Michel Carl Hans Georg van Baum - ????

Started by Vahur Jürimäe on Tuesday, July 30, 2013

Participants:

Profiles Mentioned:

Showing all 17 posts
7/30/2013 at 3:58 AM
Private User
1/16/2015 at 12:39 PM

Väga segane lugu Vändra Virratotega sidumiseks. Kas see salapärane eravalduses olev raamat sisaldab sünni- ja surmakuupäevi? 17. sajandist peaks Baumide tegutsemisest olema andmeid juba ajalooarhiivist.

1/17/2015 at 12:52 AM

Ei sest tema poeg Jac Michel Baum oli juba talupoeg ilmselt. Ma pole seda dokumenti näinud aga talupoegade olukord oli drastiliselt muutunud pärast Liivimaa sõdu jne Ühesõnaga kes neid talupoegi (pärisorje ) nii väga kirja pani .Ja lisaks on hävinenud ka päris palju dokumente.

Private User
1/17/2015 at 6:26 AM

Kust need meetrikaraamatute eelsed kuupäevade andmed siis nende profiilide juurde võeti? Millistele allikatele 1650.-eelsete sündmuste puhul tuginete? Selle Baumi legendi oleks pigem saanud Wirrato Jaani juures lahti seletada, hetkel ju usaldusväärsed allikad puuduvad (millele viidata, või mida arhiivist kätte saada)! Põlvnedes ise Wirratotest, ei hakka siis sugulaste-hõimlastega vaidlema, aga hetkel jään lamba-aasta puhul teie seas musta lambana eriarvamusele ja kaugemaks esiisaks pean Wirrato Jaani (sünd 1660 paiku).

1/17/2015 at 9:01 AM

Huvitav on see et Baumi profiili lisas keegi Kalev Kask.Huvitav on kust ta need andmed võttis? Ja miks saaks Baumi legendi just Wirrato Jaani juures lahti seletada?

Private User
1/17/2015 at 9:25 AM

:::))) Vahur, - Kalev Kask mu nimekaim Raplamaalt, kui profiile vaatad, siis saad aru, et tegu erinevate isikutega.

1/17/2015 at 11:36 AM

Vabandust kui pahandasin vms. Genealoogiaga on selline veider asi et teinekord ei saagi tõestada kõike Mul on veel üks sarnane või veel salapärasem asi .Nimelt kes on Taku Hansu vanaisa???

Perekonnas põlvest põlve edasi jutustatud loo põhjal olla Hans sündinud Vastsemõisas ühe Aasiamaa poisi ja Eesti neiu lapsena. Saksad toonud poisi Aasiast ja siin andnud temale Eesti neiu naiseks. Neil sündinud kaks last: poeg Hans ja tütar Kai. Hansu järeltulijatest on kasvanud Särgava-Petersonide suguvõsa. Hans, kes olevat pärit kusagilt ida poolt, olnud mustade lokkis juustega ja tumedate silmadega. Tema poeg Peeter olevat olnud samuti mustajuukseline ja pikakasvuline laiaõlgne mees.

Ma ei tea miks aga mind paelub see jutt väga!
Igastahes tean seda et selles legendis mainitud " saksad" on Tallinna kaupmeeste perekond Kahlid. Mõnikord on pere legendides päris palju tõtt.

4/16/2016 at 7:30 AM

Mida te jaurate ! aasta kaks oli"Michail Carl Hans George van Baum mu 9 vöi 10 esiisa nüüd aga venna elukaaslase kaug sugulane , seega oleks ettepanek ärge igasuguseid oma vereliini lisage kui siis 3pölvkonna liikmeid ja pole mötet lisada naise vöi naise lellepoegi sinna sisse , täielik utoopia, lähi aastatel vötan ise asja käsile ja tuleb teha nii et oleks korrektne saage aru iga suvalise isiku panek muudab asja teisiti kuna nimekaime sel ajal oli palju ja see viib asja unarusse ! Möelge mida ja keda lisate! :)

4/16/2016 at 7:32 AM

Lisage ainult lähisugulasi, mitte mehe vöi naise vendasid !

4/16/2016 at 8:01 AM

Tore et keegi võtab midagi käsile!!!! Saabki selgemaks kes on esivanem või sugulane /hõimlane .Aga millest selline kriitika?

4/16/2016 at 8:42 AM

Tuleks teha selgeks ka kuidas käis abikaasa leidmine enne 20.sajandit .
Kui ma vaatan esivanemate sünnikohti kaardil siis ilmneb teatud seaduspära :enam vahem kõik minu esivanemad isaliinis on pärnu jõe kallastelt pärit .
Lisaks tuleks teha selgeks selline asi nagu kihelkondlik kõuk ehk esivanem mida jagavad enam vähem kõik inimesed kes omavad nt vändra päritolu .
See et Sinu esivanemast sai venna elukaaslase sugulane siis põhjuseks pole võib-olla kellegi fantaasia vaid pigem seotud inimeste rändlusega (peenemalt asustuse dünaamika vist)
Tuleks ka uurida kihelkonna ajalugu ,perepärimusi jne . Isegi eesnimed on tähtsad sest tähtis oli mõnikord et nt Juhan oli alati peremeheks ja annab võimaluse oletada

ps.Kuna me elame 21 .sajandil siis on geneetilised sugupuu võimalus ka olemas

Private User
4/17/2016 at 12:24 AM

Antud isik oli vahepeal ka minu esivanemaks määratud, kuid haldajad ei suutnud seost hilisemate esivanematega tõendada. Kuna Põhjasõja eelseid meetrikaraamatuid on säilinud väga vähe (Vändra kihelkond on aga siinjuures erand), siis on tunduvalt keerulisem 17. sajandi Eesti elanikke usaldusväärselt hilisematega siduda. Baumide usaldusväärset tõendamisel Vändra talupoegadega huvitavad mind allikad, millel see TÕENDUS tugineb, (vastasel juhul võib mõni haldaja oma suvast ja vaatenurgast eesti talupoegade esivanemateks hakata lisama ka näiteks Rootsi kuningaid ning erinevaid Vene ja Saksa vürste).

4/17/2016 at 5:40 AM

Tõendiks võib olla järgmine.Küsimus kust tuli Pille?
Wirrato Pille kelle oli poeg Wirrato Jaan kellel oli poeg Wakki Tomas
Wirratu ,Wyrrato ja Warreta on üks ja see sama küla Viratu (liideti säästla külaga vist)

Ja ei tasu unustada et pärast Poola -Rootsi sõda olla Vändra kant suht tühi mis tõttu kolis päris palju rahvast sinna mujalt

Private User
4/17/2016 at 9:35 AM

See Pille oligi huvitav isik ja on hetkel mul üks kaugemaid Vändra kandi esivanemaid, kes vanimas Vändra meetrikas tuvastatav 2 korral. Kuidas saab teda aga siduda Baumidega? Muide, Lätis oli 19. sajandil Bille levinud naisenimi. [http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1284.2.1:27?140,748,1048,506,0 Saaga EAA.1284.2.1:27?140,748,1048,506,0]

[http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1284.2.1:46?166,2,584,206,0 Saaga EAA.1284.2.1:46?166,2,584,206,0]

4/17/2016 at 10:05 AM

Nii palju kui ma neist raamatutest aru saan on mõlemas perepeaks märgitud Wirrato Mart kes oli Pille poeg ja olles kui vanim poeg ja pärija elamist Wirrato külas aga võib olla ka talus?Aga teised lapsed?
Mind huvitaks ka Wirrato küla dokumentides sest seegi võib olla vihjeks.
Otseseid tõendeid ei ole aga kaudselt on võimalik küll oletada et siiski Pille tuli Virratust

Private User
4/17/2016 at 10:16 AM

Minu Vändra otsaga on valdavalt tegelenud Aivar Kaas, kelle järgi põlvnen Wirrato Jaani (sünd 1660) pojast Wakki Tomasest (sünd 1698). Ise ma seda tuvastanud pole, kuid pealtnäha on see loogiline. Pille oleks siis Jaani ema, kuid edasi allikatega enam ei tea. Muide, legendid on väga tänuväärsed, kuid siin tuleb arvestada ka inimmäluga. Mul ühed sugulased väitsid ka, et meil üks suguvõsa põlvneb juutidest, kuid kirikuraamatutest selgus, et puha eestlased ja nad olid need oma isapoolse suguvõsaga segi ajanud!

4/24/2016 at 11:27 AM

Lp! Vahur Jürimäe asi ei ole kriitikas asi vast pöhimötteline , kui tütar vöi poeg abiellub siis vöib kanda sisse tütre vöi poja abikaasa nimi ja lapsed, hiljem lapse-lapse-lapsed aga mitte nende sissevoolavat uut verd , otseselt teisi vanemaid ei ole mötet sisestada kui siis tuleks nendepoolne puu eraldi teha oleks nagu targem selline varjant! Vöi" EI" ole?

Showing all 17 posts

Create a free account or login to participate in this discussion