Rattamatkad sel suvel

Started by Private User on Wednesday, May 19, 2010

Participants:

  • Private User
    Geni member
  • Private User
    Geni member
Showing all 2 posts
Private User
5/19/2010 at 5:17 AM

Kes on juba perekonnaajaloofoorumist lugenud, sel ehk polegi mõtet rohkem edasi lugeda, sest kopeerisin selle artikli siia ka. Igal juhul kutsun ülesse kaasa lööma:

"Eelmisel aastal kutsusin ma ülesse jalgratastel oma juuri otsima ning kodukanti tundma õppima. Mullu sai meid päris piisav seltskond kokku ja külastasime Ambla, Väike-Maarja, Simuna ja Koeru kihelkondi, matka lõpus külastasime Endla looduskaitsealal asuvaid Norra-Oostriku allikaid, mis jättis fantastilise mulje.

Selliselt on võimalik koguda andmeid surnuaedades, otsida ülesse muistseid talukohti ... teisi olulisi kohti, aga ühildada ka teiste sama piirkonnaga seostuvate huvidega: vanad mõisad, kirikud, loodusmälestised jne. jne.

Kahtlemata kõige tervislikum viis suguvõsa uurida!

Ka sellel aastal on mullused osalised plaaninud korraldada kaks rattamatka, kuhu meeleldi ootame liitujaid.

Esimene matk: See oleks seotud eelkõige Kodavere, Torma kihelkondadega ning Peipsiäärse alaga Mustveest Varnjani. Marsruudi osas annab üldjoontes kaubelda :)

Teine matk: See oleks ehk huvipakkuv neile, keda huvitavad Võnnu, Räpina, Põlva kihelkonnad (sh. Võru) ning Värska kant. Ka siin sõltub marsruut natuke igast ühest, kes me sellel osaleda soovime.

Kolmas matk: Selle pakud sina ise välja, kui sind juhtumisi huvitavad teised kandid. Kindlasti leidub osaleda soovijaid ning eelmise aasta meeldiva kogemuse põhjal võin öelda, et osaleda maksab kindlasti :)

Täpne toimumisaeg sõltub kõigist neist, kes konkreetsel matkal osaleda soovivad (sh. sinust), kõigil matkadel ei pea osalema. Anda endast siis teada, me ootame sind.

Private User
6/13/2010 at 2:26 AM

Esimene matk on hakanud konkretiseeruma.

Aeg 25-26.juuni, kohe peale jaanipäeva.
Marsruut umbestäpselt: Jõgeva (kaarepere)-torma-mustvee-kallaste-alatskivi-kolkja-varnja-kavastu-haaslava-tartu

Algus Jõgeva või Kaarepere rongipeatusest ja lõpp Tartu rongijaamas. Esimene päev ca 75 km, teine ca 65, ööbimisega telkides Haapsipea kandis. Kogu vajaminev kraam tuleb oma ratta peale pakkida, osaliselt saab grupivarustusena ära jagada asju, mida kamba peale piisab ühest.

Osalemisest võiks teada anda sõnumiga Assarile või mulle.

üritus Facebookis: http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=132408213436865&a...

Showing all 2 posts

Create a free account or login to participate in this discussion