Alfred Kongo (1906 - 1990)

‹ Back to Kongo surname

View Alfred Kongo's complete profile:

  • See if you are related to Alfred Kongo
  • Request to view Alfred Kongo's family tree

Share

Related Projects

Death: Died in Tartu
Managed by: Siiri Telling
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Alfred Kongo

Alfred Kongo (10. oktoober 1906 Kanepi – 31. detsember 1990 Tartu) oli eesti kunstnik.

http://et.wikipedia.org/wiki/Alfred_Kongo

„Pallase” kunstikooli astus Alfred Kongo 1929. aastal ja lõpetas A. Vabbe õpilasena 1940. aasta sügisel. Eesti kunstiellu lülitus ta 1930ndate lõpul koos Elmar Kitse, Endel Kõksi ja Lepo Mikkoga, leides tunnustust kui isikupärase laadiga maalija. Veel enne kooli lõpetamist valmis Kongol Tartu Kommertsgümnaasiumi tellimusel ainsaks suuremõõtmeliseks teoseks jäänud pannoo „Kanepi maastik” (200x275 cm), mis on esmakordselt eksponeeritud ka näitusel. Sobimatuna nõukogulikku loomereeglistikku järgnesid vaikimisaastad ja töö Tartu Kunstifondi nahaateljees. 1958. aastast peale esines A. Kongo taas näitustel. Tema esimene isikunäitus toimus Tartu Kunstimuuseumis 1966/67, mil Kongol täitus 60. eluaasta. Oli ju Alfred Kongo Kaarel Liimandi ja Andrus Johani eakaaslane, kuid kes oma kunstnikuteed alustas neist aga oluliselt hiljem.

Samas pühendas Alfred Kongo end aastakümneteks pedagoogiametile, õpetades arvukalt noori kunstijüngreid rohkem kui veerand sajandi jooksul kahes kunstiõppeasutuses – Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis jaTartu Kunstikoolis.

Kolmekümne viljaka kümnendi jooksul kujunes Alfred Kongost tunnustatud natüürmortide, lillede ja maastike meister, kes pallaslike traditsioonide põhjalt liikus sihikindlalt julgema värvikäsitluse ja vormiüldistuse suunas. Lihtsad, sageli korduvad motiivid – kimp lilli, üksikõis, puu või maja – maalis A. Kongo vaid talle omase sugestiivsusega tähendusrikkaks ja meeldejäävaks.

view all

Alfred Kongo's Timeline

1906
September 27, 1906
1990
December 31, 1990
Age 84
Tartu