Edmund Sigfried Valtman (Valdman) (1914 - 2005) MP

‹ Back to Valtman surname

1

Matches

0 1 0
Adds residence.

View Edmund Sigfried Valtman (Valdman)'s complete profile:

  • See if you are related to Edmund Sigfried Valtman (Valdman)
  • Request to view Edmund Sigfried Valtman (Valdman)'s family tree

Share

Birthplace: Tallinnas, Eestis
Death: Died in Duncaster, Bloomfieldis, CT, USAs
Cause of death: vaata Vaba Eesti Sõna 25/1--2005
Managed by: Ilmar Raudmägi
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Edmund Sigfried Valtman (Valdman)

Edmund Sigfried Valtman (enne eestistamist Valdman; 31. mai 1914, Tallinn – 12. jaanuar 2005, Ameerika Ühendriigid) oli eesti karikaturist, ainuke eesti päritolu Pulitzeri auhinna võitja.

Pulitzeri preemia esimesele eestlasele! Pingeline loominguline töö ei jäänud tulemusteta. 1958. aastal sai ta National Safety Awardi. 1962. aasta mais aga USA tunnustatuima ajakirjandusauhinna Pulitzeri auhinna 31. augustil 1961. aastal Hartford Timesis ilmunud Fidel Castro teemalise karikatuuriga. Hartfordi klubis sel puhul korraldatud lõunasöögil ütles Valtman: “Kui ma kuulsin, et komitee otsustas mulle preemia anda, oli ma uhke ja õnnelik. Ma arvan, et see olin tähtsaim sündmus mu elus. Ma olen uhke, et tulles väikesest Eestist, sain ma sellise au osaliseks. See on märk, et ma olin võimeline andma midagi Ameerikale tagasi.”

Edmund Valtman otsustas oma abikaasa Helmi Valtmani mälestuse jäädvustamiseks moodustada Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juurde Helmi Valtmani Mälestusfondi eesmärgiga toetada stipendiumiga Eesti Muusikaakadeemia klaveri eriala parimat üliõpilast.

Teiseks otsustas Edmund Valtman moodustada Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juurde omanimelise allfondi, mille eesmärgiks on toetada stipendiumiga Eesti Kunstiakadeemia üliõpilast või alla 30. aasta vanust Eesti Kunstiakadeemia vilistlast parima graafilise teose või graafilise sarja eest. Uute 25 000 USA dollari suuruste põhikapitalidega nimeliste allfondide moodustamise lepingud allkirjastasid ERKF-i nõukogu esimees Eri Klas ja Edmund Valtmani esindaja Avo T. Ora. Eesti Rahvuskultuuri Fondi pressiteade

view all

Edmund Valtman's Timeline

1914
May 31, 1914
Tallinnas, Eestis
1943
July 17, 1943
Age 29
Tallinn, Eesti
2005
January 12, 2005
Age 90
Duncaster, Bloomfieldis, CT, USAs
June 11, 2005
Age 90
Tema ja ta abikaasa urn on maetud Tallinna Metsakalmistule