Jüri Pihl MP

public profile

View Jüri Pihl's complete profile:

  • See if you are related to Jüri Pihl
  • Request to view Jüri Pihl's family tree

Share

Related Projects

Birthdate:
Managed by: Ene Saare
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Jüri Pihl

Jüri Pihl (sündinud 17. märtsil 1954 Kuressaares) on Eesti poliitik, endine riigiametnik ja majandustegelane. Ta oli 2009. aasta novembrist kuni 2010. aasta novembrini Tallinna abilinnapea.

5. aprillist 2007 21. maini 2009 oli ta Andrus Ansipi teises valitsuse siseminister.

7. märtsil 2009 toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna täiskogul valiti ta erakonna esimeheks, vahetades sellel ametikohal välja Ivari Padari. 16. oktoobril 2010 toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe valimistel kaotas Jüri Pihl Sven Mikserile.

Alates 2010. aasta lõpust juhib ta Andrei Žukovi lennundusettevõtete valdusfirmat Panaviatic Holding AS.

Haridus

  • 1977–1982 Tartu Ülikool, õigusteaduskond

Teenistuskäik

  • 1975–1986 Eesti NSV Siseministeeriumi 7. osakonna inspektor
  • 1986–1988 Tallinna Linna RSN Siseasjade Valitsuse kriminaaljälituse jaoskonnaülem
  • 1988–1990 Võru Linna RSN siseasjade osakonna (miilitsa) ülem
  • 1990–1991 Tallinna linna kriminaaljälituse ülem
  • 1991–1993 Eesti Politseiameti Kaitsepolitsei direktor
  • 1993–2003 Kaitsepolitseiameti peadirektor
  • 2003–2005 Riigi peaprokurör
  • 2005–2007 Justiitsministeeriumi kantsler
  • 2007–2009 siseminister
  • 2009–2010 Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees
  • 2009–2010 Tallinna abilinnapea

Tunnustused

  • 1998 Valgetähe IV klassi teenetemärk
  • 2003 Kotkaristi III klassi teenetemärk

Isiklikku

Jüri Pihlil on esimesest abielust laps. Tema teine abikaasa oli riigiprokurör Lavly Lepp.

WWW: