خلاصه زندگینامه ناصر کاتوزیان

Started by Private User on Wednesday, March 17, 2010

Participants:

  • Private User
    Geni member

Profiles Mentioned:

  • <private> Katouzian
    Geni member
Private User
3/17/2010 at 2:16 AM

زندگینامه خود نوشت دکتر ناصر کاتوزیان استاد ممتاز حقوق دانشگاه تهران مکتوب شد

به گزارش خبرنگارمهر، زندگینامه خود نوشت ( اتوبیوگرافی ) دکتر ناصرکاتوزیان در328 صفحه ، شمارگان 3هزار نسخه و با بهای 4250 تومان از سوی شرکت سهامی انتشار به چاپ رسیده و به زودی در بازار کتاب توزیع خواهد شد .
این کتاب در سه فصل تنظیم شده است : دوران کودکی و نوجوانی ، دوران قضاوت ، دوران دانشگاهی ، فصل سوم از این کتاب خود شامل 4 بخش است شامل پیش از انقلاب ، پس از انقلاب ، دوران انفصال و عزلت و بازگست به دانشگاه .

به گزارش مهر ، پیش از این به مناسبت بزرگداشت دکتر ناصر کاتوزیان، زندگینامه و خدمات علمی و فرهنگی وی از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در 320 صفحه شامل گفتگو با دکتر کاتوزیان و چند مقاله درباره شان و منزلت استاد منتشر شده بود

آشنایی با دکتر ناصر کاتوزیان

استاد ناصر کاتوزیان در سال 1306 در محله دردار تهران به دنیا آمد، دوران ابتدایى را در دبستان اقبال در خیابان شهباز به اتمام رساند و دوران دبیرستان را در دبیرستان علمیه طى کرد .

دررشته ادبى در ایران شاگرد اول شد و موفق به دریافت مدال درجه دوعلمى براى اولین بار در ایران مى شود. او با انتخاب رشته حقوق تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه مى دهد و در حقوق موفق به کسب مدال درجه یک علمى این رشته مى شود .

او در رشته حقوق تا مقطع دکترا با عنوان شاگرد اول فارغ التحصیل مى شود و رساله اش را درسال 1339 باعنوان وصیت به پایان مى رساند و به دفعات متعدد به کشورهاى فرانسه و انگلیس و آمریکا سفر مى کند . دکتر ناصر کاتوزیان اولین دانشجوى ایرانى است که موفق به اخذ مدرک دکتراى حقوق در ایران و دانشگاه تهران شده است .
ازدکترناصرکاتوزیان تاکنون 43 جلد تالیف و تحقیق منتشرشده است که حجم برخی ازآنها به 900 صفحه مى رسد مهمترین آنها عبارتند از: " عدالت قضایى ، گامى به سوى عدالت ، مقدمه علم حقوق ، فلسفه حقوق ، حقوق مدنى ، نظریه عمومى حقوق ، کلیات حقوق ، فرهنگ کاتوزیان ، تاریخ انقلاب مشروطه ایران، آزادى اندیشه و بیان " به جز این اولین قانون اساسى جمهورى اسلامى ایران نیز توسط دکتر کاتوزیان تدوین شده است

Create a free account or login to participate in this discussion