Małgorzata Raciborska (Ostrowska) (1954 - 2010)

Ciechocinek, Kuiavia-Pomerania, Poland

View Małgorzata Raciborska (Ostrowska)'s complete profile:

 • See if you are related to Małgorzata Raciborska (Ostrowska)
 • Request to view Małgorzata Raciborska (Ostrowska)'s family tree

Share

Place of Burial: Ciechocinek, Kuiavia-Pomerania, Poland
Birthdate:
Birthplace: Ciechocinek, Poland, kujawsko-pomorskie
Death: Died in Gdansk, Pomerania, Poland
Occupation: Pedagog szkolny
Managed by: Jakub Raciborski
Last Updated:
view all

Immediate Family

  • Krzysztof
   husband
  • Private User
   son
  • Jerzy
   father
  • Izabela
   mother
  • Elżbieta
   sister

About Małgorzata Raciborska (Ostrowska)

Małgorzata Raciborska z domu Ostrowska

Urodziła się w Ciechocinku 7 listopada 1954 roku. W Kościele Ciechocińskim była ochrzczona, w Ciechocinku mieszkała do matury i tu brała ślub. W 1973 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące i w tym samym roku rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Po ukończeniu studiów w 1977 roku powróciła do Ciechocinka i podjęła pracę w Poradni Wychowawczo – Zawodowej, w której pracowała 3 lata do czasu wyjścia za mąż i przeprowadzenia się do miejscowości Kaliska koło Starogardu Gdańskiego. W Kaliskach (gdzie mąż pracował w Lasach Państwowych) Małgosia mieszkała z rodziną 7 lat. Pracowała jako nauczycielka w Zbiorczej Szkole Gminnej, tutaj przyszedł na świat syn Małgosi i Krzysztofa Jakub. Następne 10 lat (1987 – 1997) spędziła w Elblągu, gdzie przeprowadziła się z rodziną i pracowała jako pedagog szkolny w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu. Dalsze lata życia i pracy miały miejsce w Gdańsku. Od 1997 roku pracowała jako pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr 73 a po reorganizacji szkolnictwa w Gimnazjum nr 14 w Gdańsku – Brzeżnie. W 2008 roku (po przepracowaniu ponad 30 lat w szkolnictwie) Małgosia przeszła na emeryturę nauczycielską pracując dalej na ½ etatu w tej samej szkole.

Małgosia bardzo lubiła swoją pracę. Realizację swoich ambicji zawodowych odnajdywała w pomaganiu młodzieży w rozwiązywaniu ich problemów szkolnych, rówieśniczych i rodzinnych. 

We wszystkich miejscach pracy pomimo swej skromności szybko zdobywała autorytet wśród grona pedagogicznego i zaufanie wśród uczniów. Dyrekcje szkół doceniały ją przyznając różne nagrody i wyróżnienia jako sumiennemu pracownikowi i osobie wzorowo wykonującej powierzoną pracę. Była lubiana i ceniona przez innych nauczycieli. Oprócz pracy zawodowej Małgosia przez wiele lat prowadziła zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży trudnej i z rodzin wychowawczo niewydolnych. Zdobywanie funduszy na prowadzenie tzw. Klubu Młodzieżowego, organizowanie zajęć, pomaganie w rozwiązywaniu indywidualnych problemów uczniów a przede wszystkim ukierunkowanie na sensowne spędzanie czasu wolnego zamiast chuligaństwa z całą pewnością pozwoliły uchronić wielu młodych przed zejściem na złą drogę. Dzięki zdobytemu zaufaniu i umiejętnościom Małgosia często stawała się powiernikiem i obrońcą trudnej młodzieży. We wrześniu 2009 roku choroba przerwała dalszą pracę. Odwiedziny koleżanek oraz znajomych i oczywiście rodziny w trakcie trwania choroby najlepiej świadczą o sympatii jaką się cieszyła. Stworzenie domowego hospicjum, w którym chora otoczona była najlepszą opieką i miłością było efektem wszystkich lat tworzenia dobrej rodziny.

view all 21

Małgorzata Raciborska's Timeline

1954
November 7, 1954
Ciechocinek, Poland, kujawsko-pomorskie
1969
1969
- 1973
Age 14
Ciechocinek
1973
1973
- 1977
Age 18
Zielona Góra
1977
1977
- 1980
Age 22
Poradnia Wychowawczo - Zawodowa w Ciechocinku
1980
April 12, 1980
Age 25
Ciechocinek, Poland, Kujawsko-Pomorskie, Poland
1980
- 1987
Age 25
Kaliska, Pomorskie
1986
May, 1986
Age 31
1987
1987
- 1997
Age 32
Elbląg