Is your surname van Osinga?

Research the van Osinga family

Seerp van Osinga's Geni Profile

Records for Seerp van Osinga

877 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Seerp van Osinga

Also Known As: "Sybrens(?)"
Birthdate:
Death: Died in overleden voor 1511
Immediate Family:

Husband of Foeck Janckesdr van Douma
Father of Sybren van Osinga; Riem van Osinga and Seerp van Osinga
Brother of Aelcke van Osinga

Managed by: George J. Homs
Last Updated:

About Seerp van Osinga


  • I Seerp (Sybrens ?) van Osinga, overleden voor 1511
  • Seerp was gehuwd met Foeck Janckesdr van Douma, afkomstig uit Langweer, dochter van Jancke Douwes van Douma en Eets Douwesdr van Harinxma, ook Jets, overleden na 1511.
  • Hij had bezit te Schettens, in 1543 vermeld als bezit van “salige olde Seerp Oedsinga”.
  • Vermoedelijk had hij ook het goed “Hottinga” te Pietersbierum en wordt dit “Seerp Hottingahuys” in 1498 geplunderd door de Vetkopers (zie Noomen CD Stinzen).
  • Zijn vrouw Foeck wordt in 1511 vermeld met bezit te Pietersbierum. De stins “Hottinga” vererfde op zijn dochter Riem.

Uit dit huwelijk:

  1. 1 Sybren van Osinga, volgt onder II-a
  2. 2 Riem van Osinga, afkomstig uit Kimswerd.
  • Zij wordt genoemd als dochter van Seerp. Riem was gehuwd met Hartman van Galama, overleden n 1513, zoon van Gale van Galama en Tryn Wordt hij nog vermeld in 1517 als grietman van Gaasterland ? (lijst grietmannen).
  1. 3 Seerp van Osinga, volgt onder II-b