Dirck I van Voorne, burggraaf van Zeeland (c.1135 - c.1174) MP

‹ Back to van Voorne surname

Is your surname van Voorne?

Research the van Voorne family

Dirck I van Voorne, burgrave of Zeeland's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "Dirk I"
Birthplace: Oostvoorne, Westvoorne, South Holland, The Netherlands
Death: Died
Occupation: Heer van Voorne (1175-1189), Heer van Voorne 1175 - 1189, ridder, bg Zeeland (geerfd van zijn broer Hugo), Heer van Voorne, Ridder, heer van Voorne, burggraaf van Zeeland
Managed by: Mike Stewart
Last Updated:

About Dirck I van Voorne, burggraaf van Zeeland

geb. ca 1135; overl. voor april 1189; Ridder, vermeld 1156, 1174-1189

vermeld op 3 oktober 1174, samen met zijn oudste broer Floris, heer van Voorne; volgt zijn neef Hugo op, als heer van Voorne en neemt dezelfde plaats in als zijn broer in het gevolg van de graaf mogelijk bouwer van de burcht bij Oostvoorne, voerde als wapen een gouden aanziende leeuw op rood; het bezit van Voorne lijkt na het vererven daarvan,door de broers Dirk en Hugo verdeeld te zijn, waarbij Dirk de heerlijkheid zelf verkreeg en Hugo in leen van Dirk verkreeg, het deel langs de Striene, met de parochie Putten

z.v. Hugo III van Voorne en N.N. Florijsdochter van Holland x 85922221. jonkvrouwe N.N. van Naaldwijck, kennelijk de oudste dochter van de in 1156, als getuige voor de graaf optredende Unarch van Nadelwich, onder diens erfgenamen blijkt het geslacht van Voorne te zijn

d.v. Unarch van Nadelwich

1. Bartholemeus van Voorne en Maerlant, geb. ca 1170

2. N.N. van Voorne --------------------

view all

Dirck I van Voorne, burgrave of Zeeland's Timeline