Cornelis Johannes Petrus Jordaan, b1 (c.1690 - 1736)

‹ Back to Jordaan surname

Is your surname Jordaan?

Research the Jordaan family

Cornelis Johannes Petrus Jordaan's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "Pieter"
Birthplace: Cape of Good Hope
Death: Died in Suid Afrika, Kaap
Managed by: Larry John Ingle
Last Updated:

About Cornelis Johannes Petrus Jordaan, b1

Judi Marais -Meyer

Weesc. C d GH

----------------------

Inventaris mitsgaders taxatie van den boedel en goederen, schulden en inneschulden, naargelaten en met de dood ontruijmt door Elisabeth le Long, huijsvrouw van den landbouwer Jaques Malan, bij den anderen in gemeenschap beseten en dus de helft voor gem: J: Mallan ter eender en dan nog ten voordeelen van deselve met

de 9 naargelaten kinderen van den overledene als

  • Pieter
  • Jan
  • Paul
  • Louis en
  • Johanna Jourdaan getrouwt met den landbouwer Andries Hesselbaart; voorkinderen bij haar eerste man Jan Jourdaan in huwelijk verwekt

...

Aldus geinventariseert en getaxeert so op de plaats in Hottentots Hollant als aan de Paardeberg den 3, 4 en 7:e September 1736.

- Inventories of the Orphan Chamber Cape Town Archives Repository, South Africa Ref no.: MOOC8-5.105 LE LONG, Elisabeth INVENTARIS 3 Sep 1736 on http://databases.tanap.net/mooc/

-------------

Mijn Heer President nevens de E: Weesmeesters

Ik ondergeschreeven Jacob Delport angaende et afsterven van mijn docter Susana Delport geveesen heusvrou van Pieter Jordaen, soo pretender ik niet meer als vuer en veijftig Cabsie gulden sege 54 guldens, dat is de erfportie dat mijn genoemde dochter het an haer moeder genoeten heft, wat de ander goederen van mijn skoonsoon Pieter Jordaen anbelangt roerende en onroerende pretendeer ik keen pretetie op te heben dat ik met mijn gewonlige hantekning bekragitiget

Olifants Hoek den 17 Decemb:r a:o 1735.

Jacques Delporte

Als getuigen: Derik Weesberg, Joseph Jourdan

- Inventories of the Orphan Chamber Cape Town Archives Repository, South Africa Reference no.: MOOC8/5.92 on http://databases.tanap.net/mooc/

-----------

I. Pierre Jourdan “Carretier” de Belle Etoile, Provence, France †28.2.1677 x 1645 Jehanne Marque *ca 1628, †1688 on the ship China, daughter of David and Marie Grange. Pierre was the son of Barthélemy Jourdan †before 1624 x St. Martin de la Brasque 1601 Jehane Lautier. Pierre had a brother named Pol.

  • i. Magdalene *ca. 1647, married to Daniel Roux.
    • b1 Jeanne ROUSSE
    • b2 Marie ROUSSE
  • ii. Marie *1648, married to Jean Roux †before 23.10.1685 .
    • b1 Jeanne ROUSSE *1673; died on the ship China
    • b2 Marie ROUSSE *1678 ; orphan at the Cape
    • b3 Marguerite ROUSSE *1681 ; orphan at the Cape
  • iii. Barthélemy †22.05.1680 x 28.4.1676 Jeanne Bret(te)
    • b1 Isabeau *1677
    • b2 Jeanne
  • iv. Catherine who died young on 2.6.1676
  • v. Jean Jourdan de Belle Etoile ; *Luberon 1660. Arrived at the Cape on the ship China on 4 August 1688. Later owner of the farm “La Motte” in Franschhoek. † Between March 1698 and Jan 1699; x Isabeau Long of La Motte d'Aigues in Provence
    • b1 Pierre x Susanna Delport
    • b2 Jean x 19.3.1724 Susanna Jourdan, daughter of Pierre Jourdan de Cabrières
    • b3 Paul »25.9.1695 x Rachel Nel
    • b4 Louis »15.7.1697, burgher Drakenstein, x 11.4.1728 Petronella van Staden; xx 18.10.1739 Maria Guillaumet of Languedoc
    • b5 Johanna » 18.1.1699, x Daniel Krynauw; xx 31.10.1734 Andries Hesselbaart, of Halle in Saxony
  • vi. Pierre Jourdan de Belle Etoile ; *Luberon 1664. Arrived at the Cape on the ship “China” on 4 August 1688. Later property owner in Table Valley. † Before Dec 1716 x Adriana Junius
    • b1 Johanna » Cape Town 06.08.1702 x 1718 A. de Nicker; xx J.D. Hiebner
    • b2 Maria » Cape Town 30.10.1701, x 1.2.1722 Johannes Pretorius, son of Dirk Pretorius; xx 3.7.1740 David Sultania *1713 as “Mochamat Dayan” »18.12.1739 as “David”

- Booyens, Harry "Pierre Jourdan de Cabrières and Pierre Jourdan de Belle Etoile" on http://www.e-family.co.za/ffy/ui47.htm

view all

Cornelis Johannes Petrus Jordaan's Timeline

1690
1690
Cape of Good Hope
1725
February 25, 1725
Age 35
[1725] _ _ [25 Feb] Pieter Jourdan van Cabo jongm, met Susanna del Porte mede van Cabo jongedr. Stellenbosch.
1736
1736
Age 46
Suid Afrika, Kaap