Lisa Kaisa Johannessen

Is your surname Johannessen?

Research the Johannessen family

Lisa Kaisa Johannessen's Geni Profile

Records for Lisa Johannessen

269,203 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Lisa Kaisa Johannessen (Petterson)

Nicknames: "Lisa Kaisa Johannessen"
Birthdate:
Birthplace: Vigsnæs, Avaldsnes, Rogaland, Norway
Death: Died
Immediate Family:

Daughter of Zacharias Peterson Stubberud and Johanne Kristine Pettersen
Wife of Nils Gunder Elias Johannessen Fauske
Mother of Magnus Johannessen; Sigurd Johannessen; Gustav Leon Johannessen; Ole Arnold Johannessen; Ole Arnold Johannessen and 2 others
Sister of Gustina Viktoria Zachariasdatter; Mathilde Zachariasdatter Halvorsen; Hjalmar Sakarias Zachariasson and Johan Zachariasson

Managed by: Private User
Last Updated:

About Lisa Kaisa Johannessen (Petterson)

Rogaland fylke, Avaldsnes, Avaldsnes

Ministerialbok nr. A 17 (1889-1920),

fødte, døypte 1890 side 22, nr. 66

Bygdebok for Karmøy, Avaldsnes I av Arnvid Lillehammer utgitt 1991, Visnes s. 137 nr. 772.

Sakarias Petterson, frå Torp i Elvsborgslen i Sverige.

G.m. Johanna Kristine Pedersdtr.

Born:

a. Gustine Viktoria f. 1884.

b. Lisa Kaisa, f. 1890

c. Hjalmar Sakarias, f. 1892.

Sakarias er nevnt verksarbeidar her på Visnes i 1880 og 1890-åra.

Lisa Kaisa konfirmationsdag var 25 September 1904 på Randaberg. Kildeinformasjon: Rogaland fylke, Randaberg i Hetland, Ministerialbok nr. A 9 (1882-1918), Konfirmerte 1904, side 203.

Lisa Kaisa arbeidet som bestyrerinde ved Stavanger Preserving,de bodde i Pedersgaten 97 i Stavanger, de bodde også i Erfjordsgt 17 og Midtre Dalgt 10 og hadde hus på Vaulen.

http://www.pedersgaten.org/index.php?option=com_content&view=article&id=101:pedersgaten-97&catid=25:320&Itemid=58

http://www.pedersgaten.org/index.php?option=com_content&view=article&id=69:preserving-co-qnorq&catid=1:arbeidsliv&Itemid=59

view all 11

Lisa Kaisa Johannessen's Timeline

1890
August 6, 1890
Avaldsnes, Rogaland, Norway
December 7, 1890
Avaldsnes, Rogaland, Norway
1908
October 11, 1908
Age 18
Stavanger, Stavanger, Rogaland, Norway
1909
January 23, 1909
Age 18
1910
June 20, 1910
Age 19
1916
February 28, 1916
Age 25
1917
April 5, 1917
Age 26
1921
January 5, 1921
Age 30
Stavanger, Norway
1923
February 3, 1923
Age 32