Start My Family Tree Welcome to Geni, home of the world's largest family tree.
There are already 26 genealogy profiles with the Roolaid surname on Geni. Join now to find your relatives.

Roolaid Genealogy and Roolaid Family History Information

‹ Back to Surnames Index

Share

view all 26

Profiles

 • Alice-Marie Roolaid - Raudava/Rosenfeldt (1914 - 2001)
  Vanemad Nimi Rosenfeldt eestistati Tallinna linna perekonnaseisuametniku otsusega 19. märtsist 1940 ja määrati Rosenfeldt Erich-Augustile ühes abikaasa Alice-Mariega uueks perekonnanimeks "Raudava".
 • Photo_silhouette_m_thumb2
 • Photo_silhouette_m_thumb2
  Alfred Roolaid (1905 - d.)
  sünd:
 • Alfred-Ernst Rosenberg/Roolaid (1885 - 1956)
  Peale Keskkooli lõpetamist siirdus Peterburgi apteegiõpilaseks, kus kohtus ka oma tulevase naisega, kes oli seal koduõpetajaks aadliperede lastele. Naasnud Tallinna, suundus edasi õppima Tartu Ülikoli ...

About the Roolaid surname

Perekonnanimi "ROOLAID" oli esimese EW ajal registrisse kantud, mis tähendas, et seda EI tohtinud ilma selle nime omaniku loata keegi võtta. 1938-39 aastal toimus järjekordne nimede eestistamine ja seda nime tahtis algselt ka võtta perekond Roosenfeldt, kuid hiljem loobuti ja võeti nimi Raudava, mis ka 1940. aasta märtsis kinnitati Algselt käis nime osas Felix Roolaid'iga läbirääkimisi pidamas Erich Roosenfeldt'i abikaasa Alice-Marie (Lukk - neiupõlve nimi!), kes pärast II Maailmasõda ka selle nime sai, abielludes Felix Roolaid'iga, kuna Erich Roosenfeldt/Raudava oli sõjas langenud.. Nõukogude ajal ja ka praegu seda registrit EI ole, mistõttu on Roolaid nüüdseks levinud üsnagi laialt perekonnanimena ja ma pole täpselt uurinud seni, kas neist ka mõni ON meie sugupuu liige või mitte - tuleks ilmselt teha seda lähiajal - nii palju, kui neid nimekandjaiud on võimalik leida!?..