Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
Join Geni to explore your genealogy and family history in the World's Largest Family Tree.

Eesti olümpiavõitjad

« Back to Projects Dashboard

Project Tags

view all

Profiles

  • Ergas Leps
    Ergas Leps (sündinud 25. augustil 1939 Pärnus) on eesti rahvusest Kanada keskmaajooksja. Ta lahkus septembris 1944 koos vanemate ja vennaga Pärnust Rootsi. Juulis 1950 lahkuti kala...
  • Jüri Lossmann (1891 - 1984)
    Tuntud eesti pikamaajooksja. Uue kalendri järgi sünnipäev 04.02.1891.
  • Osvald (Oswald) Käpp (1905 - 1995)
    Osvald Käpp (17. veebruar 1905 Tallinn – 22. detsember 1995 New York) oli eesti maadleja, olümpiavõitja 1928 vabamaadluse kergekaalus, EM-hõbe 1926 ja -pronks 1927 kr...
  • Juhan (Jaan) Kikkas (1892 - 1944)
    Jaan Kikkas (also known: Johannes "Juhan" Kikas) (June 5, 1892 – March 9, 1944) was a weightlifter and Olympic bronze medalist from Valga, Estonia. He won bronze medal at the 1924 Summer Olympic...
  • Kristina Šmigun-Vähi
    Kristina Šmigun-Vähi [krist'iina šmig'unn] (sündinud 23. veebruaril 1977 Tartus) on Eesti endine suusasportlane, kes kuulus maailma tippu naiste murdmaasuusatamises. Ta on k...

Siin on Eesti, Eestiga seotud või Eestist pärit olümpiamedalite võitjad. Puudustest, vigadest ja täpsustustest palun teavitada Henn Sarve

vt ka:

  1. Martin Klein - kreeka-rooma maadlus - hõbe - 1912 - Stockholm - (vt Wikipedia)
  2. Alfred Neuland - tõstmine 67,5 kg - kuld - 1920 - Antwerpen - (vt Wikipedia)
  3. Alfred Schmidt - tõstmine 60 kg - hõbe - 1920 - Antwerpen - (vt Wikipedia)
  4. Jüri Lossmann - kergejõustik (maraton) - hõbe - 1920 - Antwerpen - (vt Wikipedia)
  5. Eduard Pütsep - kreeka-rooma maadlus kehakaal 58 kg - kuld - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  6. Alfred Neuland - tõstmine kehakaal-75 kg - hõbe - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  7. Jaan Kikkas - tõstmine kehakaal-75 kg - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  8. Harald Tammer - tõstmine kehakaal- +82,5 kg - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  9. Aleksander Klumberg - kergejõustik, kümnevõistlus - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  10. Roman Steinberg - kreeka-rooma maadlus kehakaal - 75 kg - pronks - 1924 - Pariis - (vt Wikipedia)
  11. Voldemar Väli - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  12. Osvald Käpp - vabamaadlus kehakaal -66 kg - kuld - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  13. Arnold Luhaäär - tõstmine, kehakaal +82,5 kg - hõbe - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  14. Albert Kusnets - kreeka-rooma maadlus, kehakaal - 75 kg - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  15. Bernhard Voggt - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam
  16. Nikolai Vekšin - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  17. William von Wiren - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  18. Georg Faehlmann - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  19. Andreas von Faehlmann - purjetamine 6 m klass - pronks - 1928 - Amsterdam - (vt Wikipedia)
  20. Johannes Kotkas - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  21. Kristjan Palusalu - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  22. Kristjan Palusalu - vabamaadlus - kuld - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  23. August Neo - vabamaadlus - hõbe - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  24. Nikolai Stepulov - poks - hõbe - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  25. Arnold Luhaäär - tõstmine - pronks - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  26. August Neo - kreeka-rooma maadlus - pronks - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  27. Voldemar Väli - kreeka-rooma maadlus - pronks - 1936 - Berliin - (vt Wikipedia)
  28. Johannes Kotkas - kreeka-rooma maadlus - kuld - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  29. Heino Kruus - korvpall (NL meeskonnas) - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  30. Ilmar Kullam - korvpall (NL meeskonnas) - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  31. Joann Lõssov - korvpall(NL meeskond) - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  32. Edvin Vesterby - kreeka-rooma maadlus - hõbe - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  33. Bruno Junk - kergejõustik 10-km käimine - pronks - 1952 - Helsinki - (vt Wikipedia)
  34. Mihhail Kaaleste - aerutamine - hõbe - 1956 - Melbourne
  35. Hano Selg - kaasaegse viievõistluse meeskonnavõistlus - hõbe - 1956 - Melbourne - (vt Wikipedia)
  36. Aleksander Tšutšelov - purjertamine Finn klass - hõbe - 1956 - Melbourne - (vt Wikipedia)
  37. Bruno Junk - 20 km käimine - pronks - 1956 - Melbourne - (vt Wikipedia)
  38. Ants Antson - kiiruisutamine 1500 m - kuld - 1964 - Innsbrook - (vt Wikipedia)
  39. Rein Aun - kümnevõistlus - hõbe - 1964 - Montreal - (vt Wikipedia)
  40. Svetlana Tširkova - vehklemine - kuld - 1964 - Montreal - (vt Wikipedia)
  41. Jaan Talts - tõstmine - kuld - 1964 - Montreal - (vt Wikipedia)
  42. Jüri Tarmak - kõrgushüpe - kuld - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  43. Jaan Talts - tõstmine - kuld - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  44. Aavo Pikkuus - jalgrattasport - kuld - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  45. Raul Arnemann - sõudmine, roolijata 4-paat - pronks - 1972 - München - (vt Wikipedia)
  46. Jaak Uudmäe - kolmikhüpe - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  47. Viljar Loor - NL võrkpallimeeskonnas - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  48. Mait Riisman - NL veepallimeeskond - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  49. Ivar Stukolkin - NL 4*200m vabaujumine - kuld - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  50. Nikolai Poljakov - purjertamine Soling klass - hõbe - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  51. Tiina Lillak - Soome odavise - hõbe - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  52. Jüri Tamm - vasaraheide - pronks - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  53. Ivar Stukolkin - 400m vabaujumine - pronks - 1980 - Moskva - (vt Wikipedia)
  54. Allar Levandi - kahevõistlus, individuaal võidtlus - pronks - 1988 - Calgary - (vt Wikipedia)
  55. Erika Salumäe - jalgrattasport,naiste trekisprint - kuld - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  56. Tiit Sokk - korvpall - kuld - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  57. Tõnu Tõniste - purjetamine - hõbe - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  58. Toomas Tõniste - purjetamine - hõbe - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  59. Jüri Tamm - vasaraheide - pronks - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  60. Vladimir Reznitšenko - epee - pronks - 1988 - Sõul - (vt Wikipedia)
  61. Erika Salumäe - jalgrattasport,naiste trekisprint - kuld - 1992 - Barcelona - (vt Wikipedia)
  62. Tõnu Tõniste - purjetamine, klass470 - pronks - 1992 - Barcelona - (vt Wikipedia)
  63. Toomas Tõniste - purjetamine, klass470 - pronks - 1992 - Barcelona - (vt Wikipedia)
  64. Erki Nool - kümnevõistlus - kuld - 2000 - Sydney - (vt Wikipedia)
  65. Aleksei Budõlin - judo, kehakaal-81kg - pronks - 2000 - Sydney - (vt Wikipedia)
  66. Indrek Pertelson - judo, kehakaal +100kg - pronks - 2000 - Sydney - (vt Wikipedia)
  67. Andrus Veerpalu - murdmaasuusatamine, 15km klassikalist - kuld - 2002 - Salt Lake City - (vt Wikipedia)
  68. Jaak Mae - murdmaasuusatamine, 15km klassikalist - pronks - 2002 - Salt Lake City - (vt Wikipedia)
  69. Andrus Veerpalu - suusatamine, 50 km klassikalist - hõbe - 2002 - Salt Lake City - (vt Wikipedia)
  70. Jüri Jaanson - sõudmine, ühepaat - hõbe - 2004 - Ateena - (vt Wikipedia)
  71. Indrek Pertelson - judo, kehakaal +100kg - pronks - 2004 - Ateena - (vt Wikipedia)
  72. Aleksander Tammert - kergejõustik,kettaheide - pronks - 2004 - Ateena - (vt Wikipedia)
  73. Kristina Šmigun - murdmaasuusatamine, 7,5+7,5 suusavahetus - kuld - 2006 - Torino - (vt Wikipedia)
  74. Kristina Šmigun - murdmaasuusatamine, 10 km klassikat - kuld - 2006 - Torino - (vt Wikipedia)
  75. Andrus Veerpalu - murdmaasuusatamine, 15km klassikalist - kuld - 2006 - Torino - (vt Wikipedia)
  76. Gerd Kanter - kergejõustik, kettaheide - kuld - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  77. Tõnu Endrekson - paarisaeruline kahepaat - hõbe - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  78. Jüri Jaanson - paarisaeruline kahepaat - hõbe - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  79. Adam Kreek - Kanada, sõudmise, kaheksapaat - kuld - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  80. Kevin Light - Kanada, sõudmise, kaheksapaat - kuld - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  81. Ilona Korstin - Venemaa, korvpall - pronks - 2008 - Peking - (vt Wikipedia)
  82. Kristiina Šmigun/Vähi - murdmaasuusatamine, 10km vaba - hõbe - 2010 - Vancouver - (vt Wikipedia)
  83. Heiki Nabi - Kreeka-rooma maadlus - hõbe - 2012 - London - (vt Wikipedia)
  84. Gerd Kanter - kergejõustik, kettaheide - pronks - 2012 - London - (vt Wikipedia)

Lisaks Eesti pronksikoht 1939 Maleolümpial (http://www.maleliit.ee/et/meedia/109-malenurgad/2575-261.html)

võistkonnas:

  1. Paul Keres - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires - (vt Wikipedia)
  2. Ilmar Raud - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires
  3. Paul Schmidt - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires
  4. Gunnar Friedemann - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires
  5. Johannes Türn - Male - pronks - 1939 - Buenos Aires