Anna Margrethe Munthe

Is your surname Munthe?

Research the Munthe family

Anna Margrethe Munthe's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Anna Margrethe Ludvigsdatter Munthe

Also Known As: "Anna Margrethe Ludvigsdatter"
Birthdate:
Birthplace: Bergen, Hordaland, Norge
Death: Died in Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
Place of Burial: Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
Immediate Family:

Daughter of Ludvig Hansen Munthe, Biskop i Bergen and Ingeborg Sørensdatter Friis
Wife of Iver Anderssøn
Mother of Ingeborg Iversdatter Munthe; Inger Iversdatter Munthe; Anders Iverssøn Borch; Elisabeth Iversdatter Munthe; Ludvig Iversen Munthe and 1 other
Sister of Hans Ludvigson Munthe; Fredrik Munthe; Catharina Ludvigsdatter Munthe; Abel Sophie Ludvigsdatter Munthe; Elisabeth Ludvigsdatter Munthe and 7 others

Managed by: Eva Lilly Schafferer
Last Updated:

About Anna Margrethe Munthe

Biskop Ludvig Hanssøn Munthes 6te Dotter, gift med Ivar Andersen paa Giermenæs, Foged over Romsdalen. 4 af deres 5 Børn toge Moderens Tilnavn. [Giesiing nævner ingen datter ved navn Iverisse/Regitse].

Eide i 1687 272 "Voger" jordegods. Av 6 barn antok 5 morens familienavn.

Etter Anna og Iver er bevaret en stor antik Sølvkande med Aarstallet 1659 og Ægteparrets Initialer, tilligemed Munthernes Vaaben i ophøiet Arbeide paa Laaget. Samme Sølvkande har siden gaaet i Arv som Brudegave til alle nedstigende Led gjennem en Gren av Slægten og bærer ethvert Brudepars Initialer; den eies fortiden af Overlærer Karl Nielsen paa Lillehammer. (1896?).

Barn:

Ingeborg Iversdatter Munthe, 1659.

Inger Iversdatter Munthe, ca 1662-1719.

Anders Iversen Borch, rektor i Trondheim, 1664-1709.

Elisabeth Iversdatter Munthe, 1665-1753.

Ludvig Iversen Munthe, toller i Molde, ca 1666-1735.

Iverisse Iversdatter Munthe, 1668-1715.

Sources/kilder:

-Christopher Giessing: Nye Samling af Danske, Norske og Islandske Jubel-Lærere, ... (Kiøbenhavn 1779-1786), s. II(2):366 Tab. III "Munthe - Stammen."


1639 - 28 Apr 1688

   * BIRTH: 1639, Bergen, HO
   * DEATH: 28 Apr 1688, Vestnes, MR 

Father: Ludvig Hansssøn MUNTHE

Mother: Ingeborg Sørensdatter FRIIS

Family 1 : Iver ANDERSSØN

   * MARRIAGE: 1659 
  1. +Ingeborg Iversdatter MUNTHE
  2. +Inger MUNTHE
  3.  Anders Iversen BORCH
  4. +Elisabeth Iversdatter MUNTHE
  5. +Ludvig MUNTHE
  6. +Iverisse Iversdatter MUNTHE 

Kilde: http://www.nermo.org/slekt/d0021/g0000030.html#I10696


Biskop Ludvig Hanssøn Munthes 6te Dotter, gift med Ivar Andersen paa Giermenæs, Foged over Romsdalen. 4 af deres 5 Børn toge Moderens Tilnavn. [Giesiing nævner ingen datter ved navn Iverisse/Regitse].

Eide i 1687 272 "Voger" jordegods. Av 6 barn antok 5 morens familienavn.

Etter Anna og Iver er bevaret en stor antik Sølvkande med Aarstallet 1659 og Ægteparrets Initialer, tilligemed Munthernes Vaaben i ophøiet Arbeide paa Laaget. Samme Sølvkande har siden gaaet i Arv som Brudegave til alle nedstigende Led gjennem en Gren av Slægten og bærer ethvert Brudepars Initialer; den eies fortiden af Overlærer Karl Nielsen paa Lillehammer. (1896?).

Barn:

Ingeborg Iversdatter Munthe, 1659.

Inger Iversdatter Munthe, ca 1662-1719.

Anders Iversen Borch, rektor i Trondheim, 1664-1709.

Elisabeth Iversdatter Munthe, 1665-1753.

Ludvig Iversen Munthe, toller i Molde, ca 1666-1735.

Iverisse Iversdatter Munthe, 1668-1715.

Sources/kilder:

-Christopher Giessing: Nye Samling af Danske, Norske og Islandske Jubel-Lærere, ... (Kiøbenhavn 1779-1786), s. II(2):366 Tab. III "Munthe - Stammen."


1639 - 28 Apr 1688

  * BIRTH: 1639, Bergen, HO
  * DEATH: 28 Apr 1688, Vestnes, MR 

Father: Ludvig Hansssøn MUNTHE

Mother: Ingeborg Sørensdatter FRIIS

Family 1 : Iver ANDERSSØN

  * MARRIAGE: 1659 
 1. +Ingeborg Iversdatter MUNTHE
 2. +Inger MUNTHE
 3.  Anders Iversen BORCH
 4. +Elisabeth Iversdatter MUNTHE
 5. +Ludvig MUNTHE
 6. +Iverisse Iversdatter MUNTHE 

Kilde: http://www.nermo.org/slekt/d0021/g0000030.html#I10696

view all

Anna Margrethe Munthe's Timeline

1639
1639
Bergen, Hordaland, Norge
1659
December 10, 1659
Age 20
Møre og Romsdal, Norway
1659
Age 20
1662
1662
Age 23
Vestnes, Møre og Romsdal, Norway
1664
January 4, 1664
Age 25
1665
1665
Age 26
1666
August 1666
Age 27
Veøy, Gjermundnes, Møre og Romsdal, Norge
1668
1668
Age 29
1688
April 28, 1688
Age 49
Vestnes, Møre og Romsdal, Norge
1688
Age 49
Vestnes, Møre og Romsdal, Norge