Simon I Medgyesi - Megyesaljai (1326 - 1374)

public profile

View Simon I Medgyesi - Megyesaljai's complete profile:

  • See if you are related to Simon I Medgyesi - Megyesaljai
  • Request to view Simon I Medgyesi - Megyesaljai's family tree

Share

Nicknames: "Lengyel Thoty"
Birthdate:
Death: Died
Cause of death: Died in 1410?
Managed by: Peter Hargittay
Last Updated:

About Simon I Medgyesi - Megyesaljai

http://genealogy.euweb.cz/hung/meggyesi.html

Meggyesi (Móriczhidy) family

Móricz from Pok family, Asztalnokmester (magister dapiferorum), fl 1219-35

  • A1. Móricz, Tárnokmester (magister tavernicorum), fl 1241-69; m.N Rátót, dau.of Domokos from Rátót (Rathold) family
    • B1. Miklós Meggyesi, Erdélyi vajda (Vajda of Transylvania) (1315-16), Pohárnokmester (magister pincernarum), Bereg, Szolnok, Máramaros Ugocsa vármegyék főispánja, fl 1270, +after 1319; 1m: Erzsébet Dárói, dau.of Moys Dárói by Pss Erzsébet of Halics; 2m: Erzsébet Nagymihályi, dau.of András Nagymihályi, from Kaplyon family
      • C1. [1m.] Móricz, Győr vármegye főispánja, fl 1319-40; m.N (Atyinai?)
        • D1. Simon, Horvát-Dalmát bán (Ban of Croatia and Dalmatia) (1369-1371), Győr, Sáros, Szepes, Pozsony, Varasd, Kraszna, Máramaros vármegyék főispánja, fl 1326-74, +before 20.10.1375; m.Katalin Lackfi (fl 1359-79)
          • E1. János, fl 1375-1425, +before 1430; m.Gfn Johanna Fraknói (fl 1378), dau.of Gf Miklós Fraknói (Nagymartoni)
            • F1. Miklós, fl 1401-25
            • F2. Simon, +before 13.1.1433; m.Margit Dombai (fl 1433), dau.of György Dombai and Margit Töttös de Bátmonostor
              • G1. Móricz, fl 1424-1441
                • H1. László Móroc de Medgyesalja, fl 1445-90, +before 24.9.1490; m.Zsófia Kompolti de Nána (fl 1490)
                • H2. István Móroc de Medgyesalja, fl 1445-92, +before 1.1.1493; m.Margit Kenderes (fl 1490-1504), dau.of János Kenderes
              • G2. István, fl 1429
          • E2. István, fl 1375-99
        • D2. Anna, fl 1351-55; m.László Báthori de Somlyó, Ispán of Szabolcs (+before 1378)
      • C2. István, Máramaros vármegye főispánja, fl 1319-27
        • D1. István, fl 1326-44
      • C3. Miklós, fl 1319-26

--------------

http://mek.niif.hu/04700/04750/html/2409.html

Pok (Puk, Puck, Pock.) E nemzetség Móriczhídi-ágából való Móricz 1258-ban Vata-Somlyót és a hozzátartozó falvakat (Perecsen, Csehi, Győrtelek, Hidvég)* vette meg. Igy válik a nemzetség krasznavármegyei birtokossá.

*Hazai Okmánytár, VI. 60. V. ö. Dr. Karácsonyi János: A Magyar Nemzetségek, II. k. 438 és 440. l.

{p. 297.} Medgyesi Miklós, erdélyi vajda, a Móricz fia. Fia szintén Móricz mester, a ki 1329-ben szerepel s 1355 előtt halt meg. (1331-ben Móricz mester szolgái és jobbágyai Nagyfaluból Talpas István Borzás birtokban levő házába mentek. * E Móricznak gyermekei: a) Anna, 1351-ben a Báthori László neje, 1355-ben több gyermek anyja, a ki valószinüleg 1378 előtt halt meg; b) Simon mester.* 1351-ben Anna asszony testvére Simon mester javára lemond az atyai és ősi javakban való jogairól, a minek ellenében Simon leánynegyed, továbbá anyai és nagyanyai hitbér fejében átadja nővérének a Kraszna vize melletti Somlyó várát a hozzá tartozó birtokokkal és Somlyó, Perecsen, Győrtelek, Hidvég helységekkel (s a hidvégi vámmal) stb. s vetette meg alapját, a Báthoriak somlyai ágának.*