Willem Henry Bell Brooks

Is your surname Brooks?

Research the Brooks family

Willem Henry Bell Brooks's Geni Profile

Share your family tree and photos with the people you know and love

  • Build your family tree online
  • Share photos and videos
  • Smart Matching™ technology
  • Free!

Share

Willem Henry Bell Brooks

Nicknames: "Willem Hendrik", "William Henry BROOKS"
Birthdate:
Birthplace: Swellendam, Overberg DC, Western Cape, South Africa
Death: Died in Harrismith, Free State, South Africa
Place of Burial: Klip Poort 2952, Klippoort farm cemetery, Newcastle, KwaZulu-Natal, South Africa
Immediate Family:

Son of Joseph BROOKS and Anna Christina Brooks
Husband of Maria Elizabeth Catarina (Katrina) Brooks, b6c6
Father of Adriaan Matys Johannes Brooks; Jozef Stephanus William Brooks; Willem Hendrik Brooks; Frederik Reinhard Brooks, a1b8c4; Gerhardus Johannes Brooks and 1 other
Brother of <private> BROOKS; Anna Christina Brooks; <private> BROOKS; Catherina Elizabeth ADENDORFF (formerly RALL); James Stephen Benjamin Brooks and 2 others
Half brother of Susara Susanna Brooks; Joseph Brooks; Elizabeth Johanna Brooks; <private> (BROOKS); Eva Johanna and 1 other

Occupation: Veeboer/ cattle‐farmer
Managed by: Peter Dennis
Last Updated:

About Willem Henry Bell Brooks

Bygelas n.a.v. e-pos van Linda WILSON van 11 JUL 2010.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VAB/MHG/LEER/0/01/B4066/1 BROOKS, Joseph William Stephanus. Died 1914.

Added by Y. DROST, 22 SEP 2012

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EGGSA Grafsteen / Gravestone

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VAB/MHG/LEER/0/01/B196/1 Joseph BROOKS, died 1867

BAPTISM

WILLIAM HENRY BROOKS

Extract uit het Doopregister der Ned. Geref. Gemeente, Bredasdorp

Gedoopt 13 November 1859

William Henry

Geboren 24 September 1859

Ouders: Joseph BROOKS en Anna BLOMERUS

Getuigen: Jacobus Stephanus DE WET

Dirkje Cornelia STëYN

Hendrik PALMER

Margareth Mary ... BELL

Edward ... BELL

Jacob Cornelius TALJAARD

Elizabeth Johanna BROOKS

Bredasdorp

3/9/77

Source: http://www.geni.com/documents/view?doc_id=6000000026367300034 added by Pieter Johannes TALJAARD

Added by Y. DROST, 3 SEP 2014

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DEATH

VAB 30402

STERFKENNIS

William Henry BROOKS

Gebore : Swellendam, Afrikaner

Vader : Joseph BROOKS, Oorlede

Moeder : Anna BROOKS, gebore BLOMERUS, Oorlede

Ouderdom : 79 Jaar 1 maand

Beroep : Veeboer

Verblyfplek : Bathas Vlei distrik Harrismith

Wewenaar

Voorheen getroud met Maria Elisabeth BROOKS gebore RALL, oorlede 27 NOV 1931

Getroud te Normandien, Newcastle

Oorlede op Vrydag 18 NOV 1938 te Woonhuis, Bothas Vlei, Harrismith

Kinders:-

1. Adriaan Matthys Johannes BROOKS

2. Willem Hendrik BROOKS

3. Frederik Reinhard BROOKS

4. Gerhardus Jacobus (streep deurgetrek en vervang met Johannes) BROOKS

Almal meerderjarig

Het losse goedere nagelaat

Het geen vaste goedere nagelaat

Boedel nie meer as £300 werd nie

Het Testament agter gelaat van datum 3 JUL 1923 ingelewer in boedel van Maria Elizabeth BROOKS gebore RALL No. 23714.

Geteken op 2de Desember 1938 deur W. H. BROOKS Seun van die oorledene was by sterfplaas teenwoordig.

Source: http://photos.geni.com/p13/b3/a4/08/4e/5344483c0fdfa63c/william_henry_brooks_dn_1859-1938_original.jpg provided by Pieter Johannes TALJAARD

Added by Y. DROST, 3 SEP 2014

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

view all 11

Willem Henry Bell Brooks's Timeline

1859
September 25, 1859
Swellendam, Overberg DC, Western Cape, South Africa
November 13, 1859
Bredasdorp, Cape, South Africa
1876
1876
Age 16
1878
1878
Age 18
1880
1880
Age 20
Vrede, Orange Free State, South Africa
1881
1881
Age 21
South Africa
1888
August 25, 1888
Age 28
1894
August 13, 1894
Age 34
1938
November 18, 1938
Age 79
Harrismith, Free State, South Africa
????