Nikola Kont Orahovički (Iločki)

public profile

Is your surname Újlaki / Iločki?

Research the Újlaki / Iločki family

Nikola Kont Orahovički (Iločki)'s Geni Profile

Records for Miklós / Nikola Újlaki / Iločki

8,823 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Miklós / Nikola Újlaki / Iločki, Kont

Also Known As: "Raholcai Kont"
Birthdate:
Death: Died in +before 16.4.1367
Immediate Family:

Son of Lõrinc "Tót" /Lovre Újlaki / Iločki
Husband of Zsámboki - Gilétfi Klára (fl. 1351-1406)
Father of Újlaki Bertalan (fl. 1374-90); Katalin Újlaky and Miklós Újlaky
Brother of Lökös Raholcai "Tót" and Bertalan Raholcai "Tót"

Managed by: FARKAS Mihály László
Last Updated:

About Nikola Kont Orahovički (Iločki)

1343-ban udvari lovag, 1345–1351-ig pohárnokmester, 1345–1350-ig barsi ispán, 1347-ben Nagy Lajos király egyik vezető diplomatájaként több itáliai fejedelmi udvarban tárgyalt, majd Lackfi István leváltása után 1350-ben ő vezette a második itáliai hadjáratot. 1349-ben adományul kapta Galgócot, ahol várat építtetett. 1349-ben soproni, varasdi és vasi ispán, 1349–1350-ben nyitrai ispán, 1349–1351-ben pozsonyi ispán. 1351–1352-ben Litvániában tárgyal Nagy Lajos követeként. 1351–1356-ig erdélyi vajda, valamint aradi és szolnoki ispán, 1352-ben brassói ispán. 1356–1367-ig nádor, egyidejűleg bihari, nyitrai, sárosi, soproni, szepesi, trencséni és vasi ispán. 1361-ben Csatkán pálos monostort alapított. 1362-ben IV. Károly német-római császárral tárgyalt Nagy Lajos megbízásából. 1363-ban a boszniai hadjárat egyik vezére. [1]

1364-ben kapta adományul a Valkó megyei Újlakot a hozzá tartozó uradalommal együtt, ami a család szerémségi birtokközpontja, és családjának névadója lett. [2]

1365-ben a bulgáriai hadjárat egyik vezére. [1