hei, olen uusi täällä genissä ja minulla olisi kysymys tuosta profiilien yhdistämisestä. Miten se tehdään geni basic:illä? Olen netistä yrittänyt ohjeita etsiä, mutta kun tämä Basic ei anna minun edes aukaista profiileja jotka eivät ole minun itseni tekemiä, saatika sitten profiilien sukupuita. Jos sitä yritän, heittää sivusto minut vain Pro:n tilauslomakkeeseen/mainokseen siitä. Jos suljen lomakkeen, heittää sivusto minut takaisin hakutuloksiin tai sivulle josta löysin samanlaisen profiilin.
Heidi Katariina Paaso-Rantala, oletko muuten mukana Facebook-ryhmämme jo - siellä on paljon ilmaiskäyttäjää auttavia keskusteluja:
https://www.facebook.com/groups/yhteissukututkimus
Tuunpa kärkkymään tähän ketjuun, että onko Genin puolella vastaavaa yhdistämispyyntöketjua? Tiedän kyllä nuo mihin Kuraattorien apuja kaivataan jos ne on olleet kauan, mut ihan nimenomaan peruskäyttäjille suunnattua
Itse toki oon Pro tässä vaiheessa, mutta ohimennen on aina välillä kiva auttaa itse kutakin.