatsed profiilid genis, mis takistavad sugupuude mestimiste lõpule viimist

Started by Private User on Friday, March 25, 2011

Participants:

• Private User
    Geni member
  • Private User
    Geni Pro
Showing all 2 posts
Private User
3/25/2011 at 2:37 PM

Tere!
Alustan sellise arutelu, sest on tekkinud probleem mestimiste lõpule viimstega, kus
profillid privaatsed.
Siit ka minu küsimus, et mis on geni põhimõte? Enda jaoks olen selle sõnastanud selliselt:
et mida on rohkem vabatahtlikke, kes tasuta söödavad sisse info, mis neil just uurimiste juures leidub, seda enam on võimalik tuua geni keskkonda mestima uusi uurijaid, kes otsingute kaudu leiavad juba loodud profiilid. Ehk teisi sõnu, mul pole sugugi üleliia koormav sööta sisse ka 1700 ja 1800 alguspoole hõimlasi, et teised neid metsida saaks.
Aga häirib mind hiljem just see, et siis tulevad inimesed, kes ajavad vaid oma joont, muudavad profiilid privaatseks (ka surnud inimesed) ja ehitavad siia avalikku keskonda privaatseid sugupuid? Kas neid poleks võimalik mujal keskonnas ehitada? Kodus omas arvutis või paberile? See on mõnegi teise arvamus, kes hea tahte korras sugupuud suuremaöt edasi arendab ja paraku ei taheta enam selliste privaatsete ja oma huve silmas pidavate uurijatega koostööd edasi teha. Tõsiasi siinkohal!!
Vähemasti surnud inimeste puhul oleks ju mõistlik hoida profiilidele mingilgi määral ligpääsu, et ei tekiks asjatuid topeltprofiile.Ja ei takistataks sugupuude mestimiste teostamist.
Mul on prageu 5 vastuolulist profiili üleval, aga mida nendega peale hakata, kui minu pool on lahti ja keegi hoiab neid kiivalt salastatuna? Tegemist siis juba surnud inimestega
Saan aru, et andmekaisteseadus, jne kõik muu. Aga ennem siia keskonda end üles seades oleks ju igati loomulik igati kaasa aitav koostöö kõigi kasutajate vahel?
Mõte ei ole epistlit lugeda, vaid kutsuda üles suuremale koostööle, mis on oluline meie kõigi sugupuude arengule.
Ka uued kasutajad!: teile selline palve, et otsingusse perenime sisse söötes näete kohe, kas on suguvõsa juba mingil määral sees olemas. Muidu on mitmeid kordi kattuvaid ühtesid, samasid, profiile, aga koostööle ka omavahel juskui ei taheta asuda, et neid liita
amuti oleks ikka mul pave kõigil uurijatele lisada kohta "About me" ka lingid-viited, kust igaüks leiaks oma küsimutele vastuse ja asjata ei peaks teid täilitama suguluse-hõimluse alase küsimusega.S
.Siinjuures tänan kõiki siiamaani minuga koostööle asunud sugupuu uurijaid. teiega on rõõm koostood teha ja olen ikka väga palju teie kaasabiga avastanud omi veresgugulasi ja hõimlasi. Tänud teile kõigile!

Kõigi austuse juures,
kõikide sugujuurte uurijate poole põõrdudes,
Tiia Välk Nool

Private User
3/26/2011 at 5:48 AM

Jaa teema on vana kuid aktuaalne:))
Olen siin palunud Geni vedajatel midagi ette võtta, kuid ikka see küsimus leiab seina, sest inimese põikpäisus on ravimatu : kahjuks.
Soovin Sullegi kena kevadet täis päikest ja leidmiste rõõmu:))
Lugupidamisega
Eha Tenson

Showing all 2 posts

Create a free account or login to participate in this discussion