Anna Maria Zaaijman (Koopman), a3b4 (c.1695 - c.1742)

‹ Back to Zaaijman surname

Is your surname Zaaijman?

Research the Zaaijman family

Anna Maria Zaaijman, a3b4's Geni Profile

Records for Anna Maria Zaaijman

46,633 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "Anna Maria Saayman", "Coopman"
Birthplace: Cape of Good Hope
Death: Died in Stellenbosch
Managed by: Daniel Jacobus Botes, g2h3
Last Updated:

About Anna Maria Zaaijman (Koopman), a3b4

See http://www.ballfamilyrecords.co.uk/bosmandevriesbuys/I288.html

-------------------

http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin/igm.cgi?op=GET&db=:3246808&id=I13833

--------------------

Die volgende inligting van Daan BOTES op 27 SEP 2009:-

Ek kry nie meer my papiere nie, maar as jy op : http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin/igm.cgi?surname=peltzer&given=abraham&start=1 kyk, kry jy o.a. die onderstaande wat aandui waar die Petrus vandaan kom en ook die geboorteplek.

My profiel toon wel die geboorte en doopdatum aan soos jy sê - joune het nie datums in nie.

My profiel sien ek het ontstaan agv 'n merge met Jaco Srauss en toon die doop wel op die datum aan binne Suid Afrika. Dit is onwaarskynlik dat vervoer in daardie tyd so vinnig was dat die geboorteland Duitsland kon wees en ek is dus gemaklik oor die Kaap as geboorteplek. Oor die Petrus voel ek ook nie sterk nie en uit bostaande verwysings sal jy sien dat die meerderheid bronne net Abraham het asook die Kaap as geboorteplek. Ek verander dus die Petrus na (Petrus?) as middelnaam asook die geboorteplek.

Groete

Daan

ID: I463

Name: Abraham PELSER

Given Name: Abraham

Surname: PELSER 1 2 3

Name: Abraham (Petrus) PELSER

Given Name: Abraham (Petrus)

Surname: PELSER

Name: Abraham PELTZER

Given Name: Abraham

Surname: PELTZER

Name: Abraham POLSER

Given Name: Abraham

Surname: POLSER

Sex: M

Birth: in Hamburg, Germany 4

Christening: 2 Jul 1721 Cape Town 5 6

Death: Y 5 7 8 9 10 11

Event: Notes

Note: b2

_UID: 252643B5795B4E2CA4A1544024AD92612E6D

Change Date: 31 Jul 2008 at 11:54

Father: Abraham (PELTZER) PELSER b: in v Hamburg, Germany

Mother: Elizabeth VAN DEN BERG

Marriage 1 Engela Catharina ZAAIMAN c: 11 May 1721

Married: 16 Jul 1741 in Stellenbosch

Change Date: 31 Jul 2008

Children

Abraham Libregt PELSER c: 10 Sep 1741 in Stellenbosch

Elizabeth Catharina PELSER c: 9 Jun 1743 in Paarl

Anna Maria Jacoba PELSER c: 13 Jun 1745 in Stellenbosch

Carel Johannes PELSER c: 22 Dec 1754 in Tulbagh

Petrus Cornelis PELSER c: 3 Jul 1757 in Tulbagh

Willem Jacobus PELSER c: 2 Dec 1759 in Tulbagh

Barbara Jacomina PELSER c: 25 Jul 1762 in Swartland

Sources:

Abbrev: South African Genealogies Vol 07 O-Ph

Title: South African Genealogies Vol 07 O-Ph

Page: p 375

Quality: 3

Abbrev: Per e-mail vanaf Christo Viljoen

Title: Per e-mail vanaf Christo Viljoen

Abbrev: Suid Afrikaanse Geslagsregisters Volume 7

Title: Suid Afrikaanse Geslagsregisters Volume 7

Author: Heese, JA Geredigeer deur GISA

Publication: GISA Stellenbosch 2002

Page: Vol 7, Bls 375

Quality: 3

Abbrev: Janet Mellville, csajam@upe.ac.za

Title: Janet Mellville, csajam@upe.ac.za

Page: e-mail dated 6 Jun 2000

Quality: 3

Media: Book

Abbrev: De Villiers/Pama

Title: GESLAGSREGISTERS VAN DIE OU KAAPSE FAMILIES

Author: C.C. de Villiers Revised and expanded by C. Pama

Page: p685

Quality: 3

Abbrev: Peltzer File

Title: Peltzer File

Author: Prof. R.D. Pienaar

Abbrev: Richard Ford.ged

Title: Richard Ford.ged

Abbrev: Pretorius.paf

Title: Pretorius.paf

Author: Dennis Pretorius

Abbrev: Erasmussa.ged

Title: Erasmussa.ged

Abbrev: Hein Voorouers.ged

Title: Hein Voorouers.ged

Abbrev: Pama II

Title: Pama II

Author: C. Pama

Page: p685

Quality: 3

en

ID: I008140

Name: Abraham Petrus Peltzer

Sex: M

Name: Abraham Petrus Pelser

Birth: 1721 in Kaapstad, Cape, South Africa

Christening: 20 JUL 1721

Father: Abraham Peltzer b: 1695 in Hamburg, Germany

Mother: Elizabeth Van den Berg b: 1701 in Kaapstad, Cape, South Africa

Marriage 1 Engela Catharina Zaayman b: 1721 in Stellenbosch, Cape, South Africa c: 11 MAY 1721

Married: 16 JUL 1741 in Stellenbosch, Cape, South Africa

view all 15

Anna Maria Zaaijman, a3b4's Timeline

1695
July 17, 1695
NGK Kaapstad
July 17, 1695
1695
Cape of Good Hope
1712
January 10, 1712
Age 17
Stellenbosch, Suid Afrika, Kaap
1712
Age 17
Stellenbosch, Cape, South Africa
1714
October 14, 1714
Age 19
Stellenbosch, Cape, South Africa
1717
1717
Age 22
Stellenbosch, Cape, South Africa
1719
1719
Age 24
Stellenbosch, Cape, South Africa
1721
1721
Age 26
South Africa
1723
1723
Age 28
Stellenbosch, Cape, South Africa