Follow Us
Be a Fan
| Birthdate: | |
| Birthplace: | Delfshaven, South Holland, The Netherlands |
| Death: | Died in Rotterdam, Rotterdam, Zuid-Holland, The Netherlands |
| Occupation: | tekenaar, schilder, schoenmaker te Rotterdam ? (1674) w. Keijsersgracht (1666) voogd (1681, 1688) |
| Managed by: | Diederik Mooij |
| Last Updated: | |
tekenaar, schilder, zie sectie Media voor bronnen en genealogie. Er zijn meerdere rotterdammers met die naam. Zijn overlijdensdatum is niet te vinden in het Rotterdams Archief, slechs in de secundaire bronnen. Ik vond wel op die datum de begrafenis van een kind van Cornelis Cornelisz w. aan de Raemstraat hetgeen overeen komt met de gegevens van Cornelis Cornelisz de Mooij schilder en arbeider en neef van Cornelis Pietersz de Mooij. Mogelijk heeft een onderzoeker in het verleden ook een fout begaan en is dit steeds fout gekopieerd.
Deze Cornelis de Mooij niet te verwarren met Cornelis Cornelisz de Moy zoon van Cornelis Maertensz de Moy & Lijsbeth Lievensdr uit genealogie Brouwershaven de Mooij of Cornelis Cornelissen de Moeij ebbenhoutwerker gehuwd te Rotterdam in 1660 met Willemtje Jans van Vught en overleden in 1676 en nog niet geplaatst in een genealogie, zie: Mooij-Rotterdam tot 1800 en ook niet met zijn neef Cornelis Cornelisz de Moij vermeld als schilder en als arbeider gehuwd te Rotterdam in 1678 met Annetje Wouters Harel, zie Genealogie Delfshaven. Laatstgenoemde is wel een schilder, maar is dus C.C. de Mooij genaamd en niet C.P.de Mooij, waarmee hij zijn werk ondertekent. Nadere studie van de originele handtekeningen zelf is gewenst om vast te stellen of deze aanname over zijn patroniem juist is. Misschien zijn de beide neven wel allebei kunstschilder en -tekenaar.
Zie de volgende publicaties's over Cornelis de Mooij
Voormalige begraafdatum
†Rotterdam kelder 14-6-1685 Overledene Cornelis Pietersse man van Geertie Jacobs, w. a.d. Roobregge in de kelder [Bron DTB Rotterdam Begraven]. Bij deze begraafgegevens staat zijn familienaam niet vermeld wel zijn weduwe. Omdat na deze datum Cornelis Pietersz de Mooij nog wordt vermeld als voogd, kan deze niet C.P.Mooij zijn.
Geertje Jacobs, weduwe van Cornelis Pieters, w. bij de Roode Brugge X 2e Rotterdam ot 24-7-1689 t.10-8-1689 [inv.14 ger. 003] Jacobus van Alphen *Amsterdam, w. bij de Roode Brugge Rotterdam: geen k* gevonden t/m 1725 gezocht op al*en & t/m 1700 GJ
| 1642 |
August 10, 1642
|
Delfshaven, South Holland, The Netherlands
|
|
|
August 10, 1642
|
Delfshaven, South Holland, The Netherlands
|
||
| 1666 |
April 18, 1666
Age 23
|
Rotterdam, South Holland, The Netherlands
|
|
| 1667 |
October 27, 1667
Age 25
|
Rotterdam, Government of Rotterdam, South Holland, The Netherlands
|
|
| 1693 |
August 17, 1693
Age 51
|
Rotterdam, Rotterdam, Zuid-Holland, The Netherlands
|
|
|
August 17, 1693
Age 51
|
Rotterdam, South Holland, The Netherlands
|