Rabbi Aharon Moshe Teomim

Is your surname Teomim?

Research the Teomim family

Rabbi Aharon Moshe Teomim's Geni Profile

Records for Aharon Moshe Teomim

21,853 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Aharon Moshe Teomim

Nicknames: "Hechassid", "Moses Aron Theomim", "Aaron"
Birthdate:
Birthplace: Vienna, Austria
Death: Died in Prague, Czech Republic
Place of Burial: Prague, Czech Republic
Immediate Family:

Son of Natan Feitel "The Elter" Veidel Noson Teomim-Munk and Mrs. Rivka? Teomim
Husband of Rivkah Teomim (Horowitz)
Father of Meshulam Zalman Teomim -; Samuel Phoebus Feivouch Veit, Lemmel, Feiwish Teomim, Munk; Nechama Nechele Nechly Netile Ashkenazi; Yishaiah Isaïe Frenkel Teomim; Jacob Teomim and 5 others
Brother of ישעיהו Vidal and יהושע וידאל Teomim-Munk

Occupation: Rabbi
Managed by: Private User
Last Updated:

About Rabbi Aharon Moshe Teomim

------

birth year disputed - 1560, 1550, 1585, 1521???

date listed as c1550 - 1608 (Feldblum Yolles Family Tree)

--------------------

http://hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=30376&st=&pgnum=16

http://freepages.genealogy.rootsweb.ancestry.com/~randols/ps35/ps35_113.htm, lso called Aaron Munk, Rabbi in Prague

Die Familie Wolf" - by Ernst Wolf 1924

http://www.fpe.ch/stammbaum/ pg.111

pg. 5, 15, 129, 154

1913-1996- Eger Family Association- pg. 3- acording to this source he died 1609

--------------------

About רבי אהרון משה תאומים (עברית)

רבי אהרון משה תאומים, פו"מ בפראג. חתן רבי (ישראל הלוי בן רבי) משולם זלמן הורוויץ, מנהיג הקהלה. אחרי פטירת חותנו ירש את הונו ומעמדו כראש ומנהיג ובעל תואר אצילות מאת המלכות, אבל בצדקתו הרבה ויתר על כל, כשגיסיו רבי פנחס הלוי הורוויץ נשיא ישראל מקרקה ורבי שמואל יצאו את פראג לקרקה, הוא השכין שלום בקהלה אחרי 50 שנות ריב, וקראו עליו "עניו חסיד שידע להשיב אף וחרון". הוא הראשון אשר כל בני הקהלה נכנעו תחתיו בגלל צדקתו הרבה אבל מצדו ברח מכל שררה וכבוד. הג"ר אהרון משה תאומים פעל בפראג לימינו של המהר"ל ונמנה על ידידיו ואנשי סודו. ואם לפניו לחמו בני קהלת פראג על משרת "הפרימוס" (מנהיג) הקהל הרי בימיו, נאלצו בני הקהלה לעמול רבות כדי לפעול אצל הג"ר אהרון משה כי יסכים לקבל על עצמו מינוי רשמי. במרוצת הימים קראו לו בשם "החסיד" וזאת תודות למדותיו התרומיות ומעשיו המופלאים. נפטר לפני שנת ש"פ

מתוך יכהן פאר, גזע פאר - טבלה יד, עמ' פג

אונזער גייסט Vol. 8 No. 18 Nissan 5698 - פירשטמאן, ישראל

דוב הכהן , עמוד 16

מגלות היוחסין של משפחות יהודיות הונגריות- כרך ראשון

עורך- מונקאטשי

הג"מ אהרן משה תאומים למלין. גאון וחסיד גדול ליהודים. מנהיג ודיין בפראג. נפ' שס"ז (1607 למנינם).

(ע"פ אילן היוחסין של הלל גולדשטוף).

view all 16

Rabbi Aharon Moshe Teomim's Timeline

1550
1550
Prague, Czech Republic
1550
Vienna, Austria
1550
Prague, Czech Republic
1560
1560
Age 10
Prague, Czech Republic
1570
1570
Age 20
Vienna, Austria
1608
1608
Age 58
Prague, Czech Republic
1608
Age 58
Prague, Czech Republic
????
????
Prague, Czechoslovakia
????