Philippe van der Aa (b. - c.1587)

‹ Back to van der Aa surname

View Philippe van der Aa's complete profile:

  • See if you are related to Philippe van der Aa
  • Request to view Philippe van der Aa's family tree

Share

Nicknames: "Philips van der Aa"
Birthdate:
Death: Died
Occupation: bourgmestre de Malines 1564
Managed by: Max Bégon-Lours
Last Updated:

About Philippe van der Aa

Philips van der Aa ondertekende eveneens het Verbond der Edelen en werd eveneens door de Hertog van Alva verbannen. In 1572 keert hij echter terug naar Mechelen en kan, dankzij Arend van Dorp, de sleutels van de Stad meester maken waardoor deze de zijde van de Willem van Oranje kiest. Hierdoor kan hij zich ophouden in de koninklijke entourage en droeg hij bij tot het versterken van een aantal steden en tot het onzetten van Alkmaar. Doch een onderneming, onder Lodewijk van Boisot, om een dijk bij Zoeterwoude op de Spanjaarden te veroveren, mislukt. Na een kort verblijf in Engeland zal hij benoemd worden tot bevelhebber van Gorinchem en afgevaardigde (Nederlands staatsman) van het Huis van Nassau bij verschillende beëedigingen. Na 1586 wordt Philips van der Aa niet langer vermeld in bronnen.

Read more