Neeltjen Jacobsz van Rosendael (c.1639 - d.)

‹ Back to van Rosendael surname

View Neeltjen Jacobsz van Rosendael's complete profile:

  • See if you are related to Neeltjen Jacobsz van Rosendael
  • Request to view Neeltjen Jacobsz van Rosendael's family tree

Share

Nicknames: "Cornelia van Rosendaal"
Birthdate:
Death: (Date and location unknown)
Managed by: Judith Susanna Hendrika 5 Marais b2c1d6e5f2g7h7i12j2
Last Updated:

About Neeltjen Jacobsz van Rosendael

Jacob Huybrechtsz Rosendaal

"baashovenier", † 2.3.1662, x Barbara Geens. Die weduwee hertrou met Hendrik Rensz, v. Dinxperloo.

b4 Cornelia [Appears to have been born first, not fourth? Sharon March 2013]

(waarsk. 'n dogter uit 'n eerste huwelik van J.H.) * 1639 x 13.10.1661 Frans Gerrits, v.d. Uythoorn

---------------------------------------------------------------------------------- --------------------

Neeltjen Jacobsz van Rosendael1 b. circa 1639

Father* Jacob Huijbregtsz van Rosendael1 b. c 1615, d. 2 Mar 1662

Step-mother* Barbara Geens2 b. 15 Sep 1626, d. b 22 Feb 1688

Birth* Neeltjen Jacobsz van Rosendael was born circa 1639 in de Caep de Goede Hoop (?).1

Marriage* She married Frans Gerritsz van den Uijthoorn on 13 October 1661 de Caep de Goede Hoop.3

Ship Voyage On 7 February 1661 the Wapen van Holland departed Texel enroute to de Caep de Goede Hoop where they docked on 18 June 1661. The following individuals may have been on board: Barbar Geemsz, Neeltjen Jacobsz van Rosendael, Sara Roosendaal and Maria van Rosendael.4

Baptism She and Do. Nathanael de Pape and Frans Gerritsz van den Uijthoorn witnessed the baptism of Machteltje Roosendael on 8 October 1662 (Cape Town), de Caep de Goede Hoop.5

Citations:

  1. [S332] Webpage tanap.net (http://databases.tanap.net/cgh/) "Frans Gerritsz van den Uijthoorn jongman out 27 jaren vrij lantbouwer, sigh in trouwbelofte hebbende begeven met Neeltjen Jacobsz van Rosendael jonge dochter out 22 jaren, ..." [If she came on the ship in 1661 she is not likely to have been born in the Cape Sharon Doubell March 2013]
  2. [S332] Webpage Tanap (http://databases.tanap.net/cgh/) "haer schoonmoeder Barbara Geens."
  3. [S332] Webpage Tanap (http://databases.tanap.net/cgh/) "Reference code: C. 2, pp. 232-233. Saterdag den 8en October 1661. Frans Gerritsz van den Uijthoorn jongman out 27 jaren vrij lantbouwer, sigh in trouwbelofte hebbende begeven met neeltjen jacobsz van Rosendael jonge dochter out 22 jaren, ende dies den bruijdegom g'assisteert met Jacob Cloeten van Ceulen ende Jan Pietersz van Caspel ter Mare beijde mede vrije lantbouwers ende de bruijt g'assisteert met haer vader Jacob van Rosendael baes hovenier van Comps. thuynen neffens haer schoonmoeder Barbara Geens, in Rade verschenen, versoeckende omme metten anderen in den H. eghten staet bevestight, mitsgaders tot dien eijnde vergunt te mogen werden haer eerste gebodt morgen na 't sermoen aff te laten kundigen, Soo is by den Raet (niet anders hebbende cunnen vernemen als dat beijde liber ende vrije personen waren welcke met niemant ter werelt soo wel volgens d' eijgen verclaringhe van haerluijden als oock der gemelte ouders ende attestanten onder presentatie van eede, yetwes dienaengaende uijtstaende hadden) goetgevonden dese luijden haer billick versoeck te consenteren, mitsgaders ten dien fine aencomende Sondagh na 't eijndigen des Christelijcken sermoens hare eerste affcundinghe te laten doen, ende alsoo vervolgens tot de derde incluijs omme als dan na de laetste affroepinge de solemnisatie wettelijck te laten geschieden ende met de trouw publicq voort te varen. Aldus gedaen ende geresolveert in 't Fort de Goede Hope ten dage ende jare als voorsz. JAN VAN RIEBEECK. 1661.ROELOFF DE MAN.ABRAHAM GABBEMA. 1661. PIETER EVRARD.H. LACUS, Secrets. 1661."
  4. [S654] Mansell Upham 'What can't be cured, must be endured … Cape of Good Hope - first marriages & baptisms (1652-1665)', January 2012, 18 June 1661: Wapen van Holland brings 4 passengers [is one Carel van Opdorp ?] [Could these be Barbara Geems & 3 daughters?]."
  5. [S672] NGK Baptism Records Cape Town 1652 to 1655: [1662] Den selffden d:o (8 October) heeft dom:e De Paep des namiddachs een danckseggingh predikatie gedaen, ende ge-doopt dese vier navolgende kinderen, een van Heindrick Heindricksz van Suerewaerden vrij-burger, sijnde tegenwoordigh regerende bur-ger raet, en is genaemt Elsje, de getuigen sijn de ouders selve, ende een van den baes hove[-] nier, Jacob Hubrechtse Roosendael, dat na sijn overlijden geboren is, en is genaemt Machteltj[e] de getuijgen sijn Frans Gerritsz vanden Uijthoorn vrij lantbouwer, ende sijn huisvrou Neeltje Jacobs van Roosendael, de andere twee sijn onechte kinderen van slavinne, geboren, waer van het eene genaemt is, Cathalina, ende het ander Marij, Godt de Heere geeft dat dese gedoopte kinderen tot sijne naeme eere mo-gen opwassen., (1652 to 1655), eGSSA - van der Stael Letters, http://www.eggsa.org/sarecords/index.php/classis-amsterdam/…. Hereinafter cited as NGK Baptism Records Cape Town 1652 to 1655.

http://www.e-family.co.za/ffy/g13/p13784.htm

view all

Neeltjen van Rosendael's Timeline

1639
1639
1661
October 13, 1661
Age 22
South Africa
????