Johann Jürgen Hamman, (SV/PROG)

Is your surname Hamman?

Research the Hamman family

Johann Jürgen Hamman, (SV/PROG)'s Geni Profile

Records for Johann Hamman

64,598 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Johann Jürgen Hamman, (SV/PROG)

Also Known As: "Jan", "Johan", "Jurgen", "Hammann"
Birthdate:
Birthplace: Stauga, nr Dresden, Sachsen, Germany
Death: Died in Cape of Good Hope, South Africa
Place of Burial: Brede River DC, Western Cape, South Africa
직계가족:

Son of Johann HammannMaria Hessing
Husband of Johanna Margaretha Guldenhuizen, b6c5 SM
Father of Maria Geetruy Hamman, b1; Anna Christina Hamman, b2; Christina Adriana Hamman; Anna Margaretha Hamman, b3; Francina Regina Hamman, b46 명 더

Managed by: Private User
Last Updated:

About Johann Jürgen Hamman, (SV/PROG)

GISA SAG volume 3 H-I 1992 pg 49

JOHANN JURGEN HAMMAN *c 1705, Died 1788 s/o Johannes Hamman & Maria Hessing

Arrived 1732 from Straucha, Dresden on board ship Petronella Alida.

Black-smith 1732 - 1736. He became a Burgher in 1736 and lived in Stellenbosch

x 12 Jan 1738 in Cape Town to Johanna Margaretha Gildenhuizen

--------------------

Jan Jurgen (Johann Jürgen) Hamman(n)

v. “Staugen in Koersachsen”, s.v. Johannes Hammann en Maria Hessing. Aank. 1732, smid, burger Stellenbosch 1736. x 12.1.1738 Johanna Margaretha Gildenhuysen.

Source : Geslagsregister van ou Kaapse Families -------------------- From Stamouers.com

HAMMANN Johann Jurgen

 

30 NOVEMBER 1999

Johann Jürgen HAMMANN, hy was gebore om en by 1710. Hy was die seun van Johannes Hammann en Maria Hessing. Johann het in 1732 by Kaap die Goeie Hoop aangekom vanaf die dorpie Staucha naby Dresden met die skip Petronella Alida. Hy werk as 'n smit 1732-1736, en ontvang burgerskap in 1736 en woon te Stellenbosch. Hammann sterwe 21 Augustus 1787 en was begrawe in Stellenbosch 25 Augustus 1787. Hy was getroud in Kaapstad, 12 Januarie 1738 met Johanna Margaretha GILDENHUIZEN. Sy sterwe op die plaas Nietvoorbij, Klapmuts naby Stellenbosch 29 September 1800.

KINDERS

  • b1 Maria Geertruy gedoop 22 Feb 1739, X 11 Mei 1755 Christoffel Voogd van Grafendorf
  • b2 Anna Christina gedoop 9 Jul 1741
  • b3 Anna Margaretha gedoop 13 Okt 1743
  • b4 Francina Regina gedoop 31 Okt 1745, sterwe 12 Sep 1824, X 20 Des 1767 Huibert van Veldhooven
  • b5 Johannes Jacobus gedoop 19 Jan 1749, X 12 Aug 1787 Maria Geertruyda van Breda
  • b6 Johanna Elizabeth gedoop 27 Des 1750, X 22 Nov 1778 Jan Joachim Scholtz
  • b7 Jan Jurgen gedoop 29 Apr 1753, X 22 Maart 1783 Maria Johanna Josina Otto
  • b8 Anna Josina gedoop 10 Okt 1756, X 25 Apr 1778 Sybrand Cornelissen van Ballum
  • b9 Josias Hendrik gedoop 6 Aug 1758, X 6 Des 1778 Maria Magadalena du Toit
  • b10 Johannes Nicolaas gedoop 12 Sep 1762, X 4 Aug 1786 Hester Anna de Vos, XX 11 Feb 1798 Susanna Maria Hauman

Bronne: Heese en Lombard

view all 15

Johann Jürgen Hamman, (SV/PROG)'s Timeline

1705
1705
Sachsen, Germany
1738
1738년 1월 12일
Age 33
Cape Town, Cape Town, Western Cape, South Africa
1739
1739
Age 34
1741
1741년 July 9일
Age 36
1741
Age 36
1743
1743
Age 38
1745
1745
Age 40
1748
1748
Age 43
1750
1750년 November 16일
Age 45
Western Cape, South Africa
1753
1753년 April 16일
Age 48
South Africa