Pieter van Auckama (b. - 1534)

public profile

View Pieter van Auckama's complete profile:

  • See if you are related to Pieter van Auckama
  • Request to view Pieter van Auckama's family tree

Share

Nicknames: "Pyter Jans van Leeuwarden", "Petyrus Johanni Auckama"
Death: Died
Occupation: Tussen 1512 en 1529 enkele malen burgemeester
Managed by: Marieke Kuijjer
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Pieter van Auckama

OFO III-27 d.d.13-7-1498 en 18-7-1498:dagvaarding met vrijgeleide van Bolsward voor Peter Jan Sybrantszn.

In 1498 op de lijst van burgers in Leeuwarden (de Vrije Fries 73-82 e.v.).

R.v.A.1511:genoemd als Pyter Jans van Leeuwarden met veel bezit ook te Jelsum,Britsum,Marssum enz.

OFO II-250 d.d.2-4-1511:genoemd met zijn overleden tante Sibbel Sybethsma.

Tussen 1512 en 1529 enkele malen burgemeester van Leeuwarden.

Hij testeerde op 18-3-1534 (zie F.T.nr.134) en op 29-10-1534 (zie F.T.nr.136).

Pieter was weduwnaar van Tryn Doeckesdr van Gralda.