Suzanne de Vos, SV/PROG

Is your surname de Vos?

Research the de Vos family

Suzanne de Vos, SV/PROG's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Suzanne de Vos, SV/PROG

Nicknames: "Jacob", "Lanoy", "Lanooij", "SUZANNE DE VOS trou in 1698 met NICOLAS DE LANOY", "eienaar van 'n nabygeleë plaas De Goede Hoop. Hierdie huwelik was kinderloos."
Birthdate:
Birthplace: Vieille-Église, Pas-de-Calais, Nord-Pas-de-Calais, France
Death: Died in Drakenstein, Cape Colony
Immediate Family:

Daughter of Abraham de Vos and Jean de Vos
Wife of Pierre Jacob; Pierre Jacobs, SV/PROG and Nicholas de Lanoy
Mother of Suzanne Jantz van Vuren; Pierre Jacobs, b1; Pierre Jacobs, b2; Daniel Jacobs, b3; Suzanne Jacobs, b4 SM and 3 others

Occupation: Married 1672, Die Franse ouma, SUZANNE (DE VOS) JACOB, DE LANOY kon die huwelik van haar kleindogter SUSANNA VAN VUUREN (1691) in 1706 met IGNACÈ MARÈ beleef
Managed by: Private User
Last Updated:

About Suzanne de Vos, SV/PROG

Inventaris en verkoping der goederen zo roerende als onroerende met ter dood ontruijmd en nagelaten bij Susanna de Vos, laast weduwe van Nicolaas de Lanooij, ten voordele van

hare nagelatene kinderen geprocrieert bij haar voorige man Pieter Jacobs, genaamd Sara en Daniel Jacobs

mitsg:s twee dogters kinderen genaamd Susanna en Johannes van Veurn

Sara [Jacobs] getrouwd met Jan de Buijse en

Susan [van Veurn] met Ignatius Marré

...

Aldus verkogt op voornoemde plaads aan Drakenstein Cabo de Goede Hoop adij 26:e Maij a:o 1708

[Inventories of the Orphan Chamber Cape Town Archives Repository, South Africa Ref no.: MOOC 8/2.24]

----------------------------------------------------------------------------------

Bron/Source:

Bygevoeg deur Judi Marais-Meyer 27/11/2009

Die Hugenote gedenkalbum 1688-1988 Vol 1 P159 - Prof Pieter Coertzen

de Vos , Suzanne(Susanne) kom vanaf Vieile-Eglise en/of Calais(Picardie) Frankryk in 1688 met de Schelde saam met haar man, Pierre Jacob(s), Vestig te Bossendaal B.

Huwelike: 1. Pierre Jacob(s) wat kort na hulle aankoms sterf en 3 Kinders, 1 seun en 2 dogters. 5 KInders sterf jonk in Frankryk.

2de huwelik met Nicolas de Lanoy -A1b1. Hierdie huwelik was kinderloos.

============================

Birth* Suzanne de Vos was born circa 1650 in Vieille-Église or Calais, France, .1 Pieter Coertzen, The Huguenots of South Africa 1688-1988 (28 Wale Street, Cape Town: Tafelberg Publishers Limited, 1988) Date 1650 estimated - http://www.e-family.co.za/ffy/g5/p5211.htm

Reference no.: MOOC8/2.24 Testator(s): Susanna de Vos 26 Maij 1708 so the inventory date is 1708 and so she died before that date

__________________

http://www.diedericks.co.za/aqwg83.htm#861

http://www.mypeoplepuzzle.co.za/cornel_viljoen_research/6500.htm

http://www.vandenberg.co.za/files/g175.html

http://www.vaaltriangleinfo.co.za/genealogy/individual.php?pid=I8418&ged=Prins.ged

view all 16

Suzanne de Vos, SV/PROG's Timeline

1651
1651
Vieille-Église, Pas-de-Calais, Nord-Pas-de-Calais, France
1665
1665
Age 14
Holland
1666
1666
Age 15
Guînes, Pas-de-Calais, Nord-Pas-de-Calais, France
1668
December 17, 1668
Age 17
France
1670
July 21, 1670
Age 19
July 21, 1670
Age 19
France
1671
September 9, 1671
Age 20
Calais, Frankryk
September 9, 1671
Age 20
Vieille-Église, Pas-de-Calais, Nord-Pas-de-Calais, France
1673
September 14, 1673
Age 22
Guînes, Pas-de-Calais, Nord-Pas-de-Calais, France
1677
October 7, 1677
Age 26
Vieille-Eglise, Nord-Pas-de-Calais, France