Jacob Taljaard, SV/PROG (c.1722 - 1780) MP

‹ Back to Taljaard surname

Is your surname Taljaard?

Research the Taljaard family

Jacob Taljaard, SV/PROG's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Nicknames: "Ernst Lodewikus"
Birthplace: Vlaandere, Doornik
Death: Died
Occupation: Soldier, Kom na Kaap in 1749 van Tournai (Doornik) in Vlaandere. Burger Drakenstein)
Managed by: Dirk Cornelis Streicher, b1c1d14e6f2g1
Last Updated:

About Jacob Taljaard, SV/PROG

Jacob Taillard * c. 1722 te Tournai (Doornik), in Hainault (Hennegouwe), Vlaandere a. 1749 as soldaat aan boord Getroouwigheid, burger op 31.10.1753 x 29.7.1753 Maria Petronella JORDAAN xx 4.12.1763 Elizabeth Johanna BUYS (sy xx Johannes Ziegenheim)

b1 Louis Francois » 26.5.1754, burger Swellendam x 20.4.1777 Dina Elisabeth LOURENS » 23.10.1757

Kom in 1749 is Suid Afrika aan by Kaap de Goede Hoop vanaf Holland. Is in 1780 blykbaar uit die Kaap verban oor redes onseker.

view all

Jacob Taljaard, SV/PROG's Timeline

1722
1722
Vlaandere, Doornik
1753
July 29, 1753
Age 31
Cape of Good Hope, South
1754
1754
Age 32
Swellendam, Overberg DC, Western Cape, South Africa
1764
December 4, 1764
Age 42
Cape Town, Western Cape, South Africa
1780
1780
Age 58