Anders Jonson Benkestok, til Meløy

Is your surname Benkestok?

Research the Benkestok family

Anders Jonson Benkestok, til Meløy's Geni Profile

Records for Anders Benkestok

26,066 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Anders Jonson Benkestok, til Meløy

Nicknames: "Anders Jonson Benkenstok"
Birthdate:
Birthplace: Meløy, Nordland, Norway
Death: Died in (etter 1630)
Immediate Family:

Son of Jon Trondsen Benkestok, til Meløy and Birgitte Nielsdatter
Husband of Eli Pedersdatter Gran and (No Name)
Father of Berethe Andersdatter
Brother of Torlof Jonssøn Benkestok, på Øvre Fore; Johan Jonsøn Benkestok, til Meløy; Anna Jonsdatter Benkestok; Trond Jonssøn Benkestok, til Meløy; Christoffer Jonssøn Benkestok, til Meløy and 2 others
Half brother of Jens Jenssøn Bloch and Anne Jensdatter Bloch

Managed by: Private User
Last Updated:

About Anders Jonson Benkestok, til Meløy

http://vestraat.net/iea-o/p230.htm#i921

http://www.nose.dk/Norge/benkestokk.html#7

Anders (3) Jonson BENKESTOK

ABT 1565 - AFT ER 1630

   * RESIDENCE: Nevnt 1593-1620 (myndig 1593) [1385]
   * BIRTH: ABT 1565, (d.y.) Meløy, NO (neppe g.m. en "Pedersdatter Gran")
   * DEATH: AFT ER 1630, (utstedte da et pantebrev på 5 våger i Meløy) 

Father: Jon (2) Trondson BENKESTOK

Mother: Birgitte NIELSDATTER

Family 1 :

  1. +Berete ANDERSDATTER 

--------------------

Myndig og fullmektig for sine to yngre søsken, Thord og Christopher, ved skiftet 8. aug. 1599 etter deres far Jon Benckestoch.

    Anders Benkestok til Melø (myndig 1593), han levede endnu 1630, og udstedte da "et Pandtebref paa 5 Voger Jordegods i Meløen".
    Gift - formentlig - med en Datter af Peder Ambjørnsen Gran. Deres Efterslægt kjendes ikke.

Kilde: Slægten Benkestok skrevet av Wilhelmine Brandt, side 5 (kildehenvisning skrevet av Kari-Elin R. Lillemo) -------------------- Til Melø, var myndig i 1593. Han levede endnu 1630, og utstedte da "et Pandtebref paa 5 Voger Jordegods i Meløen".

Gift med - formentlig - en datter av Peder Ambjørnsen Gran. Deres efterslægt kjendes ikke.

view all

Anders Jonson Benkestok, til Meløy's Timeline

1560
1560
Nordland, Norway
1595
1595
Age 35
Meløy, Nordland, Norway
1601
1601
Age 41
<Rodoy, Nordland, Norway>
1634
1634
Age 74
(etter 1630)
????