Toivo Makk (1939 - 2009) MP

‹ Back to Makk surname

View Toivo Makk's complete profile:

  • See if you are related to Toivo Makk
  • Request to view Toivo Makk's family tree

Share

Death: Died in Tallinn, Harjumaa
Managed by: Annemai Kaunismaa
Last Updated:
view all

Immediate Family

About Toivo Makk

(Postimees)

Lahkus pikaaegne raadiohääl Toivo Makk

23.07.2009 00:59

Eesti Rahvusringhääling

3. veebruar 1939 – 17. juuli 2009

Kes teadis, kes mitte, et paratamatu võib juhtuda. Toivo ise vast teadis, kuid ei lasknud sel varjutada suhtlust sõpradega. Ta oli ikka seesama Toivo Makk – nagu oma parimail päevil Eesti Raadios.

Suhtlemisaldis seltskonna hing, hea huumorimeelega – ajakirjanik, kes kergesti kontakti leidis. Kuulus sellesse mehisesse perioodi, kus «Päevakajasse» oli koondunud vaat et Eesti Raadio tugevaim reporteri-koosseis.

Toivo oli hingelt, südamelt ja hariduselt looduseinimene, kes toimetuserahva põnevatele looduserännakutele vedas. Küllap on neid, kes teavad, et Toivo kunagi ka Eesti võrkpalli noortekoondisse kuulus. Meelde jäävad tema laulupeoülekanded ning suured saatesarjad, kas või JoTe tervisejooksu kursus, mis elavat vastukaja leidis. Tal jätkus nii ideid kui ka energiat.

Toivo oli kui loodud otsesaate-reporter. Ta tundis end rahva hulgas hästi ja vabalt, kuid mütsiga lööma ei läinud ta iial. Toivo tegi tõsist tööd. Valmistus põhjalikult nii tunde kestvaks otseülekandeks kui mõneminutiliseks lõiguks «Päevakajas». Ja talle oli antud raadiotöö jaoks oluline kingitus – päris eriline hääl. Raadiohäält peab kuulaja uskuma ja usaldama.

Aastaid ja aastakümneid Toivo Makiga Raadiomajas kõrvuti töötanud kolleegid meenutavad ja mäletavad inimest. Raadiokuulajatele jääb unustamatu hääl.

view all

Toivo Makk's Timeline

1939
February 3, 1939
1967
December 23, 1967
Age 28
2009
July 17, 2009
Age 70
Tallinn, Harjumaa