Aaron Meshulam Zalman Horowitz

Is your surname Halevi Horowitz?

Research the Halevi Horowitz family

Aaron Meshulam Zalman Horowitz's Geni Profile

Records for Aharon Halevi Horowitz

7,295 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Aharon Meshulam Zalman Halevi Horowitz (Horowitz)

Hebrew: אהרן משולם זלמן הלוי הורוויץ
Nicknames: "Munk"
Birthdate:
Birthplace: Prague, Czech Republic
Death: Died in Prague, Czech Republic
Place of Burial: Prague
Immediate Family:

Son of Yeshaya HaLevi Horowitz - and Rivka Horowitz (Wallerstein)
Husband of Esther 1st wife Horowitz and Nechama Horowitz
Father of Yeshayahu Halevi Horowitz; Rabbi Yisrael Horowitz -; Rivka Stern; Judah Horowitz; Shmuel Ha'Levi Ish Horowitz and 4 others
Brother of Pinchas HaLevi Horowitz; Shabtai HaLevi-Horowitz; Meir Kolin Halevi Horowitz; Asher Zeligmen Halevy Horowitz; Yosef HaLevi Horowitz and 6 others

Occupation: Rabbi in Prague, , פראג
Managed by: Private User
Last Updated:

About Aaron Meshulam Zalman Horowitz

Birth year cited as 1480 by one source.

----

--------------------

The present Pinchas Schul building is the work of the Horowitz family. In 1535 Aaron Meshulam Horowitz (a very wealthy leader of the community) had it built between his house and the site of the Old Jewish Cemetery. After the Second World War, the synagogue was turned into a Memorial to the Jews of Bohemia and Moravia murdered by the Nazis. On its walls are inscribed the names of the Jewish victims, their personal data, and the names of the communities to which they belonged.

--------------------

--------------------

Aharon Avraham Meshulam Zalman Munka c 1480-1545 , Prague

About אהרן משולם זלמן הלוי הורוויץ (עברית)

רבי משולם זלמן הורוויץ מפראג. נולד בערך בשנת ר"ל בפראג. ירש מאביו את הונו הרב ואת מעמדו, שימש כמנהיג וראש וראשון לעדת ישראל בעיר מעטירה זו, בגלל עושרו ומעמדו קינאו בו רבים מיהודי פראג, דבר שגרם לריב ומחלוקת בקהלה. פיזר נתן לאביונים וביתו בית לתהלה שעורר עליו קנאה רבה. המלך רודולף קיבל את ההלשנות נגדו והוציא צו להחרים את נירותו ולאמוד את רכושו, אשר הגיע בשנת רצ"ג לארבעים אלף שאק מייזנר גראשין (סכום עצום בימים ההם, שלא היה דוגמתו אצל היהודים). אחרי משפטים ארוכים יצא לצדק דינו והמלך החזיר לו כל זכויתיו, כולל זכות לקבוע את כל סדרי הקהלה. לאות הכרה הקים מכספו את בית הכנסת "פנחס שוהל" בפראג, על שם אחיו רבי פינחס שנתן בסוף לגמר המלאכה. על מצבתו בפראג חרות: פה נטמן אדוני ארץ, גודר גדר ועומד בפרץ עם וקראו למקוננת במרץ - אבד חסיד מן הארץ - והלך תמיד בהשתדלות בעובי הקורה - ובנה בית הכנסת מפוארה - לכבוד המקום יתברך ותפארתה - כי ממנו תיצא תורה - והיו עניים בני ביתו ויהודים - וזכותו יעמוד בעת צרה לשרידים - הן צדיק תמיד בארץ ישלים - האלוף כמר אהרון משולם ב"ר ישעי' הלוי ז"ל הורביץ - נפטר ביום ש"ק ז' אלול ונקבר ביום א' ח' אלול שנת [ש"ה] לפ"ק

מתוך יכהן פאר, מאת חנוך צבי הכהן, גזע פאר - טבלה יח, עמ' צ"א

הרב רבי משולם זלמן הורוביץ. "ר' שעיה'ס מפראג" .

רב גאון ומפורסם בדורו. נפ' ה' אלול ש"ה.

(ע"פ אילן היחוסין של הילל גולדשטוף

view all 18

Aaron Meshulam Zalman Horowitz's Timeline

1470
1470
Prague, Czech Republic
1500
1500
Age 30
1517
1517
Age 47
1520
1520
Age 50
Prague, Czech Republic
1545
August 25, 1545
Age 75
Prague, Czech Republic
August 26, 1545
Age 75
Prague
????
????
????
????