Is your surname Klein -?

Research the Klein - family

Sara Klein -'s Geni Profile

Records for Sara Klein -

1,844,265 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Sara Klein - (Stern)

Hebrew: שרה שטרן קטן
Also Known As: "Katan"
Birthdate:
Birthplace: Lodz, Łódź, Łódź Voivodeship, Poland
Death: Died in Kvutzat Yavne, Israel
Immediate Family:

Daughter of Zvi Haim Stern and Genendel Stern
Wife of Yisrael Klein -

Occupation: Israeli social worker and politician who served as a member of the Knesset. Israel Prizw 1998
Managed by: Private User
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Sara Klein -

Sara Stern-Katan (Hebrew: שרה שטרן-קטן‎, born 4 June 1919, died 23 September 2001) was an Israeli social worker and politician who served as a member of the Knesset for the National Religious Party between 1977 and 1981.

זכרונות באתר שטעטל וירטואלי (שם שנת הלידה היא 1918)

About שרה שטרן קטן (עברית)

ויקיפדיה

שרה שטרן-קטן (4 ביוני 1919 - 23 בספטמבר 2001) הייתה אשת ציבור במגזר הדתי וכיהנה כחברה בכנסת התשיעית מטעם המפד"ל

ביוגרפיה

נולדה בלודז' שבפולין וגדלה בבית דתי ציוני. למדה בגימנסיה העברית והייתה פעילה בתנועת "בני עקיבא". י

עם פרוץ מלחמת העולם השנייה נשלחה עם משפחתה לגטו לודז', בו חיו בתנאי עוני ורעב בשנים 1940 - 1944. בתקופה זו נרתמה לפעילות תנועת "בני עקיבא" והקימה עם חבריה לתנועה הכשרות חקלאיות בגטו. בהכשרות אלו קיימו פעילות חינוכית-תרבותית ברוח ארץ ישראל

בחודשים האחרונים למלחמה נשלחה למחנה הריכוז אושוויץ וממנו למחנות אחרים, בהם עבדה עבודות פרך. לאחר מכן, עם שחרורה מהמחנה על ידי הצבא האדום, הייתה פעילה בארגוני העלייה וסייעה בשיקומם של ניצולים טרם עלייתם

בשנת 1947 עלתה ארצה ולמדה עבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. כעובדת סוציאלית הייתה פעילה בהכוונה מקצועית לנערות. לאחר השלמת התואר השני, באוניברסיטת סימונס בבוסטון, עבדה כמפקחת אזורית במשרד הבריאות ובמשרד הסעד

בשנת 1977 נבחרה לכנסת התשיעית מטעם המפד"ל וכיהנה בועדת העבודה והרווחה, ועדת הפנים ואיכות הסביבה וועדת החינוך והתרבות

בשנים 1984 - 1990 הייתה יו"ר תנועת "אמונה" ולאחר מכן נשיאתה. בשנותיה האחרונות הייתה פעילה ב"יד ושם". י

כלת פרס ישראל למפעל חיים בשנת 1998

בשנת 2001 נפטרה בקבוצת יבנה, בה חייתה מיום עלייתה לארץ

view all

Sara Klein -'s Timeline

1919
June 4, 1919
Lodz, Łódź, Łódź Voivodeship, Poland
2001
September 23, 2001
Age 82
Kvutzat Yavne, Israel
????