Jacob Pieter De Nys, b1

Is your surname De Nys?

Research the De Nys family

Jacob Pieter De Nys, b1's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Related Projects

Jacob Pieter De Nys, b1

Also Known As: "de Neys"
Birthdate:
Birthplace: Cape Town, Cape Town, Western Cape, South Africa
Death: Died in Tavelvallei, Cape, South africa
Place of Burial: Cape Town, Cape Town, Western Cape, South Africa
Immediate Family:

Son of Adriaan Deneys, SV/PROG and Maria Magdalena Deneys, b2 SM
Husband of Hester Clasina De Nys and Johanna Catharina Cruywagen, b1c1d4e2
Father of Aletta Wilhelmina Deneys b1c1; Gerhardus Cornelius Deneys b1c2; Cornelia Arnoldina van Reenen, b1c3; Johannes Meyndert Denys, b1c4; Adriaan Christaan Denys, b1c5 and 1 other
Brother of Jan Cornelis Denys, b2; Aletta Elsie Bleumer, b3; Adriaan Denys, b4; Cornelia Catharina Denys, b5 and Agatha Susanna Herder, b6

Occupation: VOC
Managed by: Kenneth Wayne Burt
Last Updated:

About Jacob Pieter De Nys, b1

Reference no.: MOOC8/75.55 Testator(s): Johanna Catharina Cruywagen Jacob Pieter de Neijs

29 Augustus 1804

Colonial Orphan Chamber 1793

Inventaris van alle zodanige goederen en effecten als behoren tot den boedel bij wijlen den heere m:r Jacob Pieter de Neijs in leeven opperkoopman en honorair lidt in den Raade van Politie, mitsg:s pro interim fiscaal deezes Gouvernements en desselvs nagelatene weduwe mejuff:w Johanna Catharina Cruywagen in gemeenschap bezeeten en door eerstgem: op den 21 dag den maand November in den jaare onzes Heeren een duyzend zeven honderd drie en negentig met ’er dood ontruimd ende nagelaten ten behoeve van de voorm: weduwe ter eenre en

desselfs in vorig huwelijk bij wylen mejuff: Hester Catharina Topander verwekte dogter met en benevens de kinderen in echt bij voorm: mejuff: Johanna Catharina Cruywagen geprocreeerd, met namen 1) Aletta Wilhelmina de Neijs gehuwd met den heere Willem Jan Klerk ter andere sijde 2) Gerhardus Cornelis de Neijs 3) Cornelia Arnoldina de Neijs gehuwd met Daniel van Rheenen 4) Johannes Meynderd de Neijs oud 17, 18 Sept:br 5) Adriaan Christiaan de Neijs oud 15, gister: 6) Magdalena Cornelia de Neijs oud 13 jaren, 13 Oct:br

Slaves Lyfeigenen des boedels een jongen gen:t January van Bougies een jongen gen:t Kupido van Malabaer een meid gen:t Misa van Boegies een jongen gen:t Apiga van Malabaar omtrent welke bovengen: vier stuks lyfeigenen wylen des heere m:r Jacob Pieter de Neys by deszelfs in den hoofde deses gem: testamentaire dispositie heeft verklaard zyne expresse wille en begeerte te wesen dat deselve nooyt zullen mogen worden verkogt, maar hun leven lang by de testatrice en by haar overlyden by haare kinderen moeten blyven wonen een jonge gen:t Wilkyn van Mauritius, zynde een paruikemaker een jonge gen:t Scipio van Malabaar, zynde een vrouw kleder maker een jonge gen:t grote Rama van Malabaar, zynde koetzier een jonge gen:t klein Rama van de Kust Cormandel, schilder een jonge gen:t Lendor van Madras, schilder een jonge gen:t Mey van de Kust Cormandel, beestewagter een jonge gen:t Cicero van Batavia een jonge gen:t Pedro van Bengalen /kok/ een jonge gen:t Jek van Mosambicque een meid gen:t Bella van de Kaap met hare vier kinderen, gen:t Sara, Adam, Michiel en Carolina meede van de Kaap een meid gen:t Alima van Batavia met haere vyf kinderen, gen:t Leonora, Rachel, Dramat, Nouresse en Jouma alle van de Kaap een meid gen:t Dafne van Boegies 1 meid genaamt Tjampakka van Mosambicq met haar kind Hendrina van de Kaap 1 meid gen:t Sabina van Mosambicq met haar 3 kinderen, gen:t Banisa, Clarissa en September alle mede van de Kaap behoorende nog tot den boedel de volgende slaven, als een jonge gen:t Kupido van Coromandel een jonge gen:t Augustus bekend by de naam van Paay een jonge gen:t Augustus een jonge gen:t November een meid gen:t Aurora met haar zoontje een meid gen:t Patie een meid gen:t Cicilia een meid gen:t Biba met haar dogtertje een meid gen:t Clarinda die door de heer overleden by deszelfs vertrek van Jagarnat Poejang blykens een in den boedel gevonden notitie aldaar zyn agter gelaten is en omtrend welke men voor als nog geene nader informatie heeft behoren

-------------------- Jacob Pieter, born at the Cape, was eventually appointed to the rank of Merchant and placed in charge of the Company’s [Dutch East India] possession of Sadraspatnam, on the coast of Coromandel, in India. It was here that Aletta was born. In 1791 Deneys was made a prisoner of war by the British but later exchanged against a certain George Proctor. Back at the Cape he became Ad Interim Fiscal.

view all 12

Jacob Pieter De Nys, b1's Timeline

1743
September 2, 1743
Cape Town, Cape Town, Western Cape, South Africa
September 2, 1743
Paal, Cape, South Africa
1774
October 14, 1774
Age 31
Chennai, India
1783
January 22, 1783
Age 39
Cape Town, Cape Town, Western Cape, South Africa
1784
April 25, 1784
Age 40
Cape Town, Cape Town, Western Cape, South Africa
1786
1786
Age 42
1787
1787
Age 43
1789
1789
Age 45
Cape, South Africa
1791
1791
Age 47
1793
November 25, 1793
Age 50
Tavelvallei, Cape, South africa