Aert Aelbertsz Moy (c.1435 - 1499)

public profile

View Aert Aelbertsz Moy's complete profile:

  • See if you are related to Aert Aelbertsz Moy
  • Request to view Aert Aelbertsz Moy's family tree

Share

Nicknames: "Aernt Moy Aelberts"
Birthdate:
Death: Died
Occupation: schepen van Amersfoort (1475, 1486, 1488, 1492, 1494, 1496, 1498) w. in hofstede te Amersfoort (1473)
Managed by: Diederik Mooij
Last Updated:

About Aert Aelbertsz Moy

Oudere schakels nog lang niet zeker!!

Huwelijksovereenkomst Amersfoort 1459

Huwelijksovereenkomst tussen Aelbert Aernts met Aernt Moeij, zijn zoon, aan de ene zijde, en Gerit Bierdrancker met Geertruut zijn dochter, aan de andere zijde inzake een erf in Leusbroek en een hofstede in de Breulstraat

Aert Moy of Aert Mom is schepen v. Amersfoort (1475, 1486, 1488, 1492, 1494, 1496, 1498)

De Navorscher schrijft daar Mom, maar kan toch ook Moy zijn, bijv. vanwege voorkomen van Luman Aerts Moy onder de naam Mom. De Y lijkt inderdaad op een M. Verwarring komt vaker voor. Andere daar vermelde zouden eveneens tot de familie Moy i.p.v. Mom kunnen behoren, zoals Jan Jansz. Moij (zie verderop) en Aert Moij maar niet zijnde Aertsz. maar Aelbertsz. Kleine kans dat Aertsz door een moderne transcribent abusievelijk voor Aelberts wordt gehouden. In latere periode is weer wel een Aert Aertsz. Moij.

Navorscher 1883 (33) p. 91-92, Geslacht-en wapenkunde” (over familie Mom): “Aernt Aerntsz. schepen te Amersfoort 1483 is vermoedelik dezelfde als Aernt Mom schepen ald. 1486, 88, 92, 94, 96 en 98. . . . Jan M. Aertsz. 1590 lid der rederijkerskamer te Amersfoort. Jan M. Jansz. ald. Raad 1621-29, 1638 -45, schepen 1629-35, 1636, cameraar 1637, weesmeester 1629. Anthoni M. kerkmeester v. St. Joriskerk ald. 1643. Johan M. ald. schepen 1659 -63, raad 1663, 64, weesmeester 1653-57, † ald. 1664.”

P.S.: door de publicatie van de akten uit het Archief van Eemland op het internet wordt duidelijk dat hedendaagse vertalers i.g.v. Aert Mom toch echt de voorkeur geven aan Aert Moy.

view all

Aert Aelbertsz Moy's Timeline

1435
1435
1459
1459
Age 24
Amersfoort, Utrecht, The Netherlands
1485
1485
Age 50
1499
1499
Age 64
????