Stanislav Filip Babnik (1921 - 1998)

‹ Back to Babnik surname

View Stanislav Filip Babnik's complete profile:

  • See if you are related to Stanislav Filip Babnik
  • Request to view Stanislav Filip Babnik's family tree

Share

Nicknames: "Mičo"
Birthdate:
Birthplace: Ljubljana, Bizovik št.77, Kraljevina SHS, Slovenia
Death: Died in Ljubljana, Slovenia
Occupation: JLA, PARTIZANSKA SPOMENICA IZ 1941 LETA, ŠTEVILNA ODLIČJA /Partisan Medal (Memorandum)
Managed by: Lana Radonjić
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Stanislav Filip Babnik

Bizovik: Bizoviške perice /Bizoviške washerwomen/, Periška obrt stara 300 let. Film posnet 1959 leta.

  http://www.arhiv.gov.si/si/delovna_podrocja/razstavna_dejavnost/arhivalije_meseca/bizoviske_perice/

Življenska pot== life Path

Slovenija ( Ljubljana ), Bari ( Italija ), Egipt, Rusija ( Mahačkal ( Dagistan -šolanje jesen 1944 )) , Makedonija ( Skoplje ) , Srbija ( Niš, Beograd ), Hrvašaka ( Zagreb), Slovenija ( Ljubljana ). Odlikovan z številnimi odličji;

  • Partizansko odličje (Spomenica ) iz leta 1941 je bilo visoko jugoslovansko vojaško in civilno odlikovanje, ki je bilo podeljeno vsem udeležencem narodnoosvobodilnega gibanja, ki so pričeli delovali leta 1941 (kljub temu kriteriju je bilo to odlikovanje podeljeno tudi drugih osebam, ki so pozneje vstopile v NOB).
  • /Partisan Medal (Memorandum) from the year 1941), was highly Yugoslav military and civilian medal that was awarded to all participants of the national liberation movement, which began operating in 1941 (although this criterion has been awarded a medal of other persons, who were later entered National Liberation War./

V Nišu je spoznal soprogo Nado, ki mu je 1948 leta povila hći Vilmo in v Beogradu sina Edvarda 1951 leta. Iz Beograda leta 1959 se družina preselila v Zagreb potem pa 1973 v Ljubljano.

/In Nis, he met his wife, Nada, who is the daughter of 1948 gave birth Vilmo in Belgrade and his son Edward in 1951. In Belgrade in 1959 the family moved to Zagreb and then in 1973 in Ljubljana./

V mladosti je pomagal očetu v čevljarski( šuster) delavnici. Izučil se je za vodoinštalaterja. V prostem času je obdeloval in sestavlja predmeta iz lesa. Poznal je gobe in jih je rad poiskal v gozdu. V družbi je rad zapel stare ljudske pesmi.

/In his youth he helped his father in the shoe shop. Trained for the plumbers. In his spare time he farmed and consists of an object from the timber. He knew the mushrooms and they want to find in the woods. The company likes to sing the old songs./

Kulturna dediščina Spomenik ( 1 in 2 vojna), cerkrv sv Miklavža / Nikolaja Spomenik ( 2 s vojna ) Bizovske perice ardeči petelin !!!!!gasilska bramba!!!! Pogačarjeva domačija Prvomajski kres Veselica /tradicija/ Glasba: Ljudska glasba, pevski zbor

Hišna imena== household names

Bizovik

Hrastarjevi, Kvančarjevi, Premk, Frkol, Potokar, Rekar, Kregar

Stari poklici

čebelar, čevljar, čolnar, dekla, dežnikar, frizer, fužinar, dninar, jager( lovec), kamenosek, knjigovezec, klobučar, kmet, kočar, kovač, krošnjar, krznar, lesar, lončar, mlekar, mlinar, ogljar, perica, planšar( pastir), platnar, poštar, redar, rudar, smetar, steklar, šuštar, tišler, vodoinstalater, zidar

Stari izrazi

gvant, krtača, malha, marela, ploh, snaga, tišlet, žajfa, žehta, voz

view all

Stanislav Filip Babnik's Timeline

1921
April 10, 1921
Bizovik št.77, Kraljevina SHS, Slovenia
1947
December 18, 1947
Age 26
Niš, Jugoslavija, Serbia
1998
October 12, 1998
Age 77
Ljubljana, Slovenia
????
- present
Ljubljana, Slovenia
????
- present
Ljubljana, Slovenia
????
- present
Beograd, Yugoslavia
????
Bizovik, Slovenia