Johan Martin Vogel

Is your surname Vogel?

Research the Vogel family

Johan Martin Vogel's Geni Profile

Records for Johan Vogel

622,599 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Johan Martin Vogel

Also Known As: "von Vogel", "Jan Marten Vogel"
Birthdate:
Birthplace: Schnabelwaid, Upper Franconia, Bavaria, Germany
Death: Died in South Africa
Immediate Family:

Husband of Anna du Plessis, b5 SM
Father of Johann Christian Vogel, SV/PROG

Occupation: Trader
Managed by: Private User
Last Updated:

About Johan Martin Vogel

MOOC8/20.51 (See full document attached)

Testator(s): Jan Martin Vogel

2 April 1777

No mention of Anna du Plessis although there is mention of a widow (I think! CJB) -

zijnde de drie evengem: slave jongens uit kragte van des overledens testament, door desselfs weduwe uitgekosen en voor haar behouden

By all accounts a very wealthy man.

Slaves listed

  1. een slave jongen gen: Slammat van Bougies (zijnde de drie evengem: slave jongens uit kragte van des overledens testament, door desselfs weduwe uitgekosen en voor haar behouden)
  2. een slave jongen gen:t Domon van Bougies
  3. een slave jongen gen:t September van Bougies
  4. een slave jongen gen:t Baatjoe van Bougies
  5. een slave jongen gen:t Cupido van Ternaten
  6. een slave jongen gen:t April van Bengalen
  7. een slave jongen gen:t Cardoes van Mosambicq
  8. een slave jongen gen:t Leander van Bengalen
  9. een slave jongen gen:t Cesar van Mallabaar
  10. een slave jongen gen:t September van Bougies
  11. een slave jongen gen:t Januarij van Bengalen
  12. een slave jongen gen:t Augustijn van Mauritius
  13. een slave jongen gen:t Paul van Madagascar
  14. een slave jongen gen:t Jacob van Ceijlon
  15. een slave jongen gen:t Marcus van Couchin
  16. een slave jongen gen:t Galant van Bougies
  17. een slave jongen gen:t Fortuijn van Banda
  18. een slave jongen gen:t David van Banjermasje
  19. een slave jongen gen:t Pietje van Chormandel
  20. een slave jongen gen:t Julij van Mallabaar
  21. een slave jongen gen:t Anthonij van Bengalen
  22. een slave jongen gen:t October van Batavia (welke laastgem: slaven October, Rosa met haar kind Engela en Delia, volgens des overleedens testament in vrijdom zullen moeten werden gesteld)
  23. een slavinne gen:t Rosa van Batavia met haar na dato van ’t testament geboren kind Engela van de Caab
  24. een slave mijsje gen:t Delia van de Caab
  25. een slavinne gen:t Caatje van Bengalen, zijnde de moeder van evengem: Delia, met nog twee kinderen, in namen Bintan en Mina beide meede van de Caab
  26. een slavinne gen:t Lena met haar kind Rotterdam van de Caab
  27. een slavinne gen:t Lockie van Macassar
  28. een slavinne gen:t Malatie van de Westcust
  29. een slavinne gen:t Rosa van Timor
  30. een slavemijsje gen:t Silvia van de Caab
  31. een slavemijsje gen:t Teretia van de Caab
  32. een slavemijsje gen:t Delia van de Caab
  33. een slave kind gen:t Lea van de Caab
  34. een slave kind gen:t Jephta van de Caab
  35. een slave kind gen:t Valentijn van de Caab

MOOC14/78-18.31 Jan Marten Vogel died 30 March 1777 having been ill and nursed since 12 July 1776; heirs: the four children of his widow Anna du Plessies (widow of Fredrik Bierman) Note: 1777-1783 Account for surveying 35 houses and erfs belonging to Jan Marten Vogel; account for 37 transfers.

view all

Johan Martin Vogel's Timeline

1698
1698
Schnabelwaid, Upper Franconia, Bavaria, Germany
1730
1730
Age 32
Germany
1747
September 17, 1747
Age 49
Kaap, South Africa
1777
March 30, 1777
Age 79
South Africa