Is your surname Viisimaa?

Research the Viisimaa family

Aarne Viisimaa's Geni Profile

Records for Aarne Viisimaa

247,383 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Aarne Viisimaa (Fišman / Wisman / Vismann)

Nicknames: "Arnold Peeter Vismann"
Birthdate:
Birthplace: Sangaste, Sangaste Parish, Valga County, Estonia
Death: Died in Stockholm, Sweden
Place of Burial: Metsakalmistu, Tallinn, Harju County, Estonia
Immediate Family:

Son of Jaan Fišman and Lena Uibopuu
Husband of <private> Viisimaa (Anzow / Hansen) and <private> Viisimaa (Kaisla)
Father of Uno Visima and Vello Viisimaa (Fišman)
Brother of <private> Wisman; Richard Johann Helmeste; Robert Viisimaa; Karl Nikolai Vismann (Fišman); <private> Helmeste and 1 other

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Aarne Viisimaa (Fišman / Wisman / Vismann)

Aarne Viisimaa (Arnold Visman, ukj. 25. november 1898 Sangaste – 2. oktoober 1989 Stockholm) oli eesti laulja (tenor). Laulja, lavastaja ja näitleja Aarne Viisimaa puhus 1920. aastate keskel „Vanemuise“ ooperile tuule tiibadesse ning oli seejärel juhtiv lüüriline tenor ja üks väljapaistvamaid laulvaid näitlejaid Estonia teatris. Toonases tenoritepõuases teatris sai Aarne Viismaast üks enamnõutud näitlejaid-lauljaid. Tema ooperirollidest võiks nimetada Cassiod, Alfredot, Hertsogit, Manricot (G. Verdi „Othello“, „La traviata“, „Rigoletto“, „Trubaduur“), Taminot ja Ottaviot (W. A. Mozarti „Võluflööt“ ja „Don Juan“), nimirolli R. Wagneri „Lohengrinis“, Don Joséd G. Bizet’ „Carmenis“, Lenskit ja Triquet’ P. Tšaikovski „Jevgeni Oneginis“ jpt – kokku 48 eripalgelist osatäitmist. Viisimaa edu tugines pigem töökusele, täpsusele kui suurepärastele looduslikele eeldustele. Ta on kirjutanud: „Minu arvates peaks iga teatritegelane oma tööd võtma äärmise korrektsuse ja vastutustundega. Teater on ju kunstitempel. Templis ei saa olla midagi muud kui ennastsalgav kohusetäitmine.“

Korporatsiooni Ugala vilistlane.

Ta oli Vello Viisimaa isa.

Aarne Viisimaa (born as Arnold Visman; 25 November 1898, Sangaste – 2 October 1989, Stockholm) was an Estonian operatic tenor and opera director. He was notably the director of the Estonian National Opera from 1927–1944. As an opera singer, he performed such roles as Eisenstein in Die Fledermaus, Lenski in Eugene Onegin, Ottavio in Don Giovanni, Pinkerton in Madama Butterfly, Tamino in The Magic Flute, and the title roles in Faust and Lohengrin among others. He is buried in the Metsakalmistu cemetery in Tallinn, Estonia.


Viisimaa was a member of the Fraternity Ugala.

view all

Aarne Viisimaa's Timeline

1898
November 25, 1898
Sangaste, Sangaste Parish, Valga County, Estonia
December 26, 1898
1921
September 15, 1921
Age 22
1922
October 3, 1922
Age 23
Tartu, Tartu linn, Tartu County, Estonia
1928
January 1, 1928
Age 29
Tallinn, Tallinna linn, Harju County, Estonia
1951
August 5, 1951
Age 52
Sweden
1989
October 2, 1989
Age 90
Stockholm, Sweden
November 25, 1989
Age 90
Tallinn, Harju County, Estonia