Caspar Adrianus Antonius van Beek (1914 - 1986) MP

‹ Back to van Beek surname

Is your surname van Beek?

Research the van Beek family

Caspar Adrianus Antonius van Beek's Geni Profile

Records for Caspar Adrianus Antonius van Beek

895,515 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "Cas"
Birthplace: Eindhoven, Noord-Brabant, Netherlands
Death: Died in Reusel, Noord-Brabant, Netherlands
Occupation: vergrootglas KVP-backbencher Reusel, Tweede Kamerlid,
Managed by: Ann Vermeulen
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Caspar Adrianus Antonius van Beek

.parlement.com... ; biografischportaal.nl... ;

loopbaan

Caspar Adrianus Antonius van Beek

   - 
   functie in het bedrijfsleven 
   - 
   ambtenaar ter secretarie, gemeente Valkenswaard, van 1933 tot 1 december 1946 
   - 
   waarnemend burgemeester van Reusel, van september 1944 tot 1 december 1946 (werd al door de Canadezen tijdelijk belast met het gemeentebestuur) 
   - 
   lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 19 juni 1946 tot 3 juni 1970 
   - 
   burgemeester van Reusel, van 1 december 1946 tot 1 mei 1979 
   - 
   lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1964 tot 10 mei 1971 

partijpolitieke functies

   - 
   lid bestuur KVP afdeling Reusel, tot 1964 
   - 
   lid bestuur KVP Kamerkring Noord-Brabant 
   - 
   lid partijbestuur KVP, van 1960 tot 1965 
   - 
   lid dagelijks bestuur KVP, omstreeks 1965 

ridderorden

Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 28 april 1972

hobby's

   - 
   piano spelen 
   - 
   dirigeren (dirigeerde het Kempisch Orkest) 
   - 
   componeren (componeerde een mars, die bij de sluiting van de Staten-Generaal werd gespeeld

Menu Zoeken: Parlement & Politiek C.A.A. (Cas) van Beek - Hoofdinhoud foto C.A.A. (Cas) van Beekvergrootglas KVP-backbencher, die 33 jaar burgemeester van de Kempense plattelandsgemeente Reusel was. Daarnaast 24 jaar Statenlid. Zoon van een schilder; kwam uit een groot Brabants gezin. Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met civiele verdediging en politie. Muziekliefhebber, die componeerde en dirigeerde.

KVP in de periode 1964-1971: lid Tweede Kamer voornamen (roepnaam) Caspar Adrianus Antonius (Cas) personalia geboorteplaats en -datum Eindhoven, 14 april 1914

overlijdensplaats en -datum Reusel, 26 augustus 1986

levensbeschouwing Rooms-Katholiek partij/stroming partij(en)

   - 
   KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980 
   - 
   CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980 

loopbaan

   - 
   functie in het bedrijfsleven 
   - 
   ambtenaar ter secretarie, gemeente Valkenswaard, van 1933 tot 1 december 1946 
   - 
   waarnemend burgemeester van Reusel, van september 1944 tot 1 december 1946 (werd al door de Canadezen tijdelijk belast met het gemeentebestuur) 
   - 
   lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 19 juni 1946 tot 3 juni 1970 
   - 
   burgemeester van Reusel, van 1 december 1946 tot 1 mei 1979 
   - 
   lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1964 tot 10 mei 1971 

partijpolitieke functies

   - 
   lid bestuur KVP afdeling Reusel, tot 1964 
   - 
   lid bestuur KVP Kamerkring Noord-Brabant 
   - 
   lid partijbestuur KVP, van 1960 tot 1965 
   - 
   lid dagelijks bestuur KVP, omstreeks 1965 

nevenfuncties

   - 
   voorzitter Welvaartsstichting Kempenland, vanaf 1946 
   - 
   voorzitter Stichting "Brabantia Nostra", van 1952 tot 1964 

opleiding voortgezet onderwijs

   - 
   m.u.l.o. 
   - 
   Middelbare Handelsschool 

activiteiten als parlementariër

   - 
   Was woordvoerder civiele verdediging en politie en hield zich verder onder meer bezig met gemeentelijke herindelingen (Maastricht en omgeving en eiland Tholen) en de Volkstellingenwet 

opvallend stemgedrag

   - 
   Behoorde in 1964 tot de minderheid van zijn fractie die vóór het (onaanvaardbaar verklaarde) amendement-Scheps stemde, waardoor de Bijlmermeer bij de gemeente Amsterdam zou worden gevoegd 
   - 
   Behoorde in 1967 tot de minderheid van zijn fractie die tegen een motie-Van Leeuwen c.s. (ARP) stemde over een hogere rijksbijdrage in de AWBZ. Minister Roolvink weigerde uitvoering ervan. 
   - 
   Behoorde in 1969 tot de minderheid van zijn fractie die vóór een (verworpen) motie-Boertien stemde waarom gevraagd werd geen verkoop van condooms via automaten toe te staan 

wetenswaardigheden uit de privésfeer Zijn vader was huisschilder

woonplaats(en)/adres(sen)

   - 
   Valkenswaard 
   - 
   Reusel, Wilhelminalaan 26, omstreeks 1965 en nog in 1970 
   - 
   Reusel, Beemden 25, tot april 1986 

ridderorden Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 28 april 1972

hobby's

   - 
   piano spelen 
   - 
   dirigeren (dirigeerde het Kempisch Orkest) 
   - 
   componeren (componeerde een mars, die bij de sluiting van de Staten-Generaal werd gespeeld) 

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie F. van der Molen, "Wie is Wie in de Tweede Kamer?" (1970)

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm

gehuwd, 1941

echtgeno(o)t(e)/partner M.M. Werrelman

kinderen 3 dochters en 1 zoon

vader J. van Beek, Johannes

geboorteplaats en/of -datum Geldrop, 14 maart 1878

moeder J.M. van Eersel, Johanna Maria

geboorteplaats en/of -datum Asten, 4 april 1882

broers en zusters 11 broers en/of zussen

beroep grootvader (vaderskant) meesterknecht op een weverij

beroep grootvader (moederskant) smid

view all

Caspar Adrianus Antonius van Beek's Timeline

1914
April 14, 1914
Eindhoven, Noord-Brabant, Netherlands
1941
February 20, 1941
Age 26
Eindhoven, Eindhoven, North Brabant, The Netherlands
1986
August 26, 1986
Age 72
Reusel, Noord-Brabant, Netherlands