Regina Christina Andriesen de Jonker, b2 (1692 - c.1713) MP

public profile

Is your surname Andriesen de Jonker?

Research the Andriesen de Jonker family

Regina Christina Andriesen de Jonker, b2's Geni Profile

Records for Regina Andriesen de Jonker

18,363,312 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Related Projects

Nicknames: "van Eeden"
Birthplace: Stellenbosch
Death: Died in Stellenbosch during the First Smallpox Epidemic
Managed by: June Frances Kotzee
Last Updated:

About Regina Christina Andriesen de Jonker, b2

She couldn't have married Louis van Bengale in 1684. He was involved with Lijsbeth Sanders at the time, and she was probably born c. 1692, baptized 11 May 1692. - Jansi Syfert

=======================================================

1692 Den 11 Maij aen Stellenbosch een kint gedoopt waer van vader is Jan de Jonker, de moeder Elisabeth, als ghetuijghe stonden Jan Stevenz[e] Botma, ende Sophia van der Bijl, is genaemt Regina.


===========================================================

To: <GenForum@yahoogroups.com> Subject: Re: ‎[GenForum]‎ Jacobus van Eeden b3 Date: 19 January 2002 01:57

Lucas,Regina Christina Deetlof en Regina Jonker was een en dieselfde persoon. Syis*11.05.1692 as dogter van die Jonker Johann Andresen van Kaliningrad‎(vroeer bekend as Konigsberg in Oos-Pruise)‎ en Elisabeth Jansen. Jonkershoekin Stellenbossh is na haar pa vernoem. Sy x ca.1710 met Jacobus vanEeden‎(1692-1713)‎, en woon later in die Roodesand- omgewing, waar sy dienaam Deetlof gebruik. Die troue van haar dogter Maria Elisabeth van Eeden op20.11.1729 met Gideon van Zyl is aangeteken in Drakenstein, waarvanRoodesand destyds deel was.So ook die troue van haar dogter Catharina op04.03.1742 met Johann Christoph Dietloff van Stettyn- geen verband metDeetlefs nie.Deel van hierdie gegewens is ontvang van wyle dr. JA Heese nadie verskyning van SAG2. Sien ook Hoge "Personalia of the Germans at the Cape". Groete, Jean le Roux Paarl

=====================================

From: "Jean_leroux" <jean_leroux@wcaccess.co.za> To: <GenForum@yahoogroups.com> Subject: Re: ‎[GenForum]‎ Regina Christina DEETLOF Date: Thursday, 24 April, 2003 8:12 PM

Alta,Ek het die saak jare gelede met wyle Dr JA Heese uitgeklaar. Jacobus vanEeden se enigste vrou was Regina Christina Andresen, dogter van JohannAndresen, ook bekend as Jan de Jonker, en sy vrou Elisabeth Jansen. VolgensDr. Heese het sy later haar skoonseun se familienaam aangeneem. Vriendelike Groete, Jean le Roux Paarl -

view all

Regina Christina Andriesen de Jonker, b2's Timeline

1692
May 11, 1692
Stellenbosch
May 11, 1692
1692 Den 11 Maij aen Stellenbosch een kint gedoopt waer van vader is Jan de Jonker, de moeder Elisabeth, als ghetuijghe stonden Jan Stevenz[e] Botma, ende Sophia van der Bijl, is genaemt Regina.
1709
1709
Age 16
Cape, South Africa
1711
1711
Age 18
Stellenbosch
1712
July 24, 1712
Age 20
Stellenbosch, Western Cape, South Africa
1712
Age 19
1713
1713
Age 20
Stellenbosch during the First Smallpox Epidemic
????