Abraham von Erpecom (1633 - 1696) MP

‹ Back to von Erpecom surname

Is your surname von Erpecom?

Research the von Erpecom family

Abraham von Erpecom's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "van Erpecom"
Birthplace: Amsterdam, North Holland, The Netherlands
Death: Died in Bergen, Hordaland, Norway
Managed by: Mario Cocozza
Last Updated:

About Abraham von Erpecom

Erpecum er en ganske liten landsby i det nåværende Belgiske Limburg. Stamfaren Jan van Erpecums sønne-søns yngste barn var Abraham van Erpecom. Han utvandret til Norge, og ble stamfar for slekten von Erpecom som fremdeles lever i Bergen.

Det var store reigionskamper i Nederland under Fillip II. Handelssenteret ble flyttet til Amsterdam. Familien von Erpecom tilhørte det lutherske kirkesamfund og måtte derfor rømme fra sted til sted til de havbet i Amsterdam. Herfra utvandret de til Bergen.

Abraham tok borgerskap i Bergen 24.9.1661.

Han døde som skipsreder i Bergen og boets samlede formue var 36585 rd.

--------------------

Abraham VON ERPECAM

1633 - 1696

BIRTH: 1633, Bergen

BAPTISM: 1633, Nykirken, Bergen

DEATH: 1696, Bergen

BURIAL: 1696, Nykirken, Bergen

Family 1 : Catharina VON GANSEPÖL

Catharina VON GANSEPÖL

1644 - ____

BIRTH: 1644, (Gansepoel) Middelburg, Nederland

BAPTISM: 1720, Bergen

BURIAL: 1720, Nykirken, Bergen

MARRIAGE: ABT 1665, (?)

+Abraham VON ERPECOM

+Catharina VON ERPECOM

+Daniel VON ERPECAM

Engelche VON ERPECAM 
Maria Abrahamsdatter VON ERPECOM 
Jan Abrahamsen VON ERPECOM 

+Jacob Abrahamsen VON ERPECOM

+Isach VAN ERPECAM

http://www.nermo.org/slekt/d0050/g0000054.html#I19164

Abraham von Erpecom

Født: 1633, Amsterdam

Døpt: 10-11-1633, Lutherske kirken i Amsterdam

Ekteskap: Catharina von Gansepoel

Død: 1696 63 år gammel

 Generelle notater: 

Det var store reigionskamper i Nederland under Fillip II. Handelssenteret ble flyttet til Amsterdam. Familien von Erpecom tilhørte det lutherske kirkesamfund og måtte derfor rømme fra sted til sted til de havbet i Amsterdam. Herfra utvandret de til Bergen.

Abraham tok borgerskap i Bergen 24.9.1661.

Han døde som skipsreder i Bergen og boets samlede formue var 36585 rd.

Abraham giftet seg med Catharina von Gansepoel, datter av Daniel von Gansepoel og Catharina van Driel. (Catharina von Gansepoel ble født den 25-7-1644 i Middelburg Nederland og døde den 5-2-1720 i Bergen.)

http://www.belair.no/tore%20helland-pedersen/456.htm

--------------------

Abraham VON ERPECAM

1633 - 1696

BIRTH: 1633, Bergen

BAPTISM: 1633, Nykirken, Bergen

DEATH: 1696, Bergen

BURIAL: 1696, Nykirken, Bergen

Family 1 : Catharina VON GANSEPÖL

Catharina VON GANSEPÖL

1644 - ____

BIRTH: 1644, (Gansepoel) Middelburg, Nederland

BAPTISM: 1720, Bergen

BURIAL: 1720, Nykirken, Bergen

MARRIAGE: ABT 1665, (?)

+Abraham VON ERPECOM

+Catharina VON ERPECOM

+Daniel VON ERPECAM

Engelche VON ERPECAM 
Maria Abrahamsdatter VON ERPECOM 
Jan Abrahamsen VON ERPECOM 

+Jacob Abrahamsen VON ERPECOM

+Isach VAN ERPECAM

http://www.nermo.org/slekt/d0050/g0000054.html#I19164

--------------------

Abraham VON ERPECAM

1633 - 1696

BIRTH: 1633, Bergen

BAPTISM: 1633, Nykirken, Bergen

DEATH: 1696, Bergen

BURIAL: 1696, Nykirken, Bergen

Family 1 : Catharina VON GANSEPÖL

Catharina VON GANSEPÖL

1644 - ____

BIRTH: 1644, (Gansepoel) Middelburg, Nederland

BAPTISM: 1720, Bergen

BURIAL: 1720, Nykirken, Bergen

MARRIAGE: ABT 1665, (?)

+Abraham VON ERPECOM

+Catharina VON ERPECOM

+Daniel VON ERPECAM

Engelche VON ERPECAM 
Maria Abrahamsdatter VON ERPECOM 
Jan Abrahamsen VON ERPECOM 

+Jacob Abrahamsen VON ERPECOM

+Isach VAN ERPECAM

http://www.nermo.org/slekt/d0050/g0000054.html#I19164

--------------------

Abraham VON ERPECAM

1633 - 1696

BIRTH: 1633, Bergen

BAPTISM: 1633, Nykirken, Bergen

DEATH: 1696, Bergen

BURIAL: 1696, Nykirken, Bergen

Family 1 : Catharina VON GANSEPÖL

Catharina VON GANSEPÖL

1644 - ____

BIRTH: 1644, (Gansepoel) Middelburg, Nederland

BAPTISM: 1720, Bergen

BURIAL: 1720, Nykirken, Bergen

MARRIAGE: ABT 1665, (?)

+Abraham VON ERPECOM

+Catharina VON ERPECOM

+Daniel VON ERPECAM

Engelche VON ERPECAM 
Maria Abrahamsdatter VON ERPECOM 
Jan Abrahamsen VON ERPECOM 

+Jacob Abrahamsen VON ERPECOM

+Isach VAN ERPECAM

http://www.nermo.org/slekt/d0050/g0000054.html#I19164

Abraham von Erpecom

Født: 1633, Amsterdam

Døpt: 10-11-1633, Lutherske kirken i Amsterdam

Ekteskap: Catharina von Gansepoel

Død: 1696 63 år gammel

 Generelle notater: 

Det var store reigionskamper i Nederland under Fillip II. Handelssenteret ble flyttet til Amsterdam. Familien von Erpecom tilhørte det lutherske kirkesamfund og måtte derfor rømme fra sted til sted til de havbet i Amsterdam. Herfra utvandret de til Bergen.

Abraham tok borgerskap i Bergen 24.9.1661.

Han døde som skipsreder i Bergen og boets samlede formue var 36585 rd.

Abraham giftet seg med Catharina von Gansepoel, datter av Daniel von Gansepoel og Catharina van Driel. (Catharina von Gansepoel ble født den 25-7-1644 i Middelburg Nederland og døde den 5-2-1720 i Bergen.)

http://www.belair.no/tore%20helland-pedersen/456.htm

view all 15

Abraham von Erpecom's Timeline

1633
November 10, 1633
Amsterdam, Netherlands
November 10, 1633
Lutherske kirke, Amsterdam, Holland
1633
Amsterdam, North Holland, The Netherlands
1666
September 18, 1666
Age 33
Amsterdam, Netherlands
1668
March 25, 1668
Age 35
Bergen, Hordaland, Norway
1670
1670
Age 37
Bergen, Hordaland, Norway
1672
1672
Age 39
Bergen, Hordaland, Norway
1674
1674
Age 41
Bergen
1678
1678
Age 45
1682
1682
Age 49
Bergen, Hordaland