Maaij Claesje van Angola, SM/PROG

Is your surname van Angola?

Research the van Angola family

Maaij Claesje van Angola, SM/PROG's Geni Profile

Records for Maaij van Angola

289 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Maaij Claesje van Angola, SM/PROG

Also Known As: "Claasje", "Marselij van Angola"
Birthdate:
Birthplace: Angola
Death: (Date and location unknown)
Immediate Family:

Wife of NN Lakens
Partner of Leendert Jansz van Gijselen, SV/PROG and NN
Mother of Annatjie Lakens; Sara Jansz, SM and Johanna (Jannetje) van Wijk

Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Maaij Claesje van Angola, SM/PROG

Claasje NN

http://www.e-family.co.za/ffy/g8/p8113.htm

b. circa 1650

Birth* Claasje NN was born circa 1650.1

Slave VOC* On 5 July 1671 was a slave owned by the VOC (Vereenigde Oostindische Compagnie) at the Cape.1

Family 1

Leendert Jansz van Gijselen Child

Sara van Gijselen+1 b. 5 Jul 1671, d. b 19 Jan 1719 Family 2

Child Jannetie NN2 b. b 27 Oct 1675

Citations:

  • NGK G1 1/1, Nederduitsch Gereformeerde Kerk, Kerken Boek (Bapt.), 1665-1695: Anno 1671
  • Den 5 Juli
  • Een Comp. slaafinne kint half van een christen vader de moeder genaamt Claasje t' kint Sara, tot getuyge stont in plaatze van den E.Command. en den raat, Alexander Carpius Schoolm', transcribed by Richard Ball, Norfolk, England, (May 2006), Genealogical Society of South Africa, eGSSA Branch http://www.eggsa.org/. Hereinafter cited as Nederduitsch Gereformeerde Kerk, Kerken Boek (Bapt.).
  • NGK G1 1/1, Nederduitsch Gereformeerde Kerk, Kerken Boek (Mar), 1665-1695: ao' 1675
  • Den 27 dito (October) een Comp' Slavinne kint van een onbekent Christen vader de moeder was Claasje die over dit doop van t'Comp's wegen als getuyghe gestaan heeft de vaandrigh Jeronymus Croese des kints naam Jannetie, transcribed by Richard Ball, Norfolk, England, (May 2006), Genealogical Society of South Africa, eGSSA Branch http://www.eggsa.org/. Hereinafter cited as Nederduitsch Gereformeerde Kerk, Kerken Boek (Mar).

From http://www.stamouers.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2:cape-slavery&catid=13:slaves-cape-of-good-hope&Itemid=4

It seems that THIS Claaje is incorrectly described as from Angola

Reference code: C. 20, pp. 46-47 Woensdag 16 Februarij 1689.

Het versoek-schrivt van den E.Pieter van Helsdingen, gedesigneerde fiscâl ten dienste van d’ E.Comp. na Suratta, thans op ’t hier ter rhede geankerde schip ’t Wapen van Alkmâr bescheiden, in Raade geleesen zijnde, inhoudende versoek om uijt ’s Comps. slavenhuijs een slavinne genaamt Claasje tot vroetvrouw ten dienste van sijn swangere hujsvrouw na Batavia mede te mogen neemen. So is eenpaarig verstaan den suppt. syn versoek toe te staan en hem de voors. slavinne ten fine voorn. te laaten volgen, mits dat hij ter taxatie van de Hooge regering van India kost en vragt geld voor heen en weer reis in ’s Comps. cassa op Batavia betaale, en de E.Comp. voor de schaade goedspreeke die deselve soude komen te lijden, indien de meergenoemde slavinne Claasje voor haar wederkomst kwame te sterven, of weg te loopen. [1]

Notes.

[1] Vgl. V.C.12: Dagregister, 1689–1690, 1692, pp. 124–125. Hierdie Claasje van Angola het volgens ’n resolusie van die Kasteel Batavia op 27 Mei 1689 versoek om met die eerste retoerskepe weer na die Kaap te mag terugkeer. Haar versoek om in vryheid gestel te mag word, omdat Van Helsdingen dit aan haar belowe het, is na die Kommandeur en Raad van die Kaap verwys. (Sien Kol. Arch. 604: Resolutiën van den Generaal en Raden, 1689, pp. 275–276.

Reference code: C. 147, pp. 231-248. Dingsdag den 22: Aúg:s 1769.

Wijders is op het Schriftelijk versoek van den Extraord:r vúúrwerker Johannes Bresler, Seeker ’S E: Comp:s Slave Jongetje gen:t Abel van Catrijn van Sangolanij, oúd omtrent 6: Jaaren, úijt Slavernij ontslagen en in vrijdom gesteld, mits voor denselven de Somma van Een hondert guld:s in ’S Comp:s Cassa alhier zal moeten werden voldaan.

view all

Maaij Claesje van Angola, SM/PROG's Timeline

1645
1645
Angola
1671
July 5, 1671
Age 26
Cape Town, Cape of Good Hope, South Africa
1675
1675
Age 30
????
????
????