Ваша фамилия Raid < Ramann?

Исследование фамилии Raid < Ramann

Записей с Kaljo Raid < Ramann

10 Records

Поделитесь своим генеалогическим древом и фотографиями с людьми, которых вы знаете и любите

  • Стройте своё генеалогическое древо онлайн
  • Обменивайтесь фотографиями и видео
  • Технология Smart Matching™
  • Бесплатно!

Kaljo Raid < Ramann

Also Known As: "Raamann", "Raaman"
Дата рождения:
Место рождения: Tallinn, Estonia
Смерть: Умер в Toronto, Canada
Место погребения: Toronto York kalmistu
Ближайшие родственники:

Son of Juhan Raid и Martha Helene Raid
Husband of <личное> Raid (Puu)
Brother of Evald Raid; Boris Reinhold Ramann и Ilse Raid

Менеджер: Private User
Последнее обновление:
показать все

Ближайшие родственники

About Kaljo Raid

Kauaaegne Toronto Eesti Baptisti Koguduse pastor

Pärast keskhariduse omandamist astus ta Tallinna Konservatooriumi ja õppis heino Elleri kompositsiooniklassis. Kõrgkooli lõpetas ta 1944. a kevadel helikunstniku diplomiga summa cum laude. Ta öötas tšellistina Eesti Riigi Ringhäälingu sümfooniaorkestris kuni Eestist lahkumiseni. Samal ajaperioodil - hoolimata sõja-aja raskustest või vahest just nende tõttu - lõi Kaljo Raid hulga helitöid, nende hulgas mitmeid koorilaule; valmis ka tema esimene sümfoonia.

Elavale usule tuli kaljo Raid Nõmme baptistikoguduses ja ta ristiti jutlustaja Richard Kaupsi poolt. Koguduses töötas ta kaasa muusika alal. 1944. a sügisel siirdus Raid põgenike vooluga Stockholmi ja sealt paar aastat hijem USAsse. Ta jätkas õpinguid Andover Newtoni Usuteaduste Instituudis. Nimetatud kooli lõpetas ta teoloogiabakalaureuse kraadiga. Edasi tegutses Raid mõned aastad (1949-1953) muusikaõpetajana Betheli kolledžis St Paulis Minnesotas, samal ajal end muusika alal täiendades rahvusvaheliselt tundud hariduskeskuses Tanglewoodis ja Aspenis Colorado osariigis.

1954. a. kutsus Toronto Eesti Baptisti Kogudus K.R. jutlustajaks ja pastoriks ning sama aasta sügisel asus ta eama Torontosse. Sellel kohal töötas ta viljakalt 36 aastat. Kanada Baptistiliidu tunnustusega ordineeriti ta vaimulikuks 18. veebruaril 1955. a.

Tema töö algusaastad langesid kokku noore koguduse kasvuaastatega; uute liikmete hulgas oli nii hiljuti Kanadasse saabunud usklikke kui ka juba seal usule tulnuid. Koguduses tegutsesid mitmed koorid, ansamblid ja solistid. Korraldati laagreid ja konverentse. Pastori õhutusel asuti uue, ajakohasema kiriku ehitamisele. Valminud ehitus avati pidulikult 1969. a.Selleks, et olla sama koguduse pastoriks 36 aastat, on vaja erilist püsivust, pikka meelt ja värskust. On tarvis armastust, et juhtida noori ja vanu, perekondi ja üksikuid. K.R. suutis seda - Jumala abiga. Tema huumorimeelne ja sõbralik isiksus, samuti tema sisukad jutlused tekitasid turvatunde ja koondasid erinevategi usuliste rõhuasetustega inimesi.

"Osaduses kasvanud", Kirjutisi Eesti EKB koguduste loost, koostanud ja toimetanud Üllas Linder ja Toivo Pilli, EEKBL 2009

показать все

Хронология Kaljo Raid

1921
4 Март 1921
Tallinn, Estonia
1982
1982
Возраст 60
Tallinn
2005
21 Января 2005
Возраст 83
Toronto, Canada
????
Toronto York kalmistu