Olga Kaar (Välbe) (1893 - 1943)

public profile

View Olga Kaar (Välbe)'s complete profile:

  • See if you are related to Olga Kaar (Välbe)
  • Request to view Olga Kaar (Välbe)'s family tree

Share

Birthdate:
Birthplace: Kirikuküla, Laiuse
Death: Died in Karintorfstroi, Kirovi oblast, Siber
Cause of death: seenemürgitus
Managed by: Anne Kukermann
Last Updated:

About Olga Kaar (Välbe)

...sündis 23.11.1893 Laiusel kirikukülas õigeusu köstri Aleksander Välbe ja Mari Truusmanni pere 7 -nda lapsena. Lõpetas keskooli ja töötas Tartu pärmivabrikus raamatupidajana. Abiellus 27. juulil 1929. aastal Tartus Lümandalt pärit agronoom, riigi., seltsi- ja põllumajanduselu tegelase Aleksander kaarega, kellega oli tuttav juba I Maailmasõja päevilt Omskis, kus ta ajutiselt elas. Abielus elasid Saaremaal Lümandal, kus pidasid Paavli talu. " Olgal oli meeldiv metsosopran, väga hea muusikaline kuulmine ja erk rütmitunne. Pikemat aega oli ta end laulu alal täiendanud - laulnud ansamblites ja esinenud ka solistina nii kodumaal kui kaugel Omskis olles " (vend Jüri Välbe). Peale selle mängis veel klaverit. Ta oli töökas, heatahtlik, avara silmaringiga. valdas vene ja saksa keelt. Peale abiellumist ei töötanud, tegi kodu- ja aiatöid kodutalus. Hiljem asus tööle Lümanda Tarvitajate Ühingu raamatupidajana. Tegutses aktiivselt Lümanda Maanaisteringis, oli naiskodukaitse jaoskonna juhatuse liige. 1938. aastal sai Kotkaristi teenetemärgi. Arreteeriti 4.märtsil 1942. aastal ning küüditati koos abikaasa ja pojaga Siberisse, kust poeg hiljem kodumaale tagasi pääses.

" Tumepunane pluus, must peenvillane plisseeritud seelik, kaela ümber valge pärlikee ja randmel kuldne peene ketikesega käevõru. Värvimise kommet tal ei olnud. Vaid imepeenest siidist pluus lõhnas üsna pisut - nii natuke, et seda vaid väga lähedalt võis tunda. "

" Meid võõraspoegi vaatas sooja pilguga, tegi pai ja jagas vähjakomme ning apelsine. Kindlasti peab tal olema hea süda nagu isa ütles "

(Valdur Kaar)

view all

Olga Kaar's Timeline

1893
November 23, 1893
Kirikuküla, Laiuse
1929
July 27, 1929
Age 35
Tartu
1943
May 13, 1943
Age 49
Karintorfstroi, Kirovi oblast, Siber