Torstein Torsteinsson el Arnesson Kusse, til Hvalby

Is your surname Kusse?

Research the Kusse family

Torstein Torsteinsson el Arnesson Kusse, til Hvalby's Geni Profile

Records for Torstein Kusse

6,263 Records

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Torstein Torsteinsson el Arnesson Kusse, til Hvalby

Also Known As: "Tosten Kus", "til Hualleby", "Torsteinsson", "Arnesson", "Arneson"
Birthdate:
Birthplace: trolig Torge, Brønnøy
Death: Died in etter 1470, nevnes da, mulig på Alstadhaug, Nordland, Norway
Immediate Family:

Son of Torstein Amundsson Bolt, til Samsal; Amund Torsteinsson Samsal and Ingeborg Eriksdatter Skanke
Husband of Anngerd Arnesdotter Aspa, på Huseby and Anngerd Arnesdatter
Father of Elin Torsteinsdatter Kusse; Håkon Torsteinson Adelsten; Sigrid Torsteinsdatter; Anngerd Torsteinsdotter Kusse, til Torge; Karen Torsteinsdatter and 2 others

Occupation: Ridder, 1500, Ombudsmann (rådmann) for erkebiskop Gaute Ivarson, adelsmann, erkebispens tilsynsmann for Alstadhaug prestegjeld, Ombudsmann For Erkebispen
Managed by: Gunnar Sigve Aurdal
Last Updated:

About Torstein Torsteinsson el Arnesson Kusse, til Hvalby

Torstein Kusse, gift med Angjerd, datter av Arne Trondsson på Huseby.

Torstein Kusse på Hvalby (Torsten Kus, Tosten Kus a Huallebye) som også hadde godsinteresser på Hadeland, var født 7 år før den store Manndauen, nevnt 1470 (DN XVI nr. 243) (Da må han være født 1343! Og bare nevnt i 1470, han lever ikke fortsatt da...)

http://www.dokpro.uio.no/perl/middelalder/diplom_vise_tekst.prl?b=13730&s=n&str=

http://www.vigerust.net/oslo/oslofolk1460_1530a_g.html

En senere Torstein Kusse, til Samsal nevnes i 1535 også:

http://www.dokpro.uio.no/perl/middelalder/diplom_vise_tekst.prl?b=1087&s=n&str=

Debatt om forvirring og sammenblanding mellom Torstein Eriksson av Veidholmen-ætta, og denne Torstein som var gift med Angjerd:

http://da2.uib.no/cgi-win/WebDebatt.exe?slag=listinnlegg&debatt=brukar&temanr=20303&sok=Torstein+Kusse&nr=1&antinnlegg=21&startnr=&antall=&spraak=#anker

-------------------- Debatt om forvirring og sammenblanding mellom Torstein Eriksson av Veidholmen-ætta, og denne Torstein som var gift med Angjerd:


http://da2.uib.no/cgi-win/WebDebatt.exe?slag=listinnlegg&debatt=brukar&temanr=20303&sok=Torstein+Kusse&nr=1&antinnlegg=21&startnr=&antall=&spraak=#anker -------------------- Debatt om forvirring og sammenblanding mellom Torstein Eriksson av Veidholmen-ætta, og denne Torstein som var gift med Angjerd:


http://da2.uib.no/cgi-win/WebDebatt.exe?slag=listinnlegg&debatt=brukar&temanr=20303&sok=Torstein+Kusse&nr=1&antinnlegg=21&startnr=&antall=&spraak=#anker

view all 11

Torstein Torsteinsson el Arnesson Kusse, til Hvalby's Timeline

1435
1435
trolig Torge, Brønnøy
1468
1468
Age 33
Stange, Hedmark, Norge
1470
1470
Age 35
1470
Age 35
Helgeland, NO ?
1510
1510
Age 75
etter 1470, nevnes da, mulig på Alstadhaug, Nordland, Norway
????
????
????
????
Brønnøy
????