Lucia Jensdatter Bugge, af Jylland

Is your surname Bugge?

Research the Bugge family

Lucia Jensdatter Bugge, af Jylland's Geni Profile

Records for Lucia Bugge

113,449 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Lucia Jensdatter Bugge, af Jylland

Also Known As: "Lucie /Jensdatter/", "Lucia /Bull/"
Birthdate:
Birthplace: Jylland, Denmark
Death: Died in Skjerlien, Støren, Sør-Trøndelag, Norway
Immediate Family:

Daughter of Jens Larsen; Jens Larsen; Anne Arentsdatter and Anne Aretsdatter
Wife of Jens Andersen Bull and Jens Andersen Bull
Mother of Anna Jensdatter Bull; Jørgen Jenssøn Bull; Maren Jensdatter Bull; Karen Jensdatter Bull; Anders Jensen Bull and 3 others

Managed by: Private User
Last Updated:

About Lucia Jensdatter Bugge, af Jylland

Lucia Jensdatter, af Jylland [1]

  • BIRTH: 1567, af Jylland (Tr.lag?) (meget usikre foreldre)
  • DEATH: 1657, Skjerlien, Støren (Meldal ?), ST (1578?)

Family 1 : Jens Andersen BULL

  • MARRIAGE: ABT 1580, Trondheim
  1. Maren Jensdatter BULL
  2. Anders Jensen BULL
  3. Anna Jensdatter BULL
  4. Jørgen Jensen BULL
  5. Sara Jensdatter BULL
  6. Jens Jensen BULL
  7. Karen Jensdatter BULL

Kilder

  1. Gerhard Schøning (1722-1780). Det kgl. Bibliotek i København. Håndskriftssamling.: De Bullers og Balgers Slegte-Register
  2. http://nose.dk/Norge/bullballe.html#2
  3. http://www.nermo.org/slekt/d0029/g0000068.html#I5159

Henning Sollied: NST III 1931 'Blix'erne av Jemtland. En nork-svensk storslegt.', s. 77.


Lucia Jensdatter, født i Jylland 1567, død Skjerlien, Støren Sogn, Sør-Trøndelag 1657, var gift med Herr Jens Anderssøn Bull, født ca. 1550 på Fyn, død på Skjerlien 1610. Hennes foreldre er, så vidt jeg vet, ikke kjent. Derimot, hennes datter, Anne Jensdatter Bull, som var gift med Herr Olof Jonssøn Sckancke, da hun lånte penger en gang, brukte en gull ring med navnene Anne Arentsdatter og Jens Larsen som pant. Er det noen som har peiling på om Jens Larsen og Anne Arentsdatter er Lucias

view all 12

Lucia Jensdatter Bugge, af Jylland's Timeline

1567
1567
Jylland, Denmark
1582
1582
Age 15
Midtre Gausdal, Sør-Trøndelag, Norway
1582
Age 15
Skjerlien, Støren,Midtre Gauldal, Norway
1583
1583
Age 16
Støren
1584
1584
Age 17
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag, Norway
1585
1585
Age 18
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag, Norway
1585
Age 18
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag, Norway
1587
1587
Age 20
Støren, Midtre Gauldal, Sør-Trøndelag, Norway
1657
1657
Age 90
Skjerlien, Støren, Sør-Trøndelag, Norway